Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Phnom

Freeware

Polecane posty

Freeware to nowa rzecz na stronie www.cdaction.pl. Będziemy regularnie dostarczać wam duże i małe, nowe i stare, ale przede wszystkim DARMOWE gry. Przeszukujemy dla was zasoby internetu, sięgamy do swoich źródeł i wrzucamy coś, co pozwoli się chwilę lub dwie rozerwać. Ale, ale ? jako że jesteśmy Web 2.0 i interaktywni, chcemy też, żebyście współuczestniczyli w tworzeniu tego kącika, więc dzielcie się tutaj opiniami o już zamieszczonych grach i propozycjami na kolejne dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem parę razy sporą listę darmówek; propozycje? Jako że nie jestem na bieżąco z tym działem, mogę coś powtórzyć - bear with me :)

- Horizontal Shooter Redux

- Torus Trooper

- Echoes (z binaryzoo)

- Noctis IV

- Vega Strike

- Barkley, Shut Up & Jam: Gaiden

- Cho Ren Sha 68k

- OpenTyrian

- Cave Story

- I Wanna be the Guy

- Spelunky

- AcidBomb 2

- Synaesthete

- tetralogia Chzo (pisze o niej RamzesXIII w swoim blogu)

- Hurrican

- Rom Check Fail

- Crayon Physics

W razie czego służę linkami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nareszcie szansa, że ktoś oprócz mnie na tym forum zainteresuje się gierką World of Abstractica. Niby (prawie?) każdy lubi przecieki do następnych numerów CDA, ale ściągnąć gierkę z naprawdę fantastycznymi zagadkami gdzie trzeba myśleć - czasem niekoniecznie tak jak nakazuje zdrowy rozsądek to już dla niektórych za dużo... Naprawdę polecam bo wciąga i u mnie wystąpił syndrom "jeszcze jednej zagadki". Świetny trening przed zagadkami i czuję, że znacznie lepiej pobudzi nasz mózg niż te "Brain Training" dodane do ostatniego numeru. Strona z downloadem: http://www.mjkgames.com/smf/index.php?page=a3

I ja też polecam tak jak Rankin powyżej Synaesthete. Jedna z moich ulubionych gierek freeware, do której często wracam. To jest taki miks muzyczno-zręcznościowy. Walki z bossami, 3 poziomy trudności i "czary" do wyboru przed każdą planszą. Sam miód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AveKaja: Iji było już na płycie więc wg mnie nie ma większego sensu zamieszczać tego na stronie hm... chociaż właściwie można bo gra jest diabelnie grywalna a nie każdy zagląda do działu freeware w CDA.

Przypomniało mi się jeszcze o Battle for Wesnoth. Naprawdę rozbudowana strategia.

Można też wspomnieć o serii Czasoprzestrzeń autorstwa TiTka. Chyba najbardziej znany polski RPG zrobiony w RPG Makerze głównie dzięki dobrej fabule.

PS. O i jeszcze może Stranded 2 jeśli ktoś nie zna. Tytuł powstał najprawdopodobniej dzięki popularności serialu LOST bo to symulator rozbitka na bezludnej wyspie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:happy: Z fajnych Freewarówek ale nie najlepszych jakich grałem to gra Brigades.

Co prawda jest mało trochę krótkich plansz, ale wystarczy aby powiedzieć gra fajna ale mogła być lepsza.

Gra W której przejmujemy kontrolę nad Androidem, w sumie nasi wrogowie też nimi są, ale nie działamy sami :D, na początku mamy chyba z dwóch pomagierów :D ale to nie koniec każdy zabity wróg rozpada się na części i jak je szypko zbierzemy otrzymamy :D jednego żołnierza walczącego dla nas :) i tak można zalać wroga sporym odziałem naszych pomagierów :D, działa bodajże też w drugą stronę :D, ogólnie fajna ale krótka.

No i coś super idelna na wakcje :laugh:

Paintball 2

Strzelanka sieciowa jak domylić się z tytułu strzelamy do siebie karabinkami z kulkami z farbą, plansz nawet sporo, trybów typowy standard DM TDM CTF itd :D, ale najlepiej mi się gra się CTF, mamy dwa główne karabinki, jeden można ulepszać, oprócz karabinków mamy...granaty :) pierszy to typowy dymny, idealny do zrobienia zasłony w porównaiu z CSem tutaj lepiej pełni swoją rolę, i ostani granat to Malarski taki odpowiednik Frag,a:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wymienione już Cave Story i (zwłaszcza) Battle for Wesnoth, a od siebie dodam Sumotori Dreams. Gra byłaby kiepska gdyby nie pewien szczegół - nie wiem czy to było zamierzone czy to tylko bug, ale zapaśnicy (bo to bijatyka jest) zachowują się jak kompletnie pijani :P Gra waży tyle co nic a potrafi rozbawić do łez :P Wystarczy tylko ktoś do pogrania przy jednym kompie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym polecić obie części Storm the house i serię Endless war, a od Crayon Physics lepszy jest Gravity Master i Phun.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freeware na stronie to dobra rzecz:) Przynajmniej będzie w co pograć póki główny komp nie wróci z serwisu bo na tym co obecnie go używam nic innego nie ruszy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra freeware jaka wyszła, to Liero v1.33 (nie żadne Extreamy czy coś w tym stylu, które nie dorastają oryginałowi do pięt). Gra ze względu na idiotyczne AI zmusza do grania w 2 osoby, ale jak już się ma z kim zagrać, to można nawalać się do upadłego.

PS: Potrzebny zwykle do oryginalnej wersji jest tzw openLiero.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...