Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dworak

Rozwiązany: Podlączenie komputera z TV, przedłużanie kabla

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :) Otóż kupiłem kabel żeby podłączyć kompa pod TV tyle że jest za krótki ;/ I tu moje pytania:

1. Czy można go jakoś przedłużyć? Albo kupić jeszcze jeden i złączyć w działającą całość?

2. Czy przez takie podłączenie nic nie padnie? TV, jakaś część w kompie albo co tam jeszcze jest potrzebne do działania elektronicznych cudactw ;] Z góry dzięki za odp.

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable cyfrowe można przedłużać dowoli, bez straty jakości sygnału. Co do uszkodzenia to ja rozwaliłem sobie kartę graficzną, podłączając ją do projektora (radzę zatem podłączać kable przy wyłączonym sprzecie :laugh: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable cyfrowe można przedłużać dowoli, bez straty jakości sygnału.

Kable HDMI nie powinny być dłuższe niz 10m (niektóre źródła podaja 15m - zapewne zależnie od jakości kabla). Na "słabych" kablach już przy długości 7-8m mogą się pojawić błędy transmisji, im wyższej jakości obraz odtwarzany tym bardziej widoczne (korekcja błędów nie wyrabia).

Co do uszkodzenia to ja rozwaliłem sobie kartę graficzną, podłączając ją do projektora (radzę zatem podłączać kable przy wyłączonym sprzecie

Podstawowa zasada - nie łączyć urządzeń podłączonych do zasilania i działających. Niejeden już się przekonał co potrafi zrobić różnica potencjałów :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable cyfrowe można przedłużać dowoli, bez straty jakości sygnału.

bzdura

kable HDMI 1.0 może mieć góra 10 m

kabel HDMI 1.3a może mieć góra 10 m

kable HDMI 1.3b może mieć góra 15 m (przy korzystaniu z rozdzielczości Full HD 1920x1080)

są to oczywiście kable z ekranem i filtrami

jeśli kupujesz kablem 5 m lub dłuższy to już musi mieć ekran i filtry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...