Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alexiej

Reinstal OS na netbooku.

Polecane posty

Witajcie. Znowu muszę się do was Drodzy forumowicze zwracać z prośbą o pomoc. Jako posiadacz netbooka marki Asus (1000he) i nie mam w nim odtwarzacza CD/DVD itd. ale nie chodzi mi o to jak zainstalować system raz jeszcze, a o to czy to jest legalne (gwarancja) i co się stanie jak zamontuję na nim XP Professional?

Czy stracę coś więcej niż gwarancję? Czy ten system (standardowy Desktopowy) będzie dobry? Zależy mi na tym aby lapek był lekko odciążony z tych śmieci co mam teraz na nim i aby partycje na dysku były lepsze (20gb i 130gb a nie dwie po 80gb:P)

Dzięki za pomoc:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki teraz masz system na netbooku?

Wnioskuję, że masz już płytę z Windows XP Professional. Nie powinien sprawiać problemów, skoro jest instalowany na słabszych 'siedemsetkach'. Możesz też stworzyć z niej obraz płyty na dysku i skorzystać z programu nLite. Umożliwia on odchudzenie pliku instalacyjnego Windows XP poprzez usunięcie z niej niepotrzebnych użytkownikowi usług, dodatkowych wersji językowych, driverów itp. Dzięki niemu możesz także dodać do instalacji sterowniki przystosowane do twojego komputera. Możesz to zrobić ręcznie lub pobrać z Sieci gotowy plik konfiguracyjny programu, automatyzujący całą operację (zerknij na forum eeeuser.com). Odchudzenie systemu na własny użytek jest legalne.

Możesz także wypróbować Windows Seven. Na moim Eee 900 odchudzona 'siódemka' chodzi jak złoto nawet po przetaktowaniu procesora na 630 Mhz (przypominam, że ten system wg Microsoftu wymaga 1 Ghz mocy).

Podział partycji możesz zmienić po instalacji systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomysł z 7-ką jest aktualny jak najbardziej. Albo on albo XP. Grunt żeby mi WoW działał, bo zamierzam znowu w niego pograć trochę. (Rekreacja czyli trochę farmu)

Zastanawiałem się też (czysto hipotetycznie) bo widziałem ludzi co montują na nim OS X a mam dostęp do legalnej płytki od znajomego z ISpota. Czy to także byłoby wydajne?

********

Znalazłem coś takiego. http://laptop-driver-download.blogspot.com...xp-drivers.html te stery mogę dodać nlitem?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się też (czysto hipotetycznie) bo widziałem ludzi co montują na nim OS X a mam dostęp do legalnej płytki od znajomego z ISpota. Czy to także byłoby wydajne?

Nie wiem, jak się sprawuje OS X na netbookach z rodziny Eee.

Znalazłem coś takiego. http://laptop-driver-download.blogspot.com...xp-drivers.html te stery mogę dodać nlitem?:)

Tak. Możesz też dodawać instalki innych programów. Sterowniki możesz też umieścić ręcznie w folderze "Drivers" po odchudzeniu instalacji. Na eeeuser jest kilka tutoriali na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie to akurat z Mac OS X bo chcę się przekonać do tego systemu:) Szukam tutków w internecie jak go zainstalować na EEEpc i widzę, że już sporo ludzi uporało się z problemami typu wifi itd. Kamerki i tak nie wykorzystuję a gry to tylko byłby WOW i pewnie przez wine odpalany Gothic I :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm - WoWa odpalisz również na Linuxie. Nawet bez problemu. A istnieje specjalna edycja tego systemu o nazwie EeeXubuntu - podejrzewam, że to jak znalazł na Twój komputer i problemów sprzętowych nie będzie. Jeśli chcesz możesz spróbować, instalacyjna płytka tego systemu po polsku do ściągnięcia z: http://ubuntu.pl/pobierz.php . Myślę, że skoro to za darmo to może być warto spróbować, a nuż się spodoba. Najwyżej się usunie, żadna strata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślałem o pełnoprawnym 9,04 niż o eee. Czym one się różnią? Może jednak tego 9,04?:)

