Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JamesVoo

Problem z dyskiem - A disk read error occurred

Polecane posty

Mam taki problem. Siedzę sobie w necie, słucham muzy, wszystko okej aż nagle zawiecha. Odtwarzacz 15 razy powtarza jedną sekundę piosenki a przeglądarka w ogóle odmówiła posłuszeństwa. Próbuje alt+ctrl+del i nic. Okej to restart. Przy okazji dodam że komputer wydawał bardzo głośne dźwięki czytania dysku. Odpalam i piękny biały komunikat na czarnym ekranie

"A disk read error occurred.
Pres Ctrl+Alt+Del to restart"

To pewnie coś z dyskiem, więc wyłączam listwę, dociskam kabelki i jedzie. Zatrzymał się przy wyborze Win XP czy Installer(zawsze tak jest) automatycznie zaznaczył się XP i nic. Czarny ekran i nic. Restart nie działa więc zasilenie znowu odcięte i odpalamy. Okej lecimy do wyboru awaryjnego, wybieram ostatnią dobrą konfigurację i jedziemy. Po około 5 minutach komp się odpalił(normalka). I dochodzę tutaj. Dlaczego tak sie dzieje? Komputer cały czas stoi, nikt się z nim nie boksuje ani nic w tym stylu. Zdarzyło się to już drugi raz, tyle że wcześniej straciłem całą historię i wszystkie zakładki w FF. Nie chciałbym żeby to się znowu powtórzyło. Jak temu można zaradzić? Aha dodam że mój zasilacz to znany i lubiany Codegen, to może być przez niego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dodam że komputer wydawał bardzo głośne dźwięki czytania dysku

To jest najbardziej niepokojący fragment - jeśli z dysku wydobywają się odgłosy, których wcześniej nie było, to oznacza to zwykle jedno - wybiła jego godzina. Niestety, prawdopodobnie czeka Cię zakup nowego dysku (zasilacza również, Codegeny zasłużenie mają złą sławę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć lat? I Ty potrafisz spać spokojnie? Ja bym zaczął bezwzględnie od wymiany zasilacza (bo ten to tykająca bomba). Jak to by nie pogło, to dokupiłbym nowy dysk, podpiął go zamiast starego, postawił na nim system (+ jakieś narzędzia do odzyskiwania danych) a potem podpiął oba i zabootował kompa z nowego dysku (w celu skopiowania wszystkiego ze starego).

Aktualnie możesz spróbować przetestować dysk oprogramowaniem od producenta dysku, ale przy dziwnych odgłosach wydobywających się z dysku każda sekunda pracy może tylko pogarszać jego stan (jeśli np. głowice rysują po talerzach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem "kilka" napędów CD/DVD i każdy wydawał inne dźwięki przy odczycie płyt (włączając w to odgłos startującego odrzutowca wydawany przez DVD-ROM LG), więc stwierdzenie "dźwięk podobny do odczytywania płyty" nic mi nie mówi :). Tak czy siak, to, co napisałem wyżej, pozostaje jak najbardziej w mocy - jeśli dysk podczas pracy wydaje odgłosy, których wcześniej nie wydawał, to jest to podstawa do tego, by zacząć się niepokoić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...