Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

buddyn

Radiówka - wykrywanie sieci.

Polecane posty

Witam, mam nieprzyjemny problem, który na każdym kroku utrudnia mi życie w sieci.

Otóż moja radiówka (antena) nie wykrywa sieci w pobliżu, jednak mimo to mogę połączyć się z internetem. Za sprawą tego mogą stać dwie rzeczy:

1. Posiadam Vistę. (Co zwykle jest rozwiązaniem przy wszystkich problemach - dziękuję Microsoft)

2. Zmieniłem domyślne wejście, oraz kartę sieciową (RaLink) na wejście do LAN-u i kartę nVidii (domyślną, zintegrowaną).

Jednak problem polega tylko i wyłącznie na wykrywaniu sieci, z dowolnym punktem mogę się połączyć, ale mimo to nie widzę żadnych sieci w pobliżu.

Nie pomaga nic. Próbowałem konifgurować Vistę, grzebać w ustawieniach, nawet w karcie sieciowej i pozostałych komponentach związanych z internetem - bezskutecznie.

Jeśli ktoś zna przyczynę problemu, miał podobny problem, bądź wie jak to ustrojstwo naprawić - pomóżcie.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nieprzyjemny problem, który na każdym kroku utrudnia mi życie w sieci.

Otóż moja radiówka (antena) nie wykrywa sieci w pobliżu, jednak mimo to mogę połączyć się z internetem.

Typ karty, jakie łącze (radiowe).

2. Zmieniłem domyślne wejście, oraz kartę sieciową (RaLink) na wejście do LAN-u i kartę nVidii (domyślną, zintegrowaną).

Jednak problem polega tylko i wyłącznie na wykrywaniu sieci, z dowolnym punktem mogę się połączyć, ale mimo to nie widzę żadnych sieci w pobliżu.

Karta LAN nie wykryje sieci radiowych, więc może napisz dokładniej o co chodzi i jak masz ten sprzęt podłączony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ karty, jakie łącze (radiowe).

Karta nVidia nForce Networking Controller.

Karta LAN nie wykryje sieci radiowych, więc może napisz dokładniej o co chodzi i jak masz ten sprzęt podłączony.

Chodzi (jak pisałem wyżej) o to, czy włąsciwie jest możliwość, aby (jesli podłączyłem antenę przez przejściówkę do karty LAN) wykrywała sieci w pobilżu komputera.

Sprzęt podłączony jest tak: Od anteny przeprowadzony jest kabel z wyjściem od LAN-u. Podłączony jest do przejściówki, z której wychodzi następny kabelek do LAN-u podłączony do mojego komputera. Przejściówka ma również swoje zasilanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka to tzw. zasilanie PoE.

Masz aktywną antenę WiFi (z AP/routerem środku) albo AP obok anteny - dlatego z poziomu systemu nie wykrywasz sieci radiowych. Ten typ tak ma.

Czyli w tym przypadku nie ma co liczyć na wykrywanie sieci, tak?

Szkoda. W każdym razie dzięki za odpowiedź i pouczenie. Wszystko już wiem, proszę moderatora o zamknięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym przypadku nie ma co liczyć na wykrywanie sieci, tak?

W pewnym sensie.

Jeśli elementem aktywnym sieci bezprzewodowej jest - jak w tym przypadku - antena zintegrowana z AP (dalej sygnał idzie kablem UTP, czyli dla komputera jest to "normalny" LAN) to też istnieje możliwość wykrywania sieci. Trzeba tylko mieć dostęp do zarządzania AP, czyli znać login i hasło (o ile provider udostępnia je użytkownikom, zwykle NIE).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...