Skocz do zawartości
marlon24

System nie widzi dysków Serial ATA II.

Polecane posty

Witam,

mam dosyć stary komputer stacjonarny : system Windows 10 ,płyta główna - Asus P5E Intel X38 , procesor - Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775), pamieć - GeIL Dual Black Dragon 4 x 2GB DDR2 800 MHz CL4, zasilacz - Corsair CMPSU-520HXEU - 520W, karta graficzna – GF GTX650 TI 1 GB oraz trzy dyski twarde:
1.       Dysk SSD : Patriot Burst 480GB
2.       Western Digital WD1001FALS-55J7B0 (32MB,Serial ATA  II )
3.       Seagate Barracuda ES.2 ST3500320NS 500 GB (32 MB, Serial ATA II)

Czyli  jak widać jeden nowy dysk SSD ( na którym jest zainstalowany system)  oraz dwa już stare dyski Serial ATA II. Od pary dni po włączeniu komputera nie widać w ogóle partycji tych dwóch starych dysków. Parę razy po uruchomieniu sytemu pokazały się partycje dysku Western Digital WD1001FALS-55J7B0 (32MB,Serial ATA  II ) , ale po minucie zaraz znikały.  Stare dyski są połączone razem jedną  taśmą zasilająca, która jest połączona do zasilacza. Próbowałem połączyć raz tylko jeden z tych dysków taśma zasilająca i włączyć komputer, a raz tylko drugi nic to nie pomogło. Próbowałem także innej taśmy zasilającej i nic nie dało rady. Dysków także nie mogłem znaleźć w biosie oraz w zarządzeniu komputerem – zarządzenie dyskami.  Spróbowałem także sprawdzić te dyski czy nie padły więc wiozłem swój dysk zewnętrzny WD My Book który dodatkowo posiadam i wymontowałem z niego dysk i wmontowałem te dwa nie działające dyski raz jeden raz drugi.  Ku mojemu zdziwieniu po połączeniu dysku zewnętrznego, do kompa przez USB komp wykrywał zarówno jeden dysk jak i drugi. Czyli dyski są raczej ok, bo tak to by się nie pokazały w systemie.  Wymieniłem także baterie cr2032 na płycie głównej i także nic dalej nie pokazuje tych dysków w systemie. Proszę o pomoc, co mogę zrobić. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...