Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

poor_leno

Pinky i Mozg (1995-1998)

Polecane posty

16771_b.jpg

Nie ma co tu kryc, "Pinky i Mozg" to bezsprzecznie jedna z najlepszych kreskowek w dziejach, a przynajmniej w latach 90-tych; w dodatku jest ona sygnowana nazwiskiem Stevena Spielberga, co powinno stanowic dodatkowa rekomendacje dla tych, ktorzy jeszcze tego serialu nie widzieli (a sa tacy? nikt sie nie zglasza :ermm:... ale na wszelki wypadek skrobne opis, zeby ci nieszczesliwcy, ktorzy nie mieli okazji zobaczyc tego duetu w akcji wiedzieli, co przez te lata tracili :laugh:)

Pinky i Mozg to sa, jak widac na powyzszym zdjeciu, myszy. Dokadniej to myszy laboratoryjne, ktore w wyniku przeprowadzanych na nich eksperymentow, staly sie inteligentne, posiadly ludzkie cechy. Pinky (ten z lewej) ma umysl niezbyt rozgarnietego dziecka, Mozg jest jego przeciwienstwem - to istny mysi Albert Einstein, ktory wykorzystuje swoja wiedze do, i tu najlepsze, zapanowania nad swiatem. Kazdy odcinek to kolejna proba, oczywiscie nieudana. I sek w tym, ze plany Mozdzka (tak mowi na niego Pinky), choc wydaja sie byc na pierwszy rzut oka kompletnie zwariowane i pozbawione sensu, zawsze ida po jego mysli. Tylko niesamowity pech (ktoremu nierzadko na imie Pinky) sprawia, ze kazdy plan konczy sie niepowodzeniem...

Na koniec krotko: serial ten jest PRZEZABAWNY! Smieszna jest glupota Pinky'ego, smieszny jest cynizm Mozdzka, wreszcie - smieszne sa jego pomysly na zawladniecie swiatem. W dodatku w kreskowce jest cale mnostwo nawiazan i parodii - ciezko jest choc raz sie nie zasmiac. Mnie ta kreskowka przenigdy sie nie znudzi i szczerze ja polecam :smile:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Kreskóweczka zawsze mnie i mego brata, rozmieszała, i zawsze mam uśmiech na twarzy kiedy słysze początkowy dialog

-Mózgu, co będziemy robić dziś w nocy?

-To co każdej nocy Pinky, Spróbujemy opanować świat!

Złaszcza z jednych odcinków pamiętam, Jak Pinky mówił, chyba tak -Zwiedzimy piramidę Heopsa hopsa hopsa sa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerf, point, zort... Na pewno jedna z lepszych kreskówek. Istnie diaboliczne plany opanowania świata zawsze spełzające na niczym, choć momentami tak bliskie zrealizowania. Pamiętam tylko pojedyncze konkretne odcinki, ale wspominam całość bardzo miło. Absurdalna głupota Pinkiego potrafiła powalić na kolana i długo trzymać w tej niewygodnej pozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z lepszych kreskówek, jakie kiedykolwiek oglądałem. Plany zawładnięcia światem obmyślane przez Mózga, które są często bliskie zrealizowania spełzają na niczym. Dopełnienia całej animacji dodaje Pinky, który swą niecodzienną głupotą potrafi zafundować porządna dawkę śmiechu.

Nerf, point, zort...

Zapomniałeś dopisać Tros... ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci to jeszcze w TV na jakimś kanale po polsku najlepiej ? Serial genialny,słabo pamiętam go już ,ale pamiętam że był jeszcze Pinky,Elmirka oraz Mózg :wub:

wiem, ze na Zigzapie to puszczaja teraz, ale ile sezonow wykupili to nie wiem, bo tego kanalu nie mam :ermm:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Tak. Te porypane plany przejęcia kontroli nad światem, Pinki torpedujący wszystko, jak przystało na porządnego "tego głupiego"... Pamiętam,że mi się podobało i to bardzo. Tylko oglądałam strasznie dawno *sigh*.

A piosenka w głowie zostaje przez lata, o taaaak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsza kreskówka jaką oglądałem. Przezabawni kontrastujący ze sobą bohaterowie, absurdalne zwroty akcji, poza tym w miare inteligentna, nie robi papki z mózgu dziecka... O ile mi wiadomo wciąż leci na Polsacie, wersja z lektorem, a więc znacznie lepsza, niż ta z rodzimym dubbingiem, który wywołuje jedynie uśmiech politowania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bajka dla dzieci z humorem przedewszystkim, także dobra akcja. Ale najbardziej podoba mi sie to że zawsze na początku występuje ten sam dialog:

- co bedziemy jutro robic:

- to co zawsze, spróbujemy przejąc kontrolę nad światem.

Ale zawsze im sie nie udaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bajka dla dzieci z humorem przedewszystkim, także dobra akcja. Ale najbardziej podoba mi sie to że zawsze na początku występuje ten sam dialog:

- co bedziemy jutro robic:

- to co zawsze, spróbujemy przejąc kontrolę nad światem.

Ale zawsze im sie nie udaje.

Wspomniana rozmowa leci zawsze w końcowych sekundach odcinka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna bajka, zdecydowanie moja ulubiona. Teraz oglądam na Polsacie (w sobotę i niedzielę rano) i choć słyszę te gagi nie wiem który raz, to cały czas zwijam się ze śmiechu. Szczególnie lubię, jak Mózg uderza Pinky'ego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co będziemy jutro robić.

>To co zawsze Pynky, spróbujemy przejąc kontrolę nad światem. I ta piosenka kiedyś zawsze oglądałem po powrocię do domu ze szkoły lub jak tylko leciało w tv. Ehh wspomnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...