Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Rozwiązany: Podkręcanie AMD Duron

Polecane posty

Wiem, że to stary proc ale podczas gdy mam innego kompa w serwisie chciałbym sobie pograć w GTA SA ale ledwo to działa i chciałbym trochę proca podkręcić ale nie wiem jak się za niego zabrać :happy: W biosie nie mam żadnego FSB i mnożników tylko jakieś MHz i trzy ustawienia do wyboru: 100/100, 100/133, 133/133 czy jakoś tak. Procesor ma 1 GHz i obojętnie co ustawie to komp się nie włącza i muszę resetować bios. Czy tego potworka da się jakoś podkręcić? :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam i powiem ze mozesz probowac podnoszac FSB. Z tym ze u mnie pojdzie o 7-10 w gore i komp juz glupieje. Nawet na 105 potrafi sie sam resetnac. I jakie RAMy posiadasz ? Bo jak Kingstonki to lipa, u mnie stabilnie moga ledwo o 11 MHz sie podniesc ze 133 :(

PS. Te Durnie maja mnozniki fabrycznie zablokowane, wiec tylko FSB mozna z nimi postepowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć 512 MB DDR Blitz

MoBo ECS K7S5A

Co do podnoszenia FSB to nie mam możliwości podniesienia jej tak jak w dzisiejszych kompach. Mam tylko te trzy możliwości. Na dodatek mnożnik zablokowany na 10 :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mobo i takim prockiem nie licz na jakieś wyniki. Kiedyś użerałem się z tym wynalazkiem i to był istny horror. Nie mogłem nawet zmusić żeby to to działało z produktem NV a ewentualne o/c to po prostu jest masakra piłą mechaniczną w biały dzień. Zmiana mnożnika czy napięcia to jest zwyczajnie marzenie ściętej głowy. Luksus, który ECS nie przewidział dla swych klientów. Tak to niestety wygląda. W dodatku trafiło Ci się "nieszczęście", że posiadasz procka o taktowaniu 1GHz. Jakbyś miał Durnia np 600Mhz (tak jak ja miałem) to byś mógł go jeszcze ruszyć magistralą. A tak masz lipton.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kicha :confused: Dobrze, że przynajmniej przy GF 2 można trochę zegary ruszyć:) Ale i tak GTA SA na najniższych ustawieniach i rozdziałce 800x600 wyciąga aż 7-23 fps :devil:

PS. A można to coś jakoś ruszyć jakimś programem z poziomu Windowsa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj. Mi się niestety ta sztuka nie udała. W akcie desperacji próbowałem jakimś programikiem (nazwy Ci nie powiem bo troszkę lat już upłynęło) i też masakra. Czym prędzej więc sprzedałem płytkę gościowi na giełdzie i od tego momentu gdy widzę logo ECS dostaję nerwowej czkawki a włosy stają mi dęba. Niektórzy "znawcy" kiedyś to mobo nawet polecali...Pytanie do czego? Chyba tylko do rzucania (podobno ładnie lata w końcu chłodzenie jest niezwykle "rozbudowane" wiec właściwości aerodynamiczne powinny być niezłe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie nie pogram na full :happy: Nawet Firefox czkawki na tej maszynie dostaje :laugh: Koń by się uśmiał. Lepsze to niż nic. Przynajmniej Winamp działa :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy "znawcy" kiedyś to mobo nawet polecali...Pytanie do czego?

Odpowiedź jest prosta: do najzwyklejszego używania, tak jak to robi ponad 90% użytkowników PC, którzy ani myślą o jakimkolwiek O/C. Czuję się w obowiązku bronić dobrego imienia K7S5A:) Używałem jej przez 5 lat, najdłużej ze wszystkich posiadanych przeze mnie płyt. Przez pierwsze 2 jako maszynka do gier a przez resztę - komp biurowy. I nigdy mnie nie zawiodła. A możliwość używania w pierwszym etapie pamięci SDRAM (pozostałość z czasów Celeronów A) a w późniejszym DDR była strzałem w dziesiątkę. No i niemożność O/C rozwiązałem upgrade'ując procka :biggrin: Duron 800 -> Athlon 1200 -> Athlon XP 2100. Tak że, uwierz mi, można ją było polecić z czystym sumieniem większości pecetowców. Za wyjątkiem zatwardziałych hadkorowców;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...