Skocz do zawartości
Daywalker

NVMe wykrywany przez menadżer urządzeń, ale n ie przez zarządzanie dyskami

Polecane posty

Witam kupiłem właśnie dysk NVMe 970 EVO Plus i zainstalowałem go w płycie tomahawk MAG Z490, wszystko wygląda jakby miało zadziałać. Dysk jest widoczny w biosie i z poziomu Windowsa w menadżerze urządzeń, ale nie jest widoczny w zarządzaniu dyskami. Szukałem w internecie informacji na ten temat, ale z niczym podobnym się nie spotkałem, jedyną opcją jaka mi została to przeinstalowanie systemu ale podczas instalacji najnowszej wersji win 10, dysku dalej nie wykrywa, a na świeżej instalacji jest ten sam problem,. pojawia się w menadżerze, ale nie w zarządzaniu.

 

EDIT------'

 

Wlasnie ogarnolem ze mam na plycie pci 3 a dysk jest pod 4... Czy jest jakakolwiek szansa zeby zmusic go do wspolpracy? Nawet wolniej? Jakis adapter pcie albo usb c?

 

Ps: pisze z telefonu z pracy

Edytowano przez Daywalker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest pod PCIe Gen 3, a nawet jeśli byłby pod PCIe Gen 4 - to nadal byłby kompatybilny.

Spróbuj odłączyć wszystkie dyski i napędy SATA i wtedy usiłować zainstalować W10 na tym dysku. W BIOSie jest taka opcja jak "Windows 10 WHQL Support"? Jeśli tak to ustaw ją na UEFI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogła aktualizacja biosu... nie wiem jakim cudem... (skoro windows go wcześniej widział to o co chodzi?)

Bios widział wcześniej dysk, Windows też, w menadżerze urządzeń. Zaktualizowałem bios i i dysk pojawił się w zarządzaniu dyskami i wszystko śmiga.

 

a opcji WHQL nie mam w biosie ani teraz ani wcześniej.

Edytowano przez Daywalker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...