Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dreamworker

Podsluch

Polecane posty

bawilem sie ostatnio kompem i patrzylem jakby go tu zabezpieczyc i wyczyscic. Znalazlem na pewnej stronie opis jak wykryc podsluch.

W CMD.EXE wpisuje "netstat -ano" i wyswetla mi sie taka tabela i mnowstwo pozycji. Mnie podobno interesuja dwie kolumny: obcy adres i stan.

Ogolnie to pierwsze 15 pozycji to: 0.0.0.0.0.0 przy adresie i NASLUCHIWANIE przy stan.

Kolejne pozycje to mnostwo roznych adresow i takie stany: ustawiono, czas oczekiwania i oczekiwanie fin.

Niestety opis z tej strony nie byl dosc dokladny i dalej nie wiem czy mam jakis podluch czy nie.

Jesli ktos sie na tym zna to prosze o jakas rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sniffing? Jeżeli tak to:

1. Na 90% nie padłeś ofiarą bo i po co, to nei jest proste i dla zabawy raczej nikt tego nie zrobi chyba że idiota, ale idiota nie będzie wiedział co to sniffing a co dopiero jak...

Masz router?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atak "Man in the middle" da się wykryć, ale to raczej Ciebie nie dotyczy, bo wymaga sieci przełączanej. Jeżeli jesteś podpięty bezpośrednio do operatora, to nic Ci nie grozi.

Operator ma dostęp do treści pakietów, więc może Cię podglądać. Jeśli Ci to nie pasuje, bo np. korzystasz z bankowości internetowej, to używaj szyfrowania komunikacji (i tak chyba wszystkie banki to wymuszają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezły poziom musiał mieć ten referat, skoro takie rzeczy mówisz. ;)

Podsłuch możesz wykryć, najprostsza sprawa to użycie programu taceroute. Jeżeli widzisz, że Twoje dane do internetu przechodzą przez jakiś podejrzany serwer gdzieś w chinach to prawdopodobnie masz podsłuch.

PS. Polecam książkę "Cisza w Sieci" Zalewskiego, dowiesz się wielu ciekawych rzeczy dzięki niej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...