Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 07/2009

Polecane posty

Hej!

Gdy za oknem szaro, mokro i paskudnie, warto podreperować sobie humor lekturą najnowszego CDA. Ten pojawi się w kioskach już 7.07, grubszy o 16 stronic (tadamm!) ale po starej cenie (14,99 zł), z ?2x większym DVD? na pokładzie. Na pokładzie jest też zresztą sporo innych rzeczy...

Zacznijmy od targów E3. Byliśmy, widzieliśmy, opisaliśmy. A dokładniej to tak: macie w piśmie fotoreportaż, a na dysku fotorelację (...i galerię hostess). W piśmie jest też przegląd blisko 60 gier (wzbogacony o to, co w międzyczasie się o nich pojawiło, a czego na E3 nie pokazano), a na DVD blisko 30 wyselekcjonowanych trailerów z tej imprezki. A że pojawiło się sporo informacji, to np. taki tekst o Modern Warfare 2 liczy sobie 2 strony konkretów...

Byliśmy też w siedzibie BioWare, by obejrzeć i pograć w dwie gry RPG, które powinny nieźle namieszać w kategorii ?RPG roku? , a być może i ?Gra roku?. Mowa o Dragon Age: Początek oraz Mass Effect 2. Naturalnie byliśmy na prawach wyłączności itp. To oczywista oczywistość.

Na podobnych zasadach byliśmy też w siedzibie Blizzarda, by obejrzeć sobie Starcrafta 2 i sprawdzić jak radzi sobie w multi (bo chyba oczywiste, że to tego typu rozgrywka w nim jest najważniejsza). Pograliśmy też w bety Batman: Arkham Asylum (CormaC zachwycony!) i Parabellum.

Jak na wakacje, to w dziale Recenzje nadspodziewanie dobrze się dzieje. Po pierwsze jako jedni z pierwszych na świecie graliśmy w kontynuację King?s Bounty (Armored Princess aka Wojowniczka Księżniczka). Przed nami byli tylko Rosjanie, ale mieli fory, bo wersja rosyjska wyszła nieco wcześniej. Dodam, że jest ona na okładce tego CDA, zaś sam artwork był robiony specjalnie dla nas i tylko dla nas. Miłe.

A poza tym to: Prototype, ARMA II, Ghostbusters: The Video Game, Anno 1401, Damnation, Overlord II, America?s Army 3... a to przecież nie koniec wyliczanki... (sprawdźcie w spisie treści na końcu tej zapowiedzi).

Z tekstów okołogrowych (naturalnie pomijając stałe działy) polecam poradnik ?Znaj swoje prawa?, czyli wszystko co musisz wiedzieć, gdy idziesz reklamować zrąbany sprzęt, a sprzedawcy kręcą nosem, że nic z tego. Wbrew pozorom wcale nie przysługuje ci TYLKO gwarancja ? masz dużo większe możliwości manewru!

W dziale sprzętowym wzięliśmy na ząb nawigację satelitarną ? przeglądamy, testujemy, doradzamy. Tamże testy płyt głównych, laptopa, na którym można pograć w Crysisa na maksymalnych detalach... i wiele innych wartych uwagi tekstów.

Aha! Jest jeszcze fajna ciekawostka ? możesz mieć (jeśli kupisz ten CDA) Fallouta 3 i King?s Bounty Legenda za (w sumie) 69,99 zł. Taki wakacyjny prezent od Cenegi i CDA dla naszych czytelników. Podkreślam ? tylko dla nich.

Wystarczy wyciąć kupon, który tam znajdziecie... zresztą poczytacie o tym sami. :)

A płytka? O obszernym materiale z E3 już wiecie. O pełniakach powiem tyle, że mamy polską premierę gry, która wyszła na Zachodzie parę miesięcy temu i uzyskała wysoką średnią ocen. Do tego została przez nas bardzo starannie spolonizowana (producent popodmieniał nawet część tekstur, żeby np. były polskie napisy!). Mowa o przygodówce ? Ceville. A poza tym: FPS (Mortyr III), RTS ( Rise & Fall: Civilizations at War) i zręcznościówko-platformówka (Zwariowany kurczak Moorhuhn ? Poszukiwacze zaginionego kurczaka) ? ale o tym zaraz szczegółowo napiszę poniżej. Powiem tylko, że wszystkie po polsku.

Do tego demko Overlord II, gameplaye, nieco mp3 z muzyką (tym razem rockowe brzmienia ustępują miejsca elektronicznym brzmieniom syntezatorów ? ich twórcą jest autor muzyki m.in. do gry Necrovision), oraz rzecz jasna stałe kąciki.

