Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

YorimoSan

Denerwujące zawieszenie komputera

Polecane posty

Witam, szukałem odpowiedzi na moj problem, ale niestety nikt nie miał podobnie i zarazem pozamykane tematy.

Opiszę najpierw problem.

Kiedyś dawno temu, serfujac po internecie sprzet doznal pierwszej zawiechy. Zdarza sie raz, ale kiedy zawieszal sie podczas gry,lub przy wczytywaniu filmu , wiedziałem ze czas sie martwic.

Zawiecha jak zawiecha. Stoi obraz w miejscu i naprawić moze tylko reset.

Na poczatku obwinilem zasilacz - Wymieniłem na nowy - Nie dalo poprawy

Później obwiniłem karte graficzną - Wymieniłem na lepsza - Nie dało poprawy

Na początku byłem przekonany , że to chłodzenie zawala.

Temperatury są w porządku. Sprawdzałem EVERESTem. (Lecz czytając posty widziałem na screenach że dużo osób w temperaturze "procesor" miało 1*C - U mnie jest to chaotycznie spadająca i malejąca temperatura,30*C,20*C)

Także nie wiem już sam co robić. Wiem natomiast , że komputer zawiesza się , gdy jest wykonywana jakaś czynność np. uruchomiona gra.

Sprzet : :down:

Intel Core 2 CPU 2.00GHz

Mikroukład płyty głównej - nVIDIA nForce4 Intel Edition

3GB DDR2

GeForce 8400GS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem odpowiedzi na moj problem, ale niestety nikt nie miał podobnie i zarazem pozamykane tematy.

Opiszę najpierw problem.

Kiedyś dawno temu, serfujac po internecie sprzet doznal pierwszej zawiechy. Zdarza sie raz, ale kiedy zawieszal sie podczas gry,lub przy wczytywaniu filmu , wiedziałem ze czas sie martwic.

Zawiecha jak zawiecha. Stoi obraz w miejscu i naprawić moze tylko reset.

Na poczatku obwinilem zasilacz - Wymieniłem na nowy - Nie dalo poprawy

Później obwiniłem karte graficzną - Wymieniłem na lepsza - Nie dało poprawy

Na początku byłem przekonany , że to chłodzenie zawala.

Temperatury są w porządku. Sprawdzałem EVERESTem. (Lecz czytając posty widziałem na screenach że dużo osób w temperaturze "procesor" miało 1*C - U mnie jest to chaotycznie spadająca i malejąca temperatura,30*C,20*C)

Także nie wiem już sam co robić. Wiem natomiast , że komputer zawiesza się , gdy jest wykonywana jakaś czynność np. uruchomiona gra.

Sprzet : :down:

Intel Core 2 CPU 2.00GHz

Mikroukład płyty głównej - nVIDIA nForce4 Intel Edition

3GB DDR2

GeForce 8400GS

Może masz dużo syfów.Pomyślałeś o reinstalacji windows?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj:

- model płyty głównej

- model zasilacza i aktulane napięcia (mierzone)

- typ i model dysku oraz screen z zakładki "Health" programu HD Tune

- temperatury karty graficznej

Sprawdź pamięci programem Memtest86 (lub podobnym).

Temperatura procesora może być niższa od temperatury otoczenia tylko przy chłodzeniu ciekłym azotem / CO2 (suchy lód) / Freonem - na forum taki sprzęt mają dwie osoby, więc możesz "w ciemno" założyć że odczyty z programów podające "1°C" jako temperaturę procesora to błąd programu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój system operacyjny to Windows XP Professional SP2 . Naprawdę sądze ,że to nie jest wina któregokolwiek programu .

Bardziej obwiniam płytę główną, ale tam jest chłodno, więc przegrzanie ?

Nie jest to częste zjawisko, ale przy oglądaniu filmów potrafi się zawiesić. Po restarcie wracając do filmu umie się powtórzyć . Czasem nawet pisząc coś, zrobi na złość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nazwa zasilacza zupełnie nic nie mówi, a patrząc na ceny modeli tej firmy za dużo bym się po nim nie spodziewał. Ale poczekaj jeszcze aż SwisteK się zjawi, on lepiej zna różne dziwne sprzęty. W każdym bądź razie zmierz napięcia, w sposób jaki masz opisany na stronie: http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia-w-z...zu-news-40.html (chyba ten link sobie do podpisu wkleję, nie wiem, który raz go już kopiuję, ale trochę tego było).

[edit]

Tak swoją drogą @UP, stwierdzenie czegoś "na bank" w przypadku problemów sprzętowych, gdy się nie widzi kompa i nie ma żadnych sensownych przesłanek wymaga wg mnie co najmniej szklanej kuli.

I druga rzecz, która mi się przypomniała. Zaktualizuj system, SP3 po coś wyszedł (łata sporo poważnych dziur w zabezpieczeniach, nie mówiąc o aktualizacjach, które wyszły później, a które wymagają SP3).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECS nForce 570SLIT-A (64bit)

Zasilacz HANTOL 685W PRO ATX BOX (Nowy)

Hantol = Tracer (inny producent, ta sama klasa sprzętu). Podanego modelu nie badałem dokładnie, wystarczyło mi że że komp trafił na serwis z powodu "wiesza się w grach" i problem ustąpił po wymiania zasilacza na ... Feel 3 "450W".

Na bank to procek.

... albo topnienie lodowców.

Mi nazwa zasilacza zupełnie nic nie mówi, a patrząc na ceny modeli tej firmy za dużo bym się po nim nie spodziewał. Ale poczekaj jeszcze aż SwisteK się zjawi, on lepiej zna różne dziwne sprzęty.

Przeceniasz moje możliwości, każdego modelu zasilacza JESZCZE nie widziałem - ale pracuję nad tym. "Hantol" to firma handlowa, bodaj portugalska (albo hiszpańska?), zamawiają sprzęt gdzie bądź, byle tanio i przyklejają swoje logo. Pare wcześniejszych modeli zasilaczy ich "produkcji" pochodziło dokładnie z tej samej dżonki co Tracery (ale nie "685W", ten chyba nie ma dokładnego odpowiednika f-my Tracer).

Na razie nie dostałem od autora wątku odpowiedzi na zadane pytania, może kiedyś sie domyśli że bez danych nie ma analizy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...