Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kajtek603

Windows 7-problem z częstotliwość odświeżania ekranu

Polecane posty

Witam!!!

Otóż mam monitor CRT 19 calowy zawsze siedzę na rozdzielczości 1280 x 1024 i najmniejszą częstotliwością na windowsie 7 jaką mogę wybrać jest 75 hz no i tu jest problem bo nie da się patrzyć wszystko jest jakby zamazane i tylko na 60 hz jest normalnie. Więc może jest jakiś program do ustawiania częstotliwości odświeżania ekranu. Na xp mogę ustawić 60 i mam ją ustawioną. Jak co to stery od karty mam najnowsze.

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci chodzi z tą częstotliwością. Przecież dla 19' CRT przy rozdzielczości 1280 x 1024 nominalnie powinno być 85 Hz. Naprawdę tak bardzo zależy ci na psuciu oczu przy mniejszym odświeżaniu, że chcesz je zmniejszać? Jakby co to mogę polecić programik RefreshLock do blokowania odświeżania ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Jak tam sobie chcesz. Mnie od patrzenia na 60 Hz po minucie bolą oczy. Spróbuj z 85. Powinno być dobrze. A jak nie będzie tzn. że monitor jest jakiś trefny. No i zostaje jeszcze ten programik, o którym wspomniałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu..

Mam monitor 17" CRT i windows 7..

Nie mogę uruchomić na nim BattleForge, bo przy uruchamianiu gry ukazuje się kwadrat w którym jest napisane min. "Out od frequency".... i jakieś przedziały częstotliwości...

Bawiłem się Hercami ale jakoś nie pomaga ;/

PS- U mnie wszystko wygląda normalnie na 75Hz i w górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CRTkach czasem mogą być problemy z odświeżaniem. Ja rozwiązuję je używając RefreshLock'a. Uruchamiasz programik, wybierasz swoją rozdzielczość, i paletę kolorów a na końcu przypisujesz im odświeżanie. I jest zablokowane na takiej częstotliwości. Wtedy inne programy (gry) nie działają na swojej (często 60 Hz) tylko na wymuszonej częstotliwości odświeżania. ReForce ponoć też jest dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz, co piszesz i wynikało by z tego, że nie masz wcale monitora CRT tylko LCD. Bo to one właśnie się tak zachowują przy nieprawidłowym odświeżaniu względem rozdzielczości. Wtedy chodzi raczej o nieprawidłową rozdzielczość, bo na LCD nie widać różnicy między 60 a 75 Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa wygląda tak.

Pobrałem RefreshLocka (po wielu rozczarowaniach związanych z serwerami :P) i spróbowałem przestawić na 60Hz...

Niestety nadal występuje ten problem..

Zamieszczam fotkę.. (robiłem telefonem, pochrzaniłem rozdzielczość dlatego zamieszczam miniaturkę... jak ktoś nie widzi to klikać na obrazek)

124722889461.JPG

Jest jakieś wyjście z tej sytuacji.. A może coś źle zmieniam w RefreshLocku ?

PS Co to HF i VF ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest częstotliwość odchylenia poziomego i pionowego. Chyba.. W ustawieniach RL trzeba zwrócić uwagę na paletę kolorów jakiej używasz. Bo są tam do wyboru rozdzielczości także z 8 i 16 bitami, więc o pomyłkę nietrudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...