Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cygan

Temperatura GPU etc. Zasilacz daje radę?

Polecane posty

Witam.

Ostatnio zastanawiam się nad zmianą zasilacza do komputera. Boję się, że ten zasilacz co mam jest na akurat, i że pewnego dnia może nie dać rady, i będzie po kompie. Everest pokazuję, że temp. płyty głównej to 45stopni, procesora 31, grafika w spoczynku 46, a podczas ok. 10cio minutowej gry 57. Powiedzcie mi, czy z tymi temperaturami wszystko gra? Czy może poprzez ten upał są podwyższone. Czasem zdarzy się, że podczas dłuższego grania komp zawiśnie, bądź po opuszczeniu gry też po dłuższym graniu wszystko staję i nie mogę ruszyć myszką na pulpicie, lecz po odczekaniu ok. minuty wszystko wraca do normy.

Podam jeszcze napięcia:

Napięcie rdzenia procesora - 1.07V

+3.3V- 3.33

+12V- 12.32V

+5V podczas wstrzymania pracy- 5.21V

Komp:

Karta główna- Gigabyte GA-EP35C-DS3R

Karta graficzna - GF 9600GT

Zasilacz- Feell III 400ATX

Osobiście zastanawiałem się nad tym zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są w normie, nie ma co się bać. A co do zasiłki, to fakt, cudem to ona nie jest, ale śmieciem totalnym też nie, zwłaszcza,że starymie energochłonnych bebechów tam nie masz. Jeżeli dysponujesz wolną gotówką, to możesz kupić jakiegoś tagana, fortona albo chiefteca ~300W, ale nie pali się, możesz poczekać do np. gruntownego remontu pc[bo proc jest... słaby].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeżeli go nie wymieniłeś to go nie masz!

Z zakupem zasiłki się wstrzymaj jak już wszyscy powiedzieli, bo na razie nie ma sensu - ten zasilacz podźwignąłby jeszcze więcej bez problemu, a co do tych zwisów to raczej problem systemowy. Albo kartcie włącza się tryb "przegrzany" (co przy takich temperaturach byłoby dziwne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P35 to już wypadało wsadzić coś mocniejszego. Na Twoim miejscu nie ryzykowałbym z tym Feelkiem. Masz płytę na dobrym chipsecie i dobrego procka pod o/c. Żal tego nie kręcić. Dlatego sugerowałbym wymianę na coś takiego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=15181

potem o/c procka z czasem wymiana grafy na coś mocniejszego i jesteś dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - jak bez kręcenia woli użytkownik (co przy Intelach jest co najmniej dziwne... :)) to taka zasiłka spokojnie do upgradeu dociągnie. Ale jak chcesz OC to lepiej pomyśleć o zmianie zasilacza, bo ten może dostać zawału i zejść "w towarzystwie" więc lepiej przemyśl porządnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bawienie się w OC jeszcze nie miałem przyjemności. Nie znam się na tym zbytnio, a sam nie chciałbym czegoś schrzanić. Procek jest jeszcze na gwarancji, a początkującemu to raczej nie wskazane. ;]

A co do tych zacinań, to może wiatrak na grafice nie daje zbytnio rady, bo pamięci na niej są cholernie gorące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everest pokazuję, że temp. płyty głównej to 45stopni, procesora 31, grafika w spoczynku 46, a podczas ok. 10cio minutowej gry 57.

Program EVEREST nie służy do pomiaru napięć i temperatur - za dużo błędów przy odczycie czujników.

A co do tych zacinań, to może wiatrak na grafice nie daje zbytnio rady, bo pamięci na niej są cholernie gorące.

Na pamięciach są radiatory?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pamięciach są radiatory?

Nie ma. A jeśli miałyby być to jakie najlepiej?

Wybacz tego słabego proca, jakimś dziwnym sposobem zobaczyłem w poście napisz 'Celeron Dual Core'. Sam nie wiem, jak to się stało - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...