Myślę, że wystarczy to by przeczekać, aż pogoda się odmieni i dobrze się przy tym bawić. Zapraszam do kiosków we wtorek 7 lipca!

GRAMY

#JAZDA OBOWIAZKOWA

Zawartość DVD

Kalejdoskop

Gamewalker

Action Redaction

Action Top

Tipsy

##Targi E3

Relacja

Modern Warfare 2

Assassin?s Creed II

Arcania: A Gothic Tale

Just Cause 2

Dante?s Inferno

Dark Void

Alan Wake

Aliens vs. Predator

Shadow Complex

Painkiller: Resurrection

Trine

Avatar: The Game

Borderlands

CrimeCraft

BioShock

All Points Bulletin

Blur

Lost Planet 2

Brink

Darkest of Days

Homefront

Divinity 2: Ego Draconis

Fairytale Fights

Star Wars: The Old Republic

Mini Ninjas

R.U.S.E.

The Saboteur

Saw: The Video Game

Singularity

Split/Second

Torchlight

Wolfenstein

Venetica

Supreme Commander 2

Final Fantasy XIV

Front Mission Evolved

Huxley

Pro Evolution Soccer 2010

Tales of Monkey Island

The Secret of Monkey Island: Special Edition

Lego Indiana Jones 2

Left 4 Dead 2

Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned

Mafia II

Splinter Cell: Conviction

Alpha Protocol

Battlefield: Bad Company 2

Order of War

Need for Speed: Shift

The Agency

Metal Gear Solid: Rising

Tylko na konsole:

Uncharted 2: Among Thieves

God of War III

Tony Hawk?s Ride

DJ Hero

Forza Motorsport 3

Halo 3: ODST

#TEMAT NUMERY

Hity z BioWare

Dragon Age: Początek

Mass Effect 2

# ZA PIĘĆ DWUNASTA

StarCraft II

Parabellum

Batman: Arkham Asylum

#RECENZJE

Prototype

King?s Bounty: Wojownicza Księżniczka

ARMA II

Dark Horizon

Overlord II

SBK 09 Superbike World Championship

Braid

Anno 1404

Ghostbusters: The Video Game

Speedway Liga

Chronicles of Spellborn

Free Realms

America?s Army 3

Damnation

Terminator: Ocalenie

Kaszanka Zone

Mountain Bike Adrenaline

#O grach inaczej

Reedycje

CDA Mobile

Znaj swoje prawa

###NIE TYLKO GRAMY

Na Luzie

Temat Numeru ? Nawigacje GPS

Newsy

Konfigurator

Magazyn

###Testy sprzętu

Komputer MSI Wind Top AE 1900

Notebook Asus G51VX

Drukarka Epson Stylus SX200

Zestaw muzyczny Logitech Squeezebox

Płyty główne Asus Rampage II GENE, Gigabyte GA-EX58-UD5, Foxconn Bloodrage, MSI X58 PRO

########################################################## COVER DVD

PEŁNE WERSJE

? Ceville PL

? Mortyr III: Akcje dywersyjne PL

? Rise & Fall: Civilizations at War PL

? Zwariowany kurczak Moorhuhn ? Poszukiwacze zaginionego kurczaka PL

DEMO

? Overlord II

BONUS

? ActionMag #118

? Action Plus 07/09

Freeware

Gamewalker

Galerie

Modulator

Na Luzie

? Bonus

? E3 ? wideorelacja

? FotoSmuggler 07/09

? Muzyka Arkadiusza Reikowskiego

? Tawerna RPG #120

GAMEPLAYE

? Anno 1404

? ARMA II

? Overlord II

? Prototype

? Terminator: Ocalenie

TRAILERY Z E3

? Alan Wake

? Aliens vs. Predator

? APB ? All Points Bulletin

? Assassin?s Creed II

? Battlefield: Bad Company 2

? Borderlands

? Brink

? Colin McRae DiRT 2

? Dragon Age: Początek

? Fallout 3: Point Lookout

? Homefront

? Just Cause 2

? King?s Bounty: Wojownicza Księżniczka

? Left 4 Dead 2

? LEGO Harry Potter: Years 1-4

? Lost Planet 2

? Mafia II

? Mass Effect 2

? Metal Gear Solid: Rising

? Need for Speed: Shift

? Pro Evolution Soccer 2010

? Project Natal

? R.U.S.E.

