Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Problemy z Play

Polecane posty

Byłem dzisiaj w salonie Plusa, gdyż mama chce przenieść numer do Play. Gdy panowie tam pracujący usłyszeli o zmianie operatora na Play, zaczęli nas straszyć, że Play ma takie dobre warunki tylko do grudnia. Potem może zwiększyć ceny za połączenia. Mówili też, że ta sieć wcale nie zarabia od początku jej istnienia. Podobno ma tylko same straty i płaci kary, np. za reklamę ,,prześwietlamy ceny'' czy jakoś tak. Według nich polskie prawo nie pozwala zrobić reklamy porównawczej, a Play taką reklamę zrobił. Panowie mówią też, że nie wiedzą co się stanie z tą siecią w grudniu, ale podobno krążą plotki, że Play ma być sprzedany.

Co o tym sądzicie? Słyszeliście już o czymś takim? To może być prawda, czy to tylko Plus zamiast obniżyć stawki woli straszyć klientów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego typu reklamy porównujące ceny są w wielu gazetach chociażby czy ulotkach.. widziałem co najmniej kilkanaście takowych.

A co do Playa - byłem w tej sieci kilka dni, kiedy się połączyłem aby mieć internet na komputerze i ''zeżarło'' mi 9 zł w ciągu ułamka sekundy (dosłownie), zrezygnowałem.

Wprawdzie Play ma dobre warunki (niskie ceny do innych sieci), ale już DO Playa jest bardzo drogo dzwoniąc z innych sieci. Dlatego nie polecam tej sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to oferty dla klientów mają dobre, zasięg też. W końcowym rozrachunku to właśnie to się liczy dla nas. Patrząc na sprawę w ten sposób, to Intel też jest zły itd. Konkurencja robi swoje, nic się na to nie poradzi. A co do sprzedania Play, to dla nas to nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Jak zaczną szale ze stawkami, to zawsze możemy się wycofac ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

co do zasięgu play i plus na tych samych fonach porównywaliśmy z kumplem zasięg i wypadają tak samo czy to czasem nie play korzysta z przekaźników polkomtela?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzicie, dlatego się opłacają telefony na kartę bez simlocka - jak operator zaczyna coś kombinować, to kartę możesz wyrzucić dosłownie na śmietnik i kupić starter innej sieci ^^.

Nie przepraszaj, tylko tego nie rób. Temat o freszu jest :P - GFR

=C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie wiąże cię żadna umowa to na pewno plus, ale to raczej nie jest opłacalne. Po pierwsze musisz kupić telefon za normalną cenę, a nie za 1zł, albo więcej, ale i tak taniej niż normalnie. A po drugie, po np. 2 latach zostawisz u danego operatora tyle samo kasy, ile byś zostawił przy 2 letniej umowie. W umowie masz telefon praktycznie za darmo, a na kartę nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice ostatnimi czasy mieli to dosyć często (nie słychać co mówi jedna osoba, podczas gdy słychać drugą; brak zasięgu), wysyłane były nawet telefony do serwisu, ale to coś nie pomagało. Jednak od pewnego czasu już nie ma takich problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć, mam abonament w Play i przy okazji orange-a na kartę dla porównania więc może podzielę się kilkoma spostrzeżeniami (możliwie obiektywnymi, w przeciwieństwie co do niektórych):

1. Jak zauważył mielu nie musisz się przejmować zmianą cen połączeń. Nie sądzę by je zmienili, a już na pewno nie dla tych, co podpiszą umowy przed grudniem (może dla nowych klientów?). Jeśliby je jednak zmienili bez problemów możesz odstąpić od umowy. Play nie robi też problemów z przedłużaniem umowy na starych warunkach, więc jeśli zdecydujesz się zostać z nimi np po 2 latach, to pewnie zachowasz aktualne stawki.

2. Nie wiem o co chodzi PenrynHD z dłuższymi umowami i haczykami. Zasady są dużo bardziej przejrzyste niż u konkurencji (IMO to wielki plus Playa), a umowy można podpisać na okres od roku do 3 lat (chyba że chodzi o więcej tekstu, ale ... to głupie by było)

3. Reklama porównawcza JEST w Polsce legalna (chyba że coś się w siągu ostatnich kilku godzin zmieniło). Inne sieci się czepiają o to że Play porównuje z gołych abonamentów, bez dodatków (typu darmowe rozmowy w weekend na 3 numery za dodatkowe 19.99 jeśli cośtam...) [zarzut IMO strasznie głupi bo tego sie sensownie i krotko porównać nie da, wiem, bo przesiedziałem kilka dni porównując wszystkie oferty we wszystkich opcjach].

4. Zasięg - pokomplikowana sprawa. Najpierw miałem często z nim problemy, ale szybko się poprawiło. Potem znów było gorzej, ale zmiana telefonu (Samsung z370 na nokie e51 - podobno lepsza antena), rozwiązał sprawę i znów było pięknie. Do czasu... Teraz gdy jestem w mieszkaniu nigdzie dodzwonić się nie mogę, nikt nie może dodzwonić się do mnie (choć zasięg podobno maksymalny). Przy czym stało się tak nagle któregoś dnia. Nie wiem jeszcze czy to problem z telefonem czy z siecią.

