Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matis1011

Komputer zawiesza się po paru minutach gry

Polecane posty

Problem przedstawiałem już parę razy dawno temu.

Niestety odp do tej pory nie uzyskałem. Więc przedstawię problem jeszcze raz.

Wcześniej występował na GTA IV, a teraz po odświeżeniu SC:DOUBLE AGENT pojawia się to także w nim.

Więc tak:

Po odpaleniu kompa i włączeniu gry wszystko pięknie działa. Po 10 lub więcej minutach gry gra stopuje. Ekran przez chwilę pozostaje w swojej pozycji żeby za chwilę zrobił się czarny a komp zrestartował. Dżwięk... Różnie to bywa. Dzieje się tak na najwyższych jak i na najniższych ustawieniach grafiki. Zarówno w CCC jak i w samej grze.

Komp taki jak w sygnaturce. Chyba. Dawno tu nie zaglądałem. ;)

Proszę o pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu kompa i włączeniu gry wszystko pięknie działa. Po 10 lub więcej minutach gry gra stopuje. Ekran przez chwilę pozostaje w swojej pozycji żeby za chwilę zrobił się czarny a komp zrestartował.

Objawy wskazują na przegrzanie procesora, karty graficznej lub chipsetu. W podanej kolejności. Sprawdź.

Ewentualnie problem z zasilaniem, ale raczej kable/ wtyczki/ układ zasilania GPU(CPU) niż "brak prądu".

SIW

SpeedFan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie program AIDA lub coś w ten teges

Tomciu: program AIDA32 nie jest aktualizowany od roku 2005, więc nie ma po co używać go do nowego sprzętu. Jego następca (Everest) w pełnej wersji jest płatny.

Istnieje darmowy odpowiednik, lepszy od AIDA32 i Everest:

System Info for Windows (SIW) 2009.05.12

do którego dałem link. A temperatury można też sprawdzić Speedfanem, do którego link tez dałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to.

:-P

Mój komputer -. prawoklik -> Zarządzaj -> Podgląd zdarzeń

sprawdź co tam masz, szczególnie czy w "Aplikacja" i "System" nie powtarzają się wpisy dot. tego samego zdarzenia w czasie zgodnym ze zwiechami kompa.

Dla pewności daj jeszcze SMART dysku (program HD Tune zakładka "Health").

Nie mam koncepcji, u siebie (na warsztacie) podłączył bym serwisowy dysk i testował najpierw na "czystym" systemie ze sprawdzonymi sterownikami. A potem, niestety, każdy element po kolei :-(

PS. Masz jakąś dźwiękówkę na PCI? ze sterownikami AC97 ASUSa P5B od jakiegoś czasu problemów nie ma, ale wszystko jest możliwe - warto wyłączyć wbudowaną i potestować na innej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz? Kumpel miał tak ,że złożył sobie komputer, przywiózł do domu i po ok. 15 min gry wszystko stawało. Okazało się ,że miał za słaby (400V zasilacz). Wymienili mu na 500 i teraz wszytko działa. Inna sprawa ,że ten i ten to FEEL :miner:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...