? SAW

? Singularity

? Splinter Cell: Conviction

? Star Wars: The Old Republic

Ceville PL

Panie, panowie, mamy zaszczyt i przyjemność przedstawić Ceville ? jedną z najciekawszych, najlogiczniejszych i najzabawniejszych, słowem: najlepszych przygodówek point?n?click ostatnich lat. Wielką zaletą jest też profesjonalne tłumaczenie dokonane przez naszego własnego, redakcyjnego EGM-a, dzięki czemu poczucie humoru znane dotąd jedynie ze stronic pisma teraz będzie mogło gościć także na ekranach waszych monitorów! Przy całej mojej źle skrywanej niechęci do przygodówek ? polecam. Sprawdźcie sami, jak to jest być złym, neutralnym i dobrym bohaterem baśni jednocześnie!

Wymagania: Windows XP/Vista, procesor: 2 GHz, 1 GB RAM, grafika 256 MB, SM ? bd, 1,4 GB na HDD

Mortyr III: Akcje dywersyjne PL

Trzecia odsłona prawdopodobnie polskiego FPS a. StworzonA przez warszawskie City Interactive na bazie Chrome Engine wrocławskiego Techlandu oferuje cały zestaw misji, w których gracz jako jednoosobowa armia rządu polskiego na uchodźstwie psuje ciało i krew obmierzłemu okupantowi. A kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz w roku 1943, nie pozostanie nic innego jak mocniej ująć zdobycznego szmajsera i... za tę dłoń wzniesioną nad Polską ? kula w łeb! Żal jedynie, że zabrakło trybu multiplayer.

Wymagania: Windows 98/ME/2K/XP, procesor 1,6 GHz, 512 MB RAM, grafika 64 MB, SM 1.1, 1,66 GB na HDD

Rise & Fall: Civilizations at War PL

Ostatnie dzieło nieistniejącego już Stainless Steel Studios, twórców serii Empire Earth. Rise & Fall: Civilizations at War to zaś, podobnie jak tamte, historyczny RTS, w którym jednak nacisk położony został nie tylko na gromadzenie surowców i rozbudowę armii, ale także bohaterów, takich jak Aleksander, Kleopatra czy Juliusz Cezar, którzy wraz ze zdobywanym doświadczeniem rosną w siłę, stając się ostatecznie równi bogom! w grze, prócz kampanii fabularnych (Grecja-Persja, Egipt-Rzym) do wyboru jest kilkadziesiąt scenariuszy sieciowych dla nawet 8 graczy naraz, a takie bogactwo strategiczne to dziś rzadkość. I tylko pamiętajcie: ale głupi ci Rzymianie.

Wymagania: Windows 2K/XP, procesor 1,5 GHz, 512 MB RAM, grafika 64 MB, SM ? bd, 2,62 GB na HDD

Zwariowany kurczak Moorhuhn ? Poszukiwacze zaginionego kurczaka PL

Prosta, ale niezła platformówka w starym stylu ze stylizowanym na Indianę Jonesa zwariowanym kurczakiem Moorhuhnem w roli głównej. Jego poszukiwanie zaginionego kurczaka to wprawdzie niekoniecznie nowa jakość, ale przy odrobinie dobrej woli i nieco gorszym sprzęcie...

Wymagania: Windows 98/ME/2K/XP, procesor 1,2 GHz, 512 MB RAM, grafika 64 MB, SM ? brak, 140 MB na HDD

post-4-1246607571_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, już wiadomo jakiego rodzaju przeciekiem był ten mieczyk przy Ray'u. Na moje oko jest bardzo podobny do tego z okładki.

A recki wspaniałe: Prototype, Overlord, ARMA, Ghostbusters, AA 3.... Ech, mimo, że jest to teoretycznie słaby numer jeśli chodzi o płytkę (choć Ceville to chyba spore osiągniecie), to wg mnie jest najlepszy w "treści pisanej"....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa... chciałbym żeby u mnie było szaro, mokro i paskudnie. Jak na razie mam ~30 stopni w cieniu, nieziemską duchotę, a człowiek spływa po fotelu niczym gąbka po ścianie, modląc się żeby spadł deszcz...

Ale do rzeczy - całkiem nieźle. Mam nadzieje że w moim budżecie na ten miesiąc zmieści się zakup CDA. Ciekawie zapowiada się relacja z E3. O ile foty widziałem na stronie (zakładając że to te same), to o tych grach nie miałem okazji za dużo poczytać. Nie wszystkie mnie interesują, ale parę perełek się znajdzie. W recenzjach też nie najgorzej. Na pewno poczytam o Free Realms i Chronicles of Spellborn (które od przyszłego roku ma być F2P). Reszta recenzji też daje radę. Może brakuje wielkich hiciorów (może poza Prototype), ale będzie co poczytać. Teksty okołogrowe też mogą być.

