Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fatal1tyxX

Rozwiązany: Problem z pewnym sklepem.

Polecane posty

witam!

Mam pewien problem z pewym sklepem komputerowym w którym kupuje wszystkie częsci do kompa. Mianowicie jestem przy wymianie karty G7300gt na G9600gt ale jest pewien problem- Pracownicy tego sklepu opierają się że zasilacz ModeCom MC-350w nie podoła tej mojemu zestawowi z tą kartą (Popatrzcie na sygnaturke). Więc jak mam ich przekonać że jednak da rade? I jeszcze jedno, ile mogę dostac w komisie za G7300gt ddr II na 9-cio miesiecznej gwarancji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7300GT na DDR 2 jest niestety slaby a co za tym idzie na jakąś wiekszą kase nie ma co liczyć. Żeby to była wersja DDR3 to jeszcze można byłoby coś tam ugrać. 96GT karta dobra ale czas robi swoje i pokazały się karty lepsze np radek 4730:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=19560

Zasilacz masz dobry choć nieco mocniejsze o/c procka byłoby wskazane tym samym lepiej byłoby go zmienić na coś mocniejszego np jakiegoś Fortrona czy innego Amacroxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwl1 Kupowanie w sklepie internetowym raczej nie wchodzi w gre ze wzgledu na realizacje gwaracji. Lordgraver 100zł w komisie to napewno za te kartę nie wyciągne:P

W tym sklepie najtanszego G9600gt jakiego znalazłem był od Palita za 359zł. Myśle że będzie to dobry wybór do mojego zestawu. OC procka napewno będę robił ale ograniczają mnie troche pamięci bo to tylko 667mhz. Jeszcze został zasilacz.. Widzę ze panów ze sklepu X nie da sie przekonać więc muszę niestety wysłupać większą kwote na zbędny dodatek-Zasilacz. Jak ich znać bedą pewnie proponowali mi Take me 400w zamiast tego MC xD

Pytanie 1- Ile mogę wziasc w KOMISIE za ModeComa MC-350w również na 9-cio miesiecznej gwarancji?

Pytanie 2 - Jaki kupić zasilacz do mojego zestawu? ( Prosiłbym jesli mozna podać pare modeli ponieważ niewiem czy akurat ten model co ktoś mi poda bedzie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC-350? Przecież to świetna zasiłka! Z palcem w d... pociągnie 9600GT.

Było parę osób, które miało na nim podkręconego C2D i 8800GTX - nawet nie kwęknął.

Panowie ze sklepu sugerują się jedynie liczbą watów w nazwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomelindi chodzi o to że tam kupowałem wszystkie czesci i mam już gwarancje prawie na wszystko,więc gdy chciałbym włożyć kartę G9600gt i cos by poszło nie tak- Gwarancja tego nie obejmuje ponieważ zasilacz nie jest odpowiedni do karty. Minimum musi być 400w-420w. Tak mi tłumaczył pan ze sklepu X. A jeśli mi się spali zasilacz np: Za pół roku to powiedzą mi ze to wina niedopasowania i po gwarancji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak 400-420 W do 96GT ahhahah jak ja mam Szefa 400W i ciagnie mi spokojnie z zapasem 4850 & 7750+BE (kazdy wie ile to ciagnie) a tutaj PDC i 9600GT nie pociagnie? Heh moze sugeruja Ci zmiane poniewaz w nazwie zasilacza jest "ModeCom" No coz.. ja nie cierpie tych zasilaczy i bym go jednak tak samo zmienil jak sklep radzi na jakis lepszy PRAWDZIWY MARKOWY model 400W. ale sadze ze taki Szef 350 czy Tagan/BQ by pociagnal :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ModeCom'y to dobre zasilacze (oczywiście oprócz FEEL'ów) a do tego za cene niewiele ponad 100zł to idealna propozycja dla komputerów niezbyt wymagających. Jest cichy i wydajny. Dobrze trzyma też napięcia. Poziom zasiłki może nie jest ,,szefowski''(głównie ze względu na zabezpieczenia) ale porównywanie z Fortronem jest jak najbardziej na miejscu:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz: to właśnie Fortron produkuje zasiłki dla Chiefteca, więc nie może być od niego gorszy, a co za tym idzie to porównanie Modecomów MC do produktów Fortrona jest nie na miejscu;)

Rzecz druga: cwaniaki chcą wymusić na tobie kupno droższego sprzętu z czystej chęci zysku, a nie dlatego, że martwią się o twoją gwarancję. Kłamią przy tym w żywe oczy. Masz osobną gwarancję na każdą część? W razie awarii (która jest bardzo mało prawdopodobna) przynosisz tylko tą od zasilacza i niech ci wtedy spróbują udowodnić z jakim sprzętem współpracował. Jakby co to był podłączony do kompa z Sempronem LE i zintegrowaną grafiką. W ostateczności kupuj w innym sklepie, ale nie daj się oszustom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ModeCom'y to Foltrony pod inną nazwą:) A jednak się myliłem.. A co do gwarancji to mam na każdą część osobną. Zasilacz jaki mi proponowali był to BlakedLine 420w czy jakoś tak :blink: Niewiem czy sobie jaja ze mnie robią czy co. Jeszcze jedno pytanie: gdybym kręcił PDC na 2,8ghz to stykną by jeszcze zasilacz czy już nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myliłeś się, tzn. nie do końca. Fortron kiedyś produkował zasilacze dla ModeCom-a. Zasilacze ModeCom FSP... to w rzeczywistości Fortrony z nalepką ModeCom. Nie wiem jak to wygląda obecnie, tzn. nie mam pojęcia, czy ModeCom obecnie sam produkuje swoje zasilacze, czy zleca to innej firmie.

be quiet! blackline? Całkiem fajny zasilacz, jeśli potrzebujesz cichego zasilacza oraz dodatkowego chłodzenia. Mają zasadniczo tylko jedną, ale zasadniczą wadę - są drogie, no i obecnie nieco już przestarzałe, bo są zgodne jeszcze z ATX 2.1, a nie 2.2. Moja teoria jest taka, że taki zasilacz zalega im na magazynie i chcą się go pozbyć, ale na szczęście jeśli masz oddzielną gwarancję na każdy podzespół, to możesz kupić kartę gdzie indziej i sam ją wymienić, a oni nie muszą o tym wiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...