Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mendoza

Rozwiązany: Titan Quest : Immortal Throne - znikający ekwipunek

Polecane posty

Witam. Mam taki nietypowy problem z Titan Questem i naprawdę sie zdziwię jeśli ktoś mi pomoże :)

Do rzeczy: Formatowałem partycje z windowsem, wiec skopiwałem sobie sejwy ( a konkretniej cały folder o nazwie "Titan quest - Immortal Throne" z folderu "my games" na partycji systemowej) z tej partycji na inny dysk. Kompa parycje sformatowałem, potem wszystko na nowo zainstalowałem łącznie z grą, skopiowałem sejwy tam gdzie trzeba. Odpalam Titana, patrze, a tu kazda z moich postaci nie ma nic w swoich skrzynkach i obszarze wymiany miedzy postaciami. Słowem: wyczysciło mi całkowicie schowki. Odinstalowalem gre, zainstalowalem na nowo, znowuż skopiowalem sejwy, i niestety to samo. Ma ktos moze podobne doswiadczenia? MIalem postacie na dosc wysokich levelach (50-60) i jakos odzechciewa mi sie grac dalej , wiedzac ze nie maja polowy swojego ekwipunku. Prosze Was o pomoc. Pozdro.

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów oraz ich poprawnego nazywania.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że może przed formatką trzeba było skopiować sejwy również z podstawki? Może tam też były zapisane jakies wazne informacje na temat moich postaci?

Tak swoją drogą - nigdy nie zrozumiem dlaczego niektóre gry potrzebuja osobnego folderu na zainstalowanie dodatku? Instalujemy je wtedy jak dwie osobne gry a nie jak podstawkę i nakładkę (dodatek). No i jeszcze durny pomysl twórców z zapisywaniem sejwów w katalogu innym niz ten z zainstalwaną grą. W razie formatki miałbym i sejwy z podstawki i z dodatku. A tak - dup... blada. Po zainstalowaniu gry i dodatku i skopiowaniu sejwa powinno wszystko być cacy, jak w kazdej szanującej sie grze :) Inna sprawa, żę Titan Quest niby cos tam aktualizuje podczas uruchomienia dodatku, ale kto mi powie czy on tam przypadkiem podczas tej aktualizacji nie psuje mi sejwów? (hehe wiem - mało prawdopodobne) A może powinienem skopiować sejwy po tej aktualizacji? A może przed? Widzę że oprócz kolegi z posta powyzej tylko ja mam taki problem. Czyli na rozwiazanie nie mam chyba co liczyc... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W schowkach mialem itemy i z podstawki i z dodatku. Zanalazlem je też różnie - niektóre w podstawce niektóre w dodatku. A jesli chodzi o to gdzie bylem (znaczy sie gdzie skonczylm gre kazda postacia, przed formatem) to - jesli mnie pamiec nie myli - bylem kazda moja postacia na mapkach z podstawki. Ale czy to moze miec zwiazek??? Chyba nigdy sie nie dowiem. Nie mam sejwa z podstawki wiec to chyba koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Ja odpalałem gre z ikonki dodatku a nie podstawki i grałem od poczatku - tzn od Grecji, aż do do końca czyli do walki z Hadesem. W ogóle po zainstalowaniu dodatku juz nigdy nie uruchamialem gry przez podstawkę, tylko zawsze przez dodatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha! W końcu znalazłem rozwiązanie tego problemu. Jak się okazuje - ten wkurzający problem ma rozwiązanie w sumie proste. Generalnie chodzilo o to że sejwy dotyczące schowka miały w sobie zapisaną dokładną scieżkę, w jakiej sie one znajdowaly, wiec np. po formacie kompa i zainstalowaniu windowsa na innej partycji, albo pod inną nazwą uzytkownika, sejwy sie sypały.

Poszukałem na zagranicznych forach i znalazlem 3 sposoby rowiązania tego problemu (niestety po angielsku). Właściwie wystarczy trzeci bo jest najprostszy ale dla lubiących grzebać w plikach :laugh: podam wszystkie:

Pierwszy sposób:

Unlike Titan Quest where the game performed a check on the character to make sure it wasn't modified, Immortal Throne performs a similar check on the character's caravan as well as the shared storage space. They removed the character check but replaced it with something nastier, because if this caravan's check does not match the game wipes the file out completely. If this happens to you because you copied your files from another computer (or reformatted and have a different Windows username or operating system now) and STILL have a backup from BEFORE you copied and ran the game then follow these steps:

1)Copy the original characters and their caravans back to the computer again, if you only wish to copy an inviduals caravan then copy the winsys.dxb and winsys.dxg files located under that character's folder to the target computer. Shared storage is at the same level as the "Main" and "User" folders, directly under the "SaveData" folder and is named "Sys".

2)After copying these files and BEFORE running the game (which will wipe those out if you open a character). Load the Defiler.NET and click the "Fix All Caravan Files" button located on the main screen. This will cycle through all your characters and shared storage, fix the paths within the files and recalculate the CRC checks.

3)After that you should be good to go!

Drugi sposób

The caravan files are the:

winsys.dxb

winsys.dxg

You can find them in the:

Titan Quest - Immortal Throne\SaveData\Sys

And in all character directory.

Those files are marked with the path of the file. So if you have created them with a certain path, and then you move them to a different path, they will not work anymore.

Solution:

-Use the same path for the savegame. This is easy because you can find them in the Documents/My Games. And you can manually change the path of Documents directory making it matching perfectly the previous path.

-Open with notepad the winsys.dxb and winsys.dxg files and manually edit the text string with the path.

Beware that if you have open the caravan in the game you have overwritten the files with the "empty" caravan.

So you have to replace them with you Backup first.

Watch also that the option "Read only" must be disabled, it can be enable if you have utilized a CD/DVD for the backup

Trzeci sposób - najłatwiejszy bo nie bawimy sie plikami.

Tak jak napisalem na początku: musimy umiescic sejwy z gry w dokladnie takiej samej lokalizacji jak przy poprzedniej instalce gry. Na moim przykładzie - przed formatem sejwy znajdowaly sie w lokalizacji: C:\Documents and Settings\Mariusz\Moje dokumenty\My Games\Titan Quest - Immortal Throne\SaveData, po formatce sejwy skopiowalem do tego samego folderu (tak mi sie wydawało) ale ze przy instalce windosa podalem innego uzytkownika niż "Mariusz" to juz byl problem i scieżka wygladala tak: C:\Documents and Settings\Spider\Moje dokumenty\My Games\Titan Quest - Immortal Throne\SaveData.

W takim wypadku nalezalo stworzyc nowy katalog "moje dokumenty" pod takim uzytkownikiem jak byl za pierwszym razem i w nim juz normalnie skopiować sejwy jak w obu sciezkach.

Zeby to zrobic wybieramy wlasciwosci "moich dokumentów" np tych z pulpitu albo tych z menu start, i tam mamy scieżkę. W odpowiednim miejscu (tzn miedzy Documents and Settings a Moje Dokumenty wpisujemy odpowiednia nazwe uzytkownika, system zapyta sie czy stworzyc folder i czy skopiowac pliki ze starego? Odpowiadamy 2 x tak, a nastepnie kopiujemy sobie sejwy odpalamy grę i sie cieszymy :laugh:

dla pewnosci nalezalo by jednak zrobic sobie kopie zapasowa plikow z "moje dokumenty" w razie gdyby cos poszlo nie tak. To tyle mam nadzieje ze pomogę nie tylko sobie :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...