Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Behmont

Moniotor LCD 600-700zł

Polecane posty

Witam wszystkich. Od pewnego czasu jestem zainteresowany kupnem nowego monitora LCD z przedziału cenowego 600-700zł. Służyć on ma do grania, oglądania filmów, przeglądania stron, jednak z naciskiem na granie :).

Niedawno zostałem posiadaczem zestawu komputerowego, zaproponowanego przez Rezydent'a_KGB w w tym temacie , jedynie zamieniając kartę graficzna na Radeon'a 4850(4830 nie mogłem dostać w ofercie 512MB) oraz zasilacz na Chieftec'a 450W.

AMD Phenom II X3 Triple Core 710

Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770

Sapphire Radeon HD 4850 512 MB

No okey, wiecie już jaki mam sprzęt, teraz zapoznam Was trochę z moimi typami.

- Acer V223WAb

- Samsung SMT220

- LG Flatron W2343T-PF

oraz mój faworyt

- LG Flatron W2252TQ

Jak zauważyliście podałem same monitory 22"/23", aczkolwiek nie oczekuję dobrej jakości monitora 23" za taką cenę. Również nie chcę mieć wbudowanych głośników, gdyż byłyby najprościej ujmując zbędne.

Proszę o rady, opinie oraz ewentualne podzielenie się doświadczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam monitor co SAMEdi. Spisuje się znakomicie i nie jest wcale drogi.

właśnie skończyłem testować ten monitor (Asusa VW225N)

jak na TN ma dosyć równomierne podświetlenie , kąty widzenia jak w każdej TN kiepskie, ale jest regulacja w pionie i poziomie wiec to nie jest duży problem, nie zaobserwowałem smużenia, kolory dobre, monitor jak najbardziej wart swojej ceny

POZDARWIAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh czyli za tą cenę proponujecie Asusy. Tak porównują je do innych konkurentów zauważam, że mają strasznie różny kontrast. Dla monitorów LG jest to 10000:1, zaś monitorków Asus'owskich zaledwie 1000:1/2000:1. W cyfrach wygląda na dużą różnicę, lecz chciałbym się dowiedzieć jako to jest w praktyce.

Dodam jeszcze, że raczej nie przywiązywałem szczególnej uwagi do tej firmy, myślałem nad LG. A szczególnie zainteresowała mnie ich miesięczna gwarancja na "martwe pixele".

W każdym razie dziękuje za odpowiedzi i przyglądnę się Asus'owi VW225N.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh czyli za tą cenę proponujecie Asusy. Tak porównują je do innych konkurentów zauważam, że mają strasznie różny kontrast. Dla monitorów LG jest to 10000:1, zaś monitorków Asus'owskich zaledwie 1000:1/2000:1. W cyfrach wygląda na dużą różnicę, lecz chciałbym się dowiedzieć jako to jest w praktyce.

Dodam jeszcze, że raczej nie przywiązywałem szczególnej uwagi do tej firmy, myślałem nad LG. A szczególnie zainteresowała mnie ich miesięczna gwarancja na "martwe pixele".

jeśli chodzi o kontrast to jest tylko marketing, w praktyce wygląda to tak że producenci sprzętu (szczególnie LG i Samsung, ale teraz też reszta) podają kontrast dynamiczny, a pomiarów kontrastu dynamicznego jest ponad 500 tak że każdy producent dobiera taka wartość kontrastu jaka chce. Zresztą z tego co wiem to Asusy są robione na matrycach Samsunga, to co je wyróżnia to procesor obrazu jeśli chodzi o matryce TN jeden z najlepszych do grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I super, będąc w sklepie przy okazji popatrzyłem na monitory, a że nie był to sklep specjalizująy się w elektronice znalazłem jedynie Samsunga T220 oraz LG Flatron W2252V i powiem, że obydwa wyglądają przepięknie.

W internecie można znaleźć masę tematów/pojedynków typu "Samsung T220 vs/or LG Flatron W2252TQ" i w każdym zwycięzca jest inny.

Przeglądając forum cd-a zauważyłem, że SAMEdi również stał przed wyborem kupna monitora i to do 2500zł, dlaczego więc wybrał Asusa VW225N?

A może jakiegoś NEC'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum cd-a zauważyłem, że SAMEdi również stał przed wyborem kupna monitora i to do 2500zł, dlaczego więc wybrał Asusa VW225N?

właściwie to teraz używam trzech monitorów ...

Asus VW225N do grania siedzenia na necie itp.

