Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Rozwiązany: Nagrywarka DVD nie nagrywa płyt =.=

Polecane posty

Siema ;]

Mam od jakiegoś dziwny problem z napędem DVD. Otóż nie nagrywa płyt DVD a z CD nie ma problemu. Płyty CD/DVD odczytuje bez problemu.

Co może być przyczyną takiego działania ?

Dodam jeszcze, że uaktualniałem firmware nagrywarki programem dołączonym do płyty i wg tego co pisze mam zainstalowane najnowsze.

Nagrywarka jest podłączona do kompa kablem SATA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyskakuje czasem komunikat "Power calibration error" lub podobny? Jeśli tak, to jest to typowy objaw zużycia nagrywarki, jeśli nie, to również może mieć tu miejsce zużycie, choć w takim przypadku całkowitej pewności już nie można mieć :). Jeśli nagrywarka ma już swoje lata (>= 2) i/lub wypaliłeś na niej masę płytek, to... Tak, zgadza się, zużyła się :). W takim wypadku nie ma co kombinować - na krótką metę może pomóc wyczyszczenie soczewki lasera (albo przez użycie płyty czyszczącej albo przez rozebranie napędu i wyczyszczenie soczewki "ręcznie") oraz podkręcenie mocy lasera (konieczne jest rozebranie nagrywarki w celu dostania się do potencjometru służącego do regulacji mocy), w dalszej perspektywie majaczy jednak wizja zakupu nowej nagrywarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie żaden komunikat nie wyskakuje ;p Tylko Nero/Ashampoo/bądź inny program się po prostu zawiesza.

Nagrywarka ma niecały rok i już trochę płyt wypaliłem ^^

Ale czemu nagrywa normalnie płyty CD a DVD nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz gwarancje, to oczywiście warto z niej skorzystać. Jeżeli będzie możliwość wymiany na coś innego, to warto byłoby dopłacić do urządzenia wyższej klasy - oczywiście jeżeli dużo nagrywasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja przyjęta ;]

Teraz tylko trzeba czekać 2 tygodnie. Trochę jednak nagrywam więc jakby była taka możliwość wymiany na lepszy sprzęt + dopłata z mojej strony to z chęcią skorzystam ;)

Na razie temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...