Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Morrowind

Pendrive przestał odpowiadać po wgraniu 2500 plików

Polecane posty

Pendrive po podłączeniu do kompa ( VISTA ) :

1. komp się muli gdy wchodzę w Mój komputer,

2. nie da się sformatować pendriva,

3. gdy wchodze na niego też nic nie da się zrobić

Pendrive po podłączeniu do kompa ( XP ) :

1. komp się muli gdy wchodzę w Mój komputer,

2. gdy wchodze na niego też nic nie da się zrobić

3. da się sformatować ale to na nic

Stało się to po skopiowaniu ok 2500 plików o łącznej wadze 2,6 GB !

POMOCY !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Ciebie dobrze rozumiem, ale jeśli tak, to pomocne mogą być programy takie jak Total Commander, czy skoro i tak chcesz sformatować pendrive'a HP USB Disk Storage Format Tool. Jeśli zwykły format za pomocą tego drugiego narzędzia nie pomoże, to możesz spróbować zmienić system plików na pendrive na inny i następnie wrócić do poprzedniego. Jeśli problemem jest uszkodzony system plików, to któraś z tych metod powinna zadziałać, jeśli jednak nie zadziała, to wówczas jest możliwe, że czas życia pendrive'a dobiegł końca, lub też to, że na obydwóch systemach masz jakąś niechcianą zawartość dodatkową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w takim razie jeszcze zobaczyć co będzie jak spróbujesz go sformatować z poziomu jakiegoś LiveCD GNU/Linux-a, możesz np. ściągnąć SLAX-a jest mały, a ma wszystkie potrzebne funkcje i jeśli chodzi o tego typu zadania jest stosunkowo prosty w obsłudze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, no to lecimy. Trzymaj się tej kolejności, którą podaję, jeśli czegoś nie jesteś pewien, lub nie rozumiesz, to lepiej nic nie rób, bo możesz mieć z tego więcej szkód niż pożytku. Momenty szczególnie ważne i potencjalnie niebezpieczne będę wyszczególniał.

1. Zabootuj SLAX-a z trybem graficznym (KDE).

2. Gdy system się załaduje podłącz pendrive'a, powinno wyskoczyć okno, czy chcesz go otworzyć, możesz to zrobić, wtedy sprawdź, czy można na nim wykonywać jakieś operacje (zapis, odczyt).

3. Zamknij wszystkie okna, uruchom konsolę (ikonka jest na dole ekranu po lewej, taki czarny ekranik z jakimiś białymi znaczkami).

4. Wpisz (tu uwaga, nie pomyl się, po "-" w komendzie jest małe L)

fdisk -l

w efekcie uzyskasz listę wszyskich dysków, namierz swojego pendrive'a (np. po wielkości), dalsze kroki wykonuj tylko i wyłącznie jeśli jesteś pewien, że wiesz który napęd jest dobry, zapamiętaj kombinację znaków przy tym napędzie wyglądającą mniej więcej tak /dev/xxxy, gdzie x oznacza litery, a y oznacza cyfrę.

5. Wpisz

umount /dev/xxxy

gdzie /dev/xxxy to te znaki, które kazałem Ci zapamiętać w punkcie 5.

6. Pomyłka w tym punkcie może mieć tragiczne skutki, więc upewnij się 2 razy zanim cokolwiek zatwierdzisz (w przypadku pomyłki możesz stracić zawartość swojego dysku twardego). By założyć nowy system plików (odpowienik formatowania) wpisz

mkdosfs /dev/xxxy

gdzie /dev/xxxy to te znaki, które kazałem Ci zapamiętać w punkcie 5.

Pendrive jest sformatowany, możesz jeszcze sprawdzić system plików za pomocą komendy

dosfsck -r -V /dev/xxxy

gdzie /dev/xxxy to te znaki, które kazałem Ci zapamiętać w punkcie 5. Jeśli podczas drugiego przebiegu wystąpią błędy, to pendrive jest do wyrzucenia.

[edit]

Tak dla pewności, w przypadku mojego pendrive'a zapis w fdisk-u odpowiadający jemu wygląda tak:

Disk /dev/sdc: 8127 MB, 8127512576 bytes
5 heads, 32 sectors/track, 99212 cylinders
Units = cylinders of 160 * 512 = 81920 bytes
Disk identifier: 0x00000000                

   Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sdc1   *           1       99212     7936944    7  HPFS/NTFS

I w tym przypadku owe /dev/xxxy z punktu piątego wygląda tak: /dev/sdc1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...