O pełniakach wypowiadałem się w innym temacie, więc krótko. Nie jest źle, ale bywało lepiej. Najprawdopodobniej odpalę tylko Mortyra, bo reszta mnie nie interesuje, bądź nie ruszy (Ceville).

Reasumując - kolejny dobry numer :smile:

PS.

Nie widzę nigdzie nazwy Tibia. Podobno w tym numerze miało coś być o tej grze. Czyżby znowu nic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, macie mnie. Po raz pierwszy od roku (jeśli nie dłużej) kupię CDA. Nie ukrywam, że jest to głównie spowodowane Ceville, ale już samo pismo również wygląda smakowicie. Jak tak dalej pójdzie, to być może znów zacznę was kolekcjonować (ech, wciąż trzymam w szafie ponad 80 numerów). ;]

A tak poza tym, to od kilku dni w środkowej WLKP są niezłe upały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozeszwmordejapierdziu! 57 gier z E3! jak za starych dobrych czasow! (w ostatnich 2 edycjach tej imprezy bylo przeciez 20 kilka tytulow... czasy sie zmieniaja na lepsze :biggrin:) 15 recenzji, w tym sporo hitow! RADUJ SIE KTO MOZE :sweat:

krotko - pewny kandydat do tytulu "najlepszy numer CDA roku 2009"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no. Sezon ogórkowy a zadziwia w tym roku dość mocno. Dodam że pozytywnie:) Recki do czytania, filmy (i hostessy:D) do obejrzenia, Ceville do przejścia (specjalnie dla EGM'a - mego idola:D) i czas do zniszczenia tym kolejnym numerem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozeszwmordejapierdziu! 57 gier z E3! jak za starych dobrych czasow! (w ostatnich 2 edycjach tej imprezy bylo przeciez 20 kilka tytulow... czasy sie zmieniaja na lepsze :biggrin:) 15 recenzji, w tym sporo hitow! RADUJ SIE KTO MOZE :sweat:

krotko - pewny kandydat do tytulu "najlepszy numer CDA roku 2009"

Zgadzam się:) Już dawno nie było takiego numeru:) Nie moe się doczekać wtorku:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa... chciałbym żeby u mnie było szaro, mokro i paskudnie. Jak na razie mam ~30 stopni w cieniu, nieziemską duchotę, a człowiek spływa po fotelu niczym gąbka po ścianie, modląc się żeby spadł deszcz...

Nie boj nic, te burze z zachodu teraz ida do was :)

PS.

Nie widzę nigdzie nazwy Tibia. Podobno w tym numerze miało coś być o tej grze. Czyżby znowu nic?

:P

Znasz taka sztuke "Czekajac na Godota"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada sie zaje...fajnie. Pierwszy raz od jakiegos czasu wydaje mi sie, ze odpale wszystkie pelniaki. A w samym pismie jeszcze ciekawiej chyba. Mam tylko pytanie. Co z nie daj sie nabrac? Ostatnio ten dzial zniknal z CDA. Czy to juz na dobre, czy jeszcze kiedys wroci?

A na poludniu Polski tak dla odmiany zimno i pada (jak niemal caly czas ostatnio) :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada sie zaje...fajnie. Pierwszy raz od jakiegos czasu wydaje mi sie, ze odpale wszystkie pelniaki. A w samym pismie jeszcze ciekawiej chyba. Mam tylko pytanie. Co z nie daj sie nabrac? Ostatnio ten dzial zniknal z CDA. Czy to juz na dobre, czy jeszcze kiedys wroci?

A na poludniu Polski tak dla odmiany zimno i pada (jak niemal caly czas ostatnio) :(

Dzial raczej zniknie, choc nie zniknie idea - nawet w tym numerze jest "Znaj swoje prawa", dot. reklamowania uszkodzonego sprzetu i przepisow, ktore daja ci duzo wiecej mozliwosci niz myslisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boj nic, te burze z zachodu teraz ida do was :)

W Radomiu (centrum Polski) nie było wczoraj/dzisiaj prądu pięć razy. Waliło jak nie wiem co, a niebo co chwila rozjaśniane błyskami. :down:

A numer? Mam tylko nadzieję, że te newsy nie będą kilku zdaniowe, a mam takie przeczucia. Jestem także ciekaw oceny Prototype'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nigdzie nazwy Tibia. Podobno w tym numerze miało coś być o tej grze. Czyżby znowu nic?

:P

Znasz taka sztuke "Czekajac na Godota"?

Nie, co to??

Wyguglaj sobie, a zobaczysz kiedy bedzie cos o Tibii. Autor sztuki: Beckett.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...