Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mcrr

Kabel mp4 Pentagram Eon Cineo

Polecane posty

Witam.

Mam kolejny problem z moją mp4-eczką. Poprzedniego problemu nie rozwiązałem, ale pojawił się kolejny... Ten dotyczy (najprawdopodobniej) kabla USB. Jakiś czas temu pożyczyłem kabel koledze, następnego dnia odebrałem go od niego. Podłączyłem mp4 do komputera i... komputer nie widzi mp4. Odłączam jeszcze raz, podłączam i... jest. Działa. Poruszyłem lekko kablem i znowu przerwało połączenie. Zauważyłem, że kabel działa tylko, gdy jest w odpowiednim ułożeniu. Wystarczy nim poruszyć i przerywa połączenie. Ale jakoś sobie z tym radziłem. Dzisiaj podłączam sobie mp4 i... napis, który pojawia się przy podłączeniu nasuwa się w zwolnionym tempie, a na dodatek ekran miga. Poczekałem aż napis zniknie i mp4 albo zaczyna się ładować, albo nic nie robi, tak jakby kabel nie był wpięty. O połączeniu z komputerem mowy nie ma. Nie jest to wina komputera, bo sprawdzałem na innym. Teraz pojawia się pytanie. Czy jest możliwość kupna samego kabla do mojej mp4. Kiedyś miałem inną z niby takim samym wejściem, ale kabel od nie działa z Pentagramem. Jeżeli nie ma możliwości kupna samego kabla to... właśnie straciłem możliwość wymiany plików. A myślę, że to co na niej mam szybko mi się znudzi. Bo kabla raczej nie ma jak naprawić. Jeżeli można gdzieś kupić sam kabel, to proszę o linki (wolałbym nie na allegro). Z góry dzięki...

PS. Czy takie uszkodzenie obejmuje gwarancja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zrobić zdjęcie końcówki kabla którą wpinasz w MP4? Przypuszczam że jest t zwykłe micro/mini USB. Jesli mam rację to żadnego problemu z nabyciem kabelka nie będzie. A mam przeczucie, że mam rację. ;)

@EDIT

Miło, że autor pamięta o temacie. Za coś takiego powinien być porządny warn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie kabla, który był w zestawie z Pentagramem:

A to zdjęcia kabla, który był w zestawie z mp4 firmy Omega:

Niby jest taki sam, ale nie działa z Pentagramem. Różnica jest taka, że ten od Omegi jakoś słabiej trzyma się w Pentagramie. I na chwilkę jest połączenie z komputerem, ale zaraz się przerywa. Nie ma to nic wspólnego z ruszaniem kablem. Da radę kupić gdzieś kabel do Pentagrama?

PS. Do kogo jest skierowany ten "Edit"? Do mnie? Myślisz, że ja cały czas czatuję przy komputerze i czekam czy ktoś odpowie. Wczoraj wieczorem napisałem o problemie, dzisiaj prawie cały dzień nie było mnie w domu, a teraz zajrzałem i zrobiłem zdjęcia. Bez przesady. Jakbym nie odpowiadał tydzień to mógłby być problem, ale tak...?

PS2. Fajnie, że ty pamiętasz o temacie. Kazałeś mi zrobić zdjęcia i olałeś sprawę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2. Fajnie, że ty pamiętasz o temacie. Kazałeś mi zrobić zdjęcia i olałeś sprawę...

Tymi zdjęciami to wiesz co możesz? Chodzi o ukłd pinów we wtyczce, czyli zdjęcie makro (największe możliwe zbliżenie na którym widać styki).

Spoko, znam ten model Pentagrama - to jest typowy kabel, ale faktycznie trochę inny niż w MP4 Omega. Znajdziesz na allegro, albo w sklepie "komputerowym". Jeden z dwóch najbardziej popularnych wtyków miniUSB, do kupienia raczej bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałem jakie konkretnie zdjęcie chciał Aroneq. Myślałem, że chodzi o ogólny wygląd końcówki, wiec sorki. Po prostu się nie zrozumieliśmy. http://www.nokaut.pl/akcesoria/kabel-usb-2...i-usb-b-3m.html - Chodzi o na przykład taki kabelek (pomijając, że on ma 3 metry...)? Będzie działał? Bo jak ja nie rozróżniam kabli Pentagrama i Omegi, to nie poznam dobrego kabla na zdjęciu :smile: . Jeżeli to nie byłby problem to byłbym wdzięczny za link do odpowiedniego kabelka (w jakimś w miarę zaufanym sklepie :happy: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien śmigać, ale głowy nie daję jesli Ci nie chodzi z tym drugim kabelkie. Niech się może wypowie ktoś kto miał stycznośc z tym modelem. Ewentualnie jest to wina gniazda w samym odtwarzaczu.

Sorry za tamten koment, ale jestem taki w gorącej wodzie kąpany i zazwyczaj jak ja zakładam temat to do niego zaglądam co 5 min.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :happy: . Hmmm... W zasadzie może to być problem z gniazdem w mp4, ale popsułoby się akurat wtedy, gdy pożyczyłem kabel koledze? Zbieg okoliczności? Myślę, że on po prostu przyniósł mi ten kabel luzem w plecaku i coś się mogło uszkodzić... Tylko nie wiem, czy coś z wtyczkami, czy sam kabel w środku popękał. Ale żeby tak było, to ładnie by musiał ten kabelek wymęczyć :smile: . Więc byłbym wdzięczny gdyby wypowiedział się ktoś, kto ma pewność, czy to taki kabel jak z linku w moim poprzednim poście, bo nie chcę wywalić kasy w błoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...