Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bajaczek

Pytania co do lanu i udostepniania internetu

Polecane posty

Chciałbym was prosić o pomoc, bo mam pewien kłopot. Mianowicie przyjeżdża do mnie kuzyn i chcieliśmy sobie zrobić u niego w domu tzw. lan-party. Problem w tym że potrzebujemy dostępu do internetu (world of warcraft :D), a kuzyn mieszka w odległości ok. 80m od mojego domu. On ma iplusa (7,2mb/s), ja tylko liveboxa i czy to 80m to dla niego nie za dużo. I tu pytanie do was. Czy livebox sobie poradzi? A jak nie czy jest możliwość żeby iplusa podzielić na 2 kompy np. za pomocą lanu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajaczek - określ co chcesz zrobić, bo w tym co napisałeś są trzy różne opcje.

1) do odbierania sygnału z LiveBoxa w odległości >50m potrzebna jest konkretna antena (nie ten wynalazek na USB z kompletu LB) i brak przeszkód po drodze.

2) iPlus jest dostępem do internetu, więc po co chcecie go dzielić jeśli ty już masz Neostradę?

3) teoretycznie da się dzielić iPlusa, metoda zależy od tego jaki masz modem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to ze jak dosięgnie livebox to spoko, ale jak nie to musze neta z modemu Plus USB Huawei E180 HSPA 7,2 podzielić na dwa kompy. Moj livebox jest na 2 pietrze mojego domu, a u kuzyna mamy pokoik nad garażem więc też wysoko. Po drodze jednak jest domek i drzewko. To tyle proszę was żebyście mi wytłumaczyli jak tego neta podzielić bo jednak chyba z tym Lb nie wypali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...