Hmmm... Jakby co to mam XP'ka ale właśnie z niego chcę zrezygnować. Na PC mam zbyt ważne dane aby robić reinstal a netbook to zabawka, więc na nim przetestuję Ubuntu 9,04. Tylko jakby ktoś byłby tak miły i napisał jak korzytsać z "wine" i zainstalować WoW?:)

Chyba, że jeszcze jakaś inna propozycja padnie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz w menu na pasku zadań "Dodaj/usuń" i w wyszukiwarce pakietów wpisz Wine. Zaznacz program do instalacji i gotowe. Po wszystkim, kliknij prawym przyciskiem na instalkę WoW -> Otwórz w... -> wyskoczy okienko, wpisz w nim "wine" (bez cudzysłowu) i zainstaluj grę. Pamiętaj, żeby wybrać lokalizację na wirtualnym dysku utworzonym przez Wine (z tego, co pamiętam, jest to Z:\).

Sam jakiś czas temu korzystałem z eeebuntu Netbook Remix, który jest lekko zmodyfikowaną wersją Ubuntu 9, więc cała operacja powinna wyglądać podobnie. Jeśli w menu nie będzie opcji "Dodaj/usuń" to znajdź Menedżer pakietów Synaptic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie zmontować XP'ka jeszcze na wszelki wypadek. Mam obraz nlitem XP Pro SP3 i jak w nLite dodać sterowniki ściągnięte ze stronki Asusa Zapomniałem i kurde jakoś nie mogę sobie przypomnieć, a wolę zrobić już i Ubuntu na USB i XP'ka na USB tak na wsio wypadek:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to eeeUbuntu ma jakieś zmodyfikowane wersje jądra, dzięki którym system ma większa wydajność.

W polskim remiksie Ubuntu (którego polecam używać, bo mimo wszystko milej jest mieć system w nasyzm rodzimym języku) wine jest domyślnie zainstalowany.

A pod tym adresem: http://www.wowwiki.com/Wine są wszystkie informacje odnośnie grania w WoWa na Linuksie. Jest tu opisane kilka możliwych sposobów, tworzenie ikonki z WoWem na pulpicie i w ogóle. Potem polecam zrobić jeszcze to co opisano tutaj: http://www.wowwiki.com/Wine_miscellaneous_info w rozdziale Performance Boost, jedno polecenie w moim przypadku zwiększyło liczbę klatek o około 10 :)

Powodzenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alton - Ten remiks, który polecasz to jak on się dokładnie nazywa?:) Myślałem o samym 9,04 JJ bez rzadnego remixu na eee bo ciekawe jak będzie się sprawdzał.

Ponawiam ytanie. Jak wrzucić sterowniki nlitem, bo zapomniałem;/ Stery w formacie zip.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym adresem są wszystkie te polskie remiksy: http://ubuntu.pl/pobierz.php

Tyle, że ten dla eee ( dokładnie się nazywa EeeXubuntu) to jest wersja 8.10, więc gdybyś go instalował to trzeba by później aktualizować do wersji 9.4. Przejrzyj zresztą wszystkie które są pod tamtym adresem i wybierz który Ci się najbardziej podoba.

A co do nLite'a, nie używałem go, ale ten artykuł powinien pomóc: http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware...zation1/11.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu 9,04 Jurny Jarząbek się właśnie instaluje. Zrobiłem liveCD u kolegi i sprawdziłem. Nie mam na nim żadnych problemów. Wifi, taczpad działa, bateria, dyski itd. Super jest jak na razie więc go zainstaluje i porobię testy:)

EEE mnie jakoś nie przekonuje, bo raczej ono mi pasuje dla eee90x a nie potwornie mocnego 1000he ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...