Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaloszyfer

Uwaga! Problem z instalacją Windows 7!

Polecane posty

Witam! Szukałem sporo, ale nie znalazłem nic o moim problemie, ale jeżeli owy już jest, proszę o skierowanie mnie tam.

Od początku. Zainteresowany tematem Allora z czerwcowego CDA o W7 pobrałem wersje 32-bitową. Z początku wypaliłem ją w Nero z prędkością x8. Wybrałem metodę Upgrade'u. A wtedy wyświetlił mi się komunikat widoczny na screenie.

http://img39.imageshack.us/img39/6139/problemz.png

W zasadzie wszystko jedno mi jakiej opcji mam użyć, więc wybrałem drugą, lecz pojawił się kolejny błąd (patrz SS)

http://img39.imageshack.us/img39/2582/problem2e.png

Na jednym z for internetowych wyczytałem, że należy wypalić płytę z mniejszą prędkością oraz musi być to dobra płyta. Próbowałem z początku na esperanzie x4, co zakończyło się porażką, no więc kupiłem TDK.

I tu to samo: prędkość x4 i nadal taki sam błąd.

Bardzo prosze o pomoc, tak jak mówiłem obojętne mi jest, którym sposóbem zainstaluje w7. Oby był dobry.

Pozdrawiam Kaloszyfer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd informuje cię, że nie możesz wykonać upgrade z wersji polskiej na angielską. Tylko eng - eng a nie pol-eng. Czysta instalka pomoże.

Błąd drugi mówi, że nie ma sterownika do Twojego dysku. Jaki masz dysk? Sata II? Jeśli tak, to w biosie ustaw sobie, żeby płyta widziała go jako dysk IDE i gra gitara :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd informuje cię, że nie możesz wykonać upgrade z wersji polskiej na angielską. Tylko eng - eng a nie pol-eng. Czysta instalka pomoże.

Błąd drugi mówi, że nie ma sterownika do Twojego dysku. Jaki masz dysk? Sata II? Jeśli tak, to w biosie ustaw sobie, żeby płyta widziała go jako dysk IDE i gra gitara :)

Może to głupie, ale wiesz może jak to zrobić?

Tak mam Sata II, ale jestem kompletnie zielony w tym temacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na różnych płytach jest to inaczej nazwane. U mnie, w BIOS we właściwościach mam coś takiego jak IDE MODE for SATA 0 - co oznacza, że dysk podpięty pod wejście 0, będzie wykrywany jako IDE.

Ponadto, zrób czystą instalację...inaczej mówiąc, albo zgraj dane i wgraj system na dysk, który masz, lub zainstaluj go na innym dysku co będzie bezpieczniejsze, zwłaszcza gdy jeszcze się uczysz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 poprawnie widzi dyski SATA, więc to raczej nie to, jeśli jednak chcesz to sprawdzić, to proponuję przejrzeć instrukcję do płyty głównej. Niewykluczone, że u Ciebie należy On-chip SATA ustawić na Enabled lub Auto, a SATA mode na IDE (tak by mi wynikało z przedstawionej przez Ciebie listy).

Ponadto drugi błąd nie precyzuje do czego brakuje sterowników, może chodzić o dysk twardy, czy kontroler, ale również może świadczyć np. o tym, że na dysku są partycje, których Windows nie rozpoznaje (np. ext2).

Czysta instalacja jest moim zdaniem najlepszym wyjściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywałem z prędkością 1x....

Przy prędkości 2x wywaliło błąd, tak że to jest kapryśny soft troszeczkę.

Dobra płytka, bez pośpiechu i będzie dobrze..

Ale teraz to i tak chyba już po ptakach bo już lipiec :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest lipiec nie przeszkadza w instalacji. M$ ograniczył tylko czas w którym można pobrać obraz, nie ograniczał czasu kiedy można zainstalować system.

Co do nagrania płyty, to część napędów poza maksymalną prędkością nagrywania ma również minimalną i niespecjalnie da się to obejść. Możesz spróbować nagrać u kogoś innego. Zweryfikuj dane po zapisie i sprawdź sumę kontrolną obrazu, bo może był jakiś błąd przy pobieraniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...