Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Firestone

Rozwiązany: Komputer długo się odpala.

Polecane posty

Witam Wszystkich.

Od paru dni zauważyłem że komputer bardzo długo się włącza. Policzyłem, że pasek ładowania windows przelatuje ponad 30 razy!!

Nie wiem czym może być to spowodowane. Ostatnio ściągnąłem AVG (może to jest przyczyną?) i na kompie nie ma żadnych wirusów.

Zwracam się do was z prośbą o rozwiązanie problemu.

Ps. System Windows XP SP 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym może być to spowodowane. Ostatnio ściągnąłem AVG (może to jest przyczyną?) i na kompie nie ma żadnych wirusów.

Jest to możliwe. Co prawda sprzęt masz w miarę współczesny, ale z tego co pamiętam kiedyś AVG był znany z zamulania (na słabszych kompach).

Pokaż screena z zakładki "Health" programu HD Tune (darmowej wersji)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze.

Widać problemy w komunikacji z płytą główną, i dużo sektorów "offline uncorrectable" (czy "prawie" bady). "Hardware ECC Recovered" też powyżej normy.

Jaki masz zasilacz?

Możesz wymienić taśmę sygnałową łączącą dysk z płytą główną? (na nową / sprawną)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie taśmy które parametry w HD Tune powinny ulec zmianie?

Żadne. Usunięcie tego tupu błędów z logu SMART wymaga co najmniej użycia programu do "zerowania" dysku - nie rób tego jeśli nie musisz. Na razie nie widzę potrzeby.

Jeśli przyczyną były problemy z kablem sygnałowym, to po prostu system zacznie się "normalnie" (w sensie: szybko) uruchamiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...