5. A nie wiem tego dlatego że z obsługą playa nie mogę się skontaktować. Próba kontaktu poprzez stronę kończy się błędem (to samo przy kilku innych usługach, np zleceniu zapłaty) - mam tak od 2 tygodni. Dzwoniłem dziś do nich - to samo (Co ciekawe na początku musiałem wysłuchać reklamy Play Fresh, ciekawe po co mi skoro mam już abonament...).

A więc podsumowując : oferta jest bezkonkurencyjna, ale problemy techniczne bolą, czasem nawet bardzo..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem Plusa abonament (na firmę, czyli Taryfa Elastyczna 30),teraz przeszedłem do Play Fresh. Dlaczego? W Plusie płaciłem 30 zł na miesiąc i miałem te 30 zł do wykorzystania. Tylko że:

-raz-rozmowa po 60 gr(bez VAT!)do wszystkich,

-dwa-SMS po 20 gr(bez lodra dark VATera) do wszystkich,

-trzy-ŻADNE pakiety nie działają (żegnajcie SMSy po 1 grosz!)

Przeszedłem do Play? Why? No bo asz SMS za 9 gr do wszystkich, rozmowy po 20 gr(też do wszystkich). No i jak doładuję sobie konto, to za każde 10 zł doładowania dostaję 1000 SMSów do wszystkich.(Niesamowicie mnie wpienia taktyka Plusa "skoro jesteśmy największą siecią, to promocje będą tylko wewnątrz sieci". Pokazałem im paluszka, i mam nadzieję że więcej ludzi tak zrobi).

Teraz mam więcej SMSów niż dam radę wypisać, i świetny zasięg. Czego chcieć więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja w Play jestem prawie od początku jego istnienia i żadnych problemów nie miałem. No, tylko rachunki (mam abonament) przychodzą dzień, dwa przed terminem zapłaty... Ale ogólnie jest spoko.

Ktoś na pierwszej stronie pisał, że Play ma do końca roku upaść. Załóżmy, że ten czarny scenariusz się sprawdza. Co w takim razie stałoby się z klientami tej sieci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą musieli szukać nowego operatora. A co do rachunków, to było brać na maila - przychodzą z dużym wyprzedzeniem. Zresztą ja nigdy im nie zapłaciłem w terminie, a teraz dostałem ofertę dla, uwaga, dobrych klientów - tani internet mobilny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co kogo interesuje, że do Play są droższe rozmowy. Skoro mamy telefon w sieci Play i tańsze rozmowy niż u konkurencji to nie nasze zmartwienie, że oni muszą płacić do nas dwa razy drożej to jest ich problem i oni za to płacą:D

A co do pierwszego postu to uważam, że jest to próba zatrzymania na siłę i za wszelką cene klienta

[...]Ktoś na pierwszej stronie pisał, że Play ma do końca roku upaść. Załóżmy, że ten czarny scenariusz się sprawdza. Co w takim razie stałoby się z klientami tej sieci?

Jak dla mnie to konkurencja próbuje nieudolnie straszyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie dziwi, że do wszystkich "obcych" sieci jest taka sama stawka a do Play drożej. Ponoć w tej sprawie toczą się jakieś sprawy w sądzie.

Co do Plusa i Playa. Po 10 latach zmieniłem operatora właśnie na Play. Generalnie to było tak. Skończyła mi się umowa, więc wypadało udać się do salonu, wybrać telefon i podpisać nową umowę. Okazało się że wybór telefonów był żaden (same ścierwa za zeta albo kosmosy od tauzena w górę), ceny rozmów bandyckie. Poszedłem do Play - co mi szkodzi. Wziąłem ulotkę i poczytałem sobie na spokojnie. Wyszło tak że w Plusie miałbym 120 minut (+50 jakiegoś bonusa), a w Playu mam 170minut za kwotę o 15 złotych mniejszą. Ceny rozmów/sms/mms/czegokolwiek są połowę tańsze. Zasięg może jest troszkę słabszy. Zresztą tam gdzie sprawdzałem to Plus też ma słabiutkie pokrycie sygnałem.

Najbardziej bawi mnie to, że gdy w Plusie złożyłem rezygnację z usług telekomunikacyjnych to po godzinie zadzwonił gość z obsługi klienta i zaczął bajerować że będzie telefon i to i tamto i taniej. Trochę mnie głupi śmiech ogarnął, bo przez 10 lat nic takiego nie miało miejsca. Czy to w Erze czy w Orange jak kończy się umowa to dzwonią z ofertami, że można coś taniej, specjalne oferty i takie tam. Plus w tej materii miał wszystkich w odbycie szatana. Przegrali "rzycie" o tyle.

Gdzieś w necie przeczytałem, że po zmianie regulaminu z Plusa odchodziło ok.1500 abonentów dziennie! Pamiętajcie

Jeżeli operator zmieni regulamin w trakcie trwania umowy, abonent może bezpłatnie zerwać umowę, ale tylko wtedy kiedy nowe warunki są mniej korzystne niż dotychczasowe!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest tak

Zgodnie z art. 60 a ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800, z późn. zm.) w przypadku braku akceptacji zmian regulaminu przysługuje prawo wypowiedzenia umowy (bo to ty decydujesz czy one są korzystne czy nie, podpisałeś regulamin na nowy nie musisz się godzić jest jedno ALE) Jednakże jeśli zmiany regulaminu wynikają bezpośrednio ze zmiany obowiązujących przepisów prawa to nie możemy bez konsekwencji wypowiedzieć umowy

Też dziś dostałem ten list - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...