LG 32LG5000 do oglądania filmów i prezentacji

IBM P275 [21'] CRT do obróbki grafiki, zdjęć itp.

chciałem kupić monitor do grania i obróbki grafiki, ale po zebraniu kilku opinii na temat monitorów LCD (matryce PVA, MVA, IPS) do obróbki grafiki (podstawowa wada to wysoki czas reakcji nawet sięgający 24 ms) stwierdziłem że do grania nie bardzo się nadają.

Głównie zastanawiałem się (i dalej się zastanawiam) nad monitorem z matrycą e-IPS gdyż podobno są prawie tak szybkie jak TN przy odwzorowaniu barw porównywalnym ze zwykłymi matrycami IPS, ale niestety nie mam możliwości obejrzenia jak taki monitor się sprawuje, nie znalazłem też wiarygodnych testów (oprócz zagranicznych, a jak się nauczyłem nie zawsze ten sam sprzęt jest produkowany dla Polski i innych krajów :( czasem dla Polski jest gorszy) więc na razie się wstrzymałem i kupiłem tańszą matryce TN, jak będę miał możliwość przetestowania matrycy e-IPS i będzie się nadawać do grania to Asusa sprzedam i przesiądę się na Della 2209WA.

ps. jak szukasz monitora przede wszystkim do grania, netu, filmów to ten Asus się dobrze sprawdza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze jedno, dwa a raczej trzy pytania:

1. Spotkałeś się może z monitorami LG i czy miesięczna gwarancja na chociażby jeden martwy pixel jest atrakcyjna

2. Co sądzisz o podstawce do Asus VW225N, gdyż w moim przypadku bardzo ważne jest, aby monitor twardo stał na biurku?

3. Oraz jakie jest Twoje zdanie na temat proporcji 19:10?

Asus ma bardzo prosty wygląd w porównaniu do Samsunga T220 czy LG 2252TQ. Ciekawy design nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze jedno, dwa a raczej trzy pytania:

1. Spotkałeś się może z monitorami LG i czy miesięczna gwarancja na chociażby jeden martwy pixel jest atrakcyjna

2. Co sądzisz o podstawce do Asus VW225N, gdyż w moim przypadku bardzo ważne jest, aby monitor twardo stał na biurku?

3. Oraz jakie jest Twoje zdanie na temat proporcji 19:10?

Asus ma bardzo prosty wygląd w porównaniu do Samsunga T220 czy LG 2252TQ. Ciekawy design nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o cenę.

1. W Asusie masz tygodniową, ale jak mam być szczery to i tak jest bez znaczenia po prostu sprawdź monitor przy odbiorze jak nie pojawi się bad piksel po pierwszym włączeniu to jest bardzo mała szansa że się pojawi w ciągu pierwszego miesiąca, jeśli chodzi o monitory LG to robią dobry sprzęt ale i tak bym wybrał monitor Asusa ze względu na procesor przetwarzania obrazu.

2. U mnie stoi na kolumnie głośnikowej, podstawa jest solidna (stoi twardo jak to określiłeś) i łatwo regulować kąty.

dscn0583e.th.jpgdscn0584.th.jpg

3. Chyba 16:10, dobrze mi się czyta i gra.

Ja posługuję się zasadą: nieważne jak wygląda, ważne jak działa. Akurat w tym przypadku i tak wole wygląd Asusa, ale to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to mi chodziło: konkretnie i bez owijania. Zdjęcia okazały się niezwykle pomocne, monitor prezentuje się bardzo gustownie, dodatkowo cena jest niższa od konurencji z LG i Samsunga o ponad 100zł.

ja dzisiaj odbieram ten monitor : Asus VW225N http://www.ceneo.pl/1926645

Na stronie ceneo.pl w zakładce "Dane Techniczne" nie ma podanego złącza DVI, jednak przy opisie produktu zostało uwzględnione. Inne serwisy również potwierdzają, iż ten monitor posiada wejście DVI.

Spotkałem się z przyjemnym testem dla monitorów 22" do 1000zł o Tutaj!. Powiem tak: muszę się jeszcze zastanowić - Asus VW222U albo Asus VW225N.

W modelu VW222U zostały wbudowane głośniki które są zbędę w moim przypadku. Niemniej monitor na stronie benchmark.pl otrzymał znak jakości "Dobry Produkt" co również daję do myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma wejście DVI-D opis na Ceneo nie jest dokładny ...

większych różnic między tymi monitorami (oprócz głośników) nie ma, ja akurat głośników nie potrzebowałem więc wybrałem VW225N

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli złącze DVI-D posiada, pomiędzy monitorami nie występują większe różnice, to się zdecyduję na ten monitorek Asus VW225N.

Dziękuję wszystkich którzy przyczynili się do wyboru sprzętu i uważam temat za zamknięty.

Pozdrawiam Behmont.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...