Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HammerHead

Przebicie na obudowie?

Polecane posty

Witam mam mały problem od jakiegoś dłuższego czasu :) Otóż gdy dotknę obudowy komputera, albo jakiejś metalowej części jakiegoś urządzenia podłączonego do niego (choćby body lustrzanki) i kaloryfera (uziemienia) to kopie mnie prąd :) Nie to żebym narzekał, bo już się nauczyłem że to boli i jestem ostrożny, ale tak pomyślałem że może wy znacie rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przebicie - nie masz uziemienia w gniazdku. Tudzież masz tzw. lipne - bolec jest, ale niepodłączony. :) Wszystkie komputery (może prócz laptopa - plastikowa obudowa) u mnie w domu cierpią na to samo. ;)

Choć kaloryfer mam daleko, kiedyś mając jeszcze metalowe biurko na komputer (ikejowskie) i kładąc nogi na kaloryferze właśnie doświadczyłem tego niekoniecznie miłego uczucia jakim jest przepływanie prądu przezemnie... ;)

Z ciekawości zmierzyłem - prąd zmienny, ~13,4v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem z kompem tylko ze uziemienie mam, podlaczony byl sam komp bezposrednio do gniazkda, reszta do listwy ktora tez miala uziemienie, myslalem ze to wina listwy, problem byl na kablu zasilajacym od kompa, az trudno bylo uwierzyc, zamienilem go od monitora, i gdy podlaczylem wszystko kopnal mnie pilot bezprzewodowy podlaczony do kina domowego, ktory znajduje sie blisko monitora. Problem mam teraz rozwiazany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...