Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dreamworker

Slabo ciagnie.

Polecane posty

Vista 64

intel q6600

Asus p5k

4bg ram

inne

karta sieciowa wbudowana

Arcor 6 mbit (mieszkam w niemczech)

Ogolnie to w speedtestach mam prawidlowe lacze, przegladarka chodzi blyskawiczne ale przy sciaganiu plikow mam bardzo slaby transfer. Dot. sciaganiem z stron, torrenty i te inne.

Jesli uruchomie jakas aplikacje (np. saper, pasjans, fallout 3) to transfer mi podskakuje z 10kb/s do 700kb/s.

???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od tego co ściągasz. Zależy od np. seedów i peerów. Co np. z torrentów ściągasz?

no na przyklad aktualizacje do gier. Albo tapety na komorke.

Chodzi o to, ze transfer mi podskakuje tylko jesli w tle leci jakas aplikacja. Inaczej nici z wysokiego transferu. Troszke pozniej wrzuce jakiegos screenshota, jesli bedzie taka potrzeba. Zrobie zdjecie przed i po.

Ale to nie tylko P2P. Wystarczy, ze chce sciagnc jakis program/demo gry z np. www.freewarehome.com.

Kiedy podlaczam kabel od sieci do PS3, albo laptopa kolegi to jest OK.

Reinstalacja nic nie pomogla, aktualizacja sterownikow tyz nie.

Niby nic powaznego, ale wkurza mnie to, ze caly czas pasjans chodzi zminimalizowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze transfer mi podskakuje tylko jesli w tle leci jakas aplikacja. Inaczej nici z wysokiego transferu.

Kiedy podlaczam kabel od sieci do PS3, albo laptopa kolegi to jest OK.

Reinstalacja nic nie pomogla, aktualizacja sterownikow tyz nie.

Ciekawostka przyrodnicza :/

Sciągnij NetMeter ->

http://www.metal-machine.de/readerror/

po uruchomieniu (i konfiguracji) będziesz miał na ekranie pasek pokazujący transfer. Może sam netmeter wystarczy jako "obciążenie" ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem Bearshare włączonego? Bo ten program potrafi baaardzo zmulić kompa. U mnie internet prawie nie chodził, bo ten durny programik był włączony. A co najśmieszniejsze - nic nie ściągałem nawet. Ani razu:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa... moze jakis virus obciaza Ci lacze? robiles skana?

nie wiem... moze jest tak skonstruowany, ze aktywuje sie, kiedy nie masz uruchomionego zadnego innego procesu (procz przegladarki i tych standardowych) gdyz wtedy moze interpretowac to tak ,ze nie ma Cie przy kompie i jest mniejsza szansa ,ze go zauwazysz? nie wiem... gdybam tylko... jak nic nie zadziala, to zawsze zostaje "format c:\" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam AVG darmowa edