Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matis1011

Rozwiązany: Oszukać Windows'a

Polecane posty

Mam problem. Otóż moja mama zakupiła sobie z pracy laptopa. Ale posiada on hasło administratora a moja mama nie ma pełnego do niego dostępu. Czy da się jakoś odbezpieczyć system bez reinstalki? Nie chcemy tracić danych.

Proszę o pomoc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mama pójdzie z komputerem do pracy i poprosi admina, żeby coś z tym zrobił. Ewentualnie niech go poprosi o hasło i będziecie mieć hasło. Tu nie trzeba nic oszukiwać, wystarczy zapytać sprzedawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem to sprzęt odkupiony z firmy, więc sprawa jest prosta i polega na tym co Gofer napisał. Wystarczy wycieczka do tamtejszego administratora by zresetował hasło lub je podał. Jak nie będzie chciał wykonać tego drugiego to znaczy, że albo ustawił to samo hasło co w aktualnie używanym sprzęcie albo laptop czyścił na szybkiego (wywalamy tylko pliki bez całkowitego wymazania dysku) co w jednym i drugim przypadku byłoby błędem z jego strony :)

@post niżej

A próbowała do niego zadzwonić z zapytaniem o co biega z tym hasłem i czy mógłby je podać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jej to powiedziałem.

Ale komputer jest z Płocka. Tam jest baza firmy. Na miejscu nie pomyślano, że może się to do czegoś przydać... Do tego moja mama w najbliższym czasie się tam nie wybiera, a prywatny komputer z zabezpieczeniami to dość słaba opcja.

Więc da się czy nie?

Proszę o pomoc. ;)

Edyt: Post wyżej.Próbowała ale koleś ogólnie zakręcony... jak cała tamta gromadka. Niestety powiedzieli jej żeby zrobiła format. Oczywiście nie chcemy tracić danych.

Co do poparcia teori o zakręceniu, faceci z dystrybucji pokazywali im (informatykom po studiach biorących za swoją robotę forse) jak zainstalować iplusa. Ręce i nogi opadają. xD No ale, poziom nauczania w polsce też opada. ;)

Jest na to sposób? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz Linuxa. Jestem na 99% pewien, że tego systemu nie obchodzą hasła administratora z Windowsa. Kopiujesz sobie wtedy na Linuxową partycję dane z Łindozy i robisz reinstalkę systemu M$ i tym razem ustawiasz sobie odpowiednie i znane Ci hasła.

Najlepsza i najłatwiejsza w użyciu (IMHO, rzecz jasna) dystrybucja Linuxa to Ubuntu, możesz ściągnąć stąd: http://www.ubuntu.pl/pobierz.php

Instalacja jest banalna (tylko uważaj, i ustaw żeby nie usunął partycji z Windowsem, bo wtedy cała operacja pójdzie się...), a przeglądanie i kopiowanie folderów jest praktycznie identyczne do tego z systemu Microsoftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował Windows Password Recovery użyć, kumpel kiedyś użył w szkole aby mieć uprawnienia administratora na komputerze. Ja się dokładniej nie orientuję w tym programie, ale myślę że powinno pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może ci to jakoś pomoże. Znalazłem sposób aby mieć pełen dostep -jest coś takiego jak konto system :cool:

Sposób jak wejść na konto administratora nie znając hasła w Windowsie XP

W Windows XP istnieje konto SYSTEM, wykorzystywane przez procesy systemowe. Ma ono uprawnienia do pełnej kontroli nad system operacyjnym (większe od konta Administrator). Zalogowane do peceta osoby (nawet używające konta Gość) mogą w nieuprawniony sposób skorzystać z konta SYSTEM.

1 Aby przejąć kontrolę nad Windows XP, klikamy na START i wybieramy Uruchom.... W oknie Uruchamianie wpisujemy polecenie cmd

I naciskamy klawisz enter

2 W oknie konsoli wpisujemy polecenie at 23:15 /interactive "cmd.exe"

Polecenie użyje aplikacji Harmonogram zadań, aby wywołać okno z uprawnieniami systemowymi. Komenda zawiera zdefiniowany czas wykonania 23:15. Zamiast przykładowej godziny podajemy najbliższy możliwy czas wykonania komendy- na przykład za minutę od bieżącej godziny widocznej na zegarze systemowym. Po chwili wyświetla się nowe okno konsoli. Pierwotne okno konsoli zamykamy.

3 Naciskamy jednocześnie Alt+Ctrl+Delete. Wyświetli nam się Menedżer zadań Windows na zakładce Procesy zaznaczmy explorer.exe i klikamy na Zakończ proces, a potem na Tak

4 Przechodzimy do otwartego okna konsoli i wpisujemy w nim explorer.exe

Wciskamy klawisz enter

Teraz możemy otworzyć menu start żeby upewnić się że jesteśmy zalogowani jako użytkownik SYSTEM. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad systemem- możemy dowolnie uruchamiać i instalować programy, uruchamiać narzędzia konfiguracji Windows czy kasować pliki w Eksploratorze Windows.

Nie testowałem więc nie wiem czy działa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konop11 -> I co z tym ubuntu zrobi? Bo raczej nie rozwiąże problemu, który opisał w pierwszym poście.

matis1011 -> Użyj programiku Offline NT/2K/XP Password Changer. Musisz pobrać i nagrać obraz płyty, po czym odpalić komputer z tej płytki. Dalej już jest banalnie - wybierasz konto, dla którego chcesz zresetować hasło, potwierdzasz i gotowe. Po restarcie konto będzie miało puste hasło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieśniak.. to byłoby banalne gdyby nie... hasło które trzeba podać przed ładowaniem Widnows'a. Niestety.. program wyżej podany przez Mateusza nie zadziałał. Domyślam się, że podobnie będzie w tym wypadku. Hasło zabezpiecza dyski. Tak mi się wydaje.

Po odpaleniu tamtego programu (tez nagrywa się na płytkę i startuje) pokazuje że nie ma dysków do pobrania haseł.

Jest inny sposób? xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tej pory to początkowe hasło nie było dla mnie problemem. Myślałem, że jest.. bo jest i nic złego nie robi. Chodziło mi tylko o odblokowanie administratora Windows. Teraz, po odpaleniu tego programu sytuacja się zmieniła i nie wiem jak to rozwiązać. Jednak i tak przepraszam jeżeli w jakiś sposób żle nazwałem temat. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze Ophcrack (http://ophcrack.sourceforge.net/download.php), z tym, że nie wiem jak sobie radzi z zaszyfrowanymi dyskami lub w ostateczności LiveCd jakiegoś GNU/Linux-a i ręczne zresetowania hasła. Tylko, że nie pamiętam jaki plik trzeba wyedytować, no i to czy ta opcja jest możliwa do wykorzystania jest zależna od tego jakim programem zaszyfrowany jest dysk. Tak czy owak, jeśli to rzeczywiście dysk jest zaszyfrowany, to nawet jeśli znasz hasło nie jest najlepiej, ale można jeszcze kombinować. Jeśłi Ophcrack sobie nie poradzi, to sprawdź, czy po odpaleniu dystrybucji LiveCD GNU/Linux-a masz dostęp do dysku, jeśli tak, to poszukam instrukcji co i jak trzeba wyedytować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...