Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aksall

Zawieszki na Palit GeForce 9800GT

Polecane posty

Witam serdecznie

Mój sprzęt to:

Płyta Asrock 4CoreDual

Procek Intel Dual Core E2160

2 GB ramu

i nieszczęsna Palit GeForce 9800 GT Super+ 1 GB

a wszystko to chodzi na xp 3sp

Już mówię w czym problem, nagminnie podczas grania zawiesza mi się komputer na kilkanaście sekund po czym wraca ale wszystkie tekstury są już pomieszane (np. tekstura ziemi pojawia się na niebie, a tekstura trawy na graczu), zdarza się, że po takiej zawieszce komputer już nie wraca i trzeba zrobić restart. W GTA4 na przykład po czymś takim wyskakiwał mi błąd o sterowniku nv4_disp. Próbowałem już wszystkiego reinstalacje systemu, eksperymenty ze sterownikami (instalowałem starsze, najnowsze i te oryginalne z płyty). Sklep w którym kupiłem kartę odmawia mi reklamacji twierdząc że u nich jest wszystko ok. Odpalają 3DMark'a i czekają na efekt ale nic takiego się nie zdarzy bo u mnie 3DMark chodził całą noc i nic się nie zawiesiło, a podczas grania wiesza się notorycznie. Wiem, że chodzi tu o kartę graficzną bo na mojej starej karcie wszystko chodzi wyśmienicie.

Bardzo proszę o pomoc i za wszelaką pomoc z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

// Nie cytujemy ostatnich postów! - Kagex //

Już odpowiadam. Zasilacz to Modecom Premium 500W. Jeszcze chciałbym nadmienić, że zaraz po kupieniu karty wszystko było ok, zaczęło się siepać gdzieś po dwóch miesiącach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam prośbę o pomoc,

Moim zdaniem nie zdiagnozujesz tego sam.

Były w sprzedaży "magiczne" karty Zotac i Palit które miewały właśnie takie objawy, było to spowodowane (najprawdopodobniej) błędem firmware. 3dMark i test stabilności AtiTool przechodziły bez błędów, sypały się dopiero w grach (prawie losowo, z tym że w niektórych grach częściej niż w pozostałych).

Z naprawą/wymianą bywało różnie: Zotac "naprawiał" (o ile mi wiadomo dopiero od niedawna skutecznie naprawiają, wcześniej palili głupa), Pality najczęściej wymieniali na nowe (dystrybutor, nie serwis).

Gdyby do mnie trafił komputer z takim problemem, to zainstalował bym swój system na swoim dysku i z najnowszymi sterownikami. A potem poprosił klienta o sprawdzenie w grze która wcześniej sprawiała najwięcej problemów. W razie wystąpienia błędów najpierw wymieniam zasilacz, a potem kartę (na identyczny model innego producenta, sprawdzoną wcześniej). Raczej nie masz szans na takie testy, chyba że dogadasz się jakoś z serwisantem w sklepie gdzie kupiłeś kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...