Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ccc12

Rozwiązany: Czyzby cos sie spalilo ?

Polecane posty

mój stary komputer, ktory mialbyc na sprzedaz :

GIGABYTE K8 Triton

AMD Athlon 64 3000+ 2,0 GHz

1gb

2 dyski twarde, 1 dvd romy

GeForce 8600GE 512 MB

Zasilacz MODE COM FEEL-400ATX

Wczoraj grając sobie w grę ( Bioshocka ) nagle komputer sie wylaczyl. Próbuje go wlaczyc ale nic nie lapie. Sprawdzam kable - wszystko ok. Probuje znowu ale nic. Zdejmuje osłone i poczułeń woń spalenizny albo czegos co by sie nagrzalo ale nie moge powiedziec skad ja czulem.

Nie wiem czemu ale postanowilem wyjac moja grafike. Podlaczam kable i wlaczam kompa. Ruszył ! Światełko power i hdd się świecą. Wiatrak na procku działa, przy zasilaczu z przodu i stylu tez latają. Słyszę w glosnikach jak komputer sie loguje do systemu ale nic nie widze bo nie mam obrazu ( nie mam wejscia na monitor na plycie glownej ) . Pomyslalem ze jest juz wszystko ok. Wylaczam, odpinam kable. Podłączam kartę graficzna, probuje wlaczyc. Doslownie na sekunde zapalaja sie kontrolki, wiatraki ruszaja, nawet ten na grafice i lipa . Dalej sie nie zalacza.

Kabel od monitora jest wporządku. Dodam ze 5 minut przed zdarzeniem sprawdzalem temp karty graficznej - 45 stopni. Karta miala dodatkowe zasilanie, wiatraczek nie byle jaki i otoczony chyba jakims dodatkowym chlodzeniem ( jakies spirale ) . Karte kupilem z 4 miesiace temu, nowa ale bez gwarancjii i tyle czasu dzialal bez zadnych bledow.

Nie wiem wiec co sie moglo stac. ( komputer stal na dywanie, bezposrednio) Nie mam gdzie sprawdzic tej karty na innym kompie oraz skad pozyczyc innego zasilacza.

Moze byc to wina zasilacza ? Jesli tak to prosilbym o jakies oferty z allegro z markowymi zasilaczami ponizej 90 zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na robotę Feela, choć dla pewności wypadałoby pożyczyć jednak od kogoś lepszy zasilacz, żeby się nie okazało, po kupnie nowego, że problem pozostaje. Do 90 zł to tylko Fortrony 350, ale będziesz miał problem ze zbyt małą ilością kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmuje osłone i poczułeń woń spalenizny albo czegos co by sie nagrzalo ale nie moge powiedziec skad ja czulem.

Może to śmieszne, ale nos jest najlepszym czujnikiem.

Spalony zasilacz będzie miał charakterystyczny zapach, każdy inny "spalony" element również.

Nie chcę cie martwić, ale uszkodzone może być jedno i drugie - karta graficzna mogła nie przeżyć skoku napięcia zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na tego Fortrona lecz nic, nadal nie hula. Wciaz ten sam problem : (

Jak chcesz to mogę ci podesłać kartę do potestowania. Jeszcze może się okazać, że płyta nie podołała. Piszesz jednak że system się ładuje na "ucho" co dobrze wróży. Inna kwestia, że nie zdziwiłoby mnie jakby karta na innym kompie działała. Krótko - sprawdź kartę (swoją) u kogoś. Pożycz tez kartę od kogoś (jak nie masz od kogo to mogę ci za koszty przesyłki + piwo wysłać jakiegoś GeForce).

Trochę mnie to dziwi, że ludzie wydają kasę na proca/płytę/gadżety a na zasilacz w 90% wypadków każdy skąpi.

11 przykazanie mówi "Nie będziesz kupował Modecoma".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ta moja karte u kumpla, ten sam efekt co i u mnie. Wyjelilsmy jego, wlozylismy do mojego i dziala więc karta poszła na wieczny odpoczynek. Dzięki.

Posprzedaję wszystko co miałem i odezwe sie za kilka tygodni, będe szukał jakiegoś konkretnego kompa do 3000zł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...