Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sluger

Podłączenie głośników do głośników

Polecane posty

Witam!

Chciałbym podłączyć głośniki E5 SP-2600 2.0 do głośników Logitech LS21 2.1. Rozdzielacz mini jack już mam ale jeszcze głośników nie podłączyłem. Boję się że karta dźwiękowa mi się spali. Mam kartę Realtek HD Audio output. Czy mogę bezpiecznie podłączyć głośniki czy muszę zainwestować w wzmacniacz?

PS. zdjęcia głośników:

http://img43.imageshack.us/i/dsc01049e.jpg

E5 SP-2600

http://img23.imageshack.us/i/dsc01050bmy.jpg

Logitech LS21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

ja tam fotek nie widzę bo jakiś error ale tu karta dźwiękowa się nie zjara bo każdy głośnik ma swoje zasilanie chyba ,że któreś z tych to pasywne wtedy byś zjarał ale o nazwach i firmie stwierdzam ,że nie masz szans na kolumny pasywne nawet nie wiem czy kiedykolwiek takie coś powstało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem, to zamierzasz podłączyć głośniki za pomocą rozgałęźnika do tego samego wyjścia. Jeśli tak jest, to słusznie obawiasz się uszkodzenia karty. A to dlatego, że łączna impedancja obu zestawów będzie mniejsza, niż jednego a to z kolei oznacza, że z wyjścia karty będzie pobierany większy prąd. Jeśli ten prąd będzie zbyt duży, to najzwyczajniej w świecie spalisz sobie wyjście na karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

z karty więcej prądu nie pujdzie przynajmniej nie powinno tylko będzie ciszej.bo rozdzielasz "1w"na 2 czyli na kanał powinno iść po 0,5(dane obrazowe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa Ohma i Kirchhoffa są nieubłagane :). Mniejsza impedancja (a raczej będzie mniejsza przy równoległym połączeniu głośników) przy tym samym napięciu oznacza większy pobór prądu. Jak wyjście karty nie ma zabezpieczenia przed przeciążeniem, to się może zwyczajnie spalić, szczególnie, jeśli Sluger zacznie majstrować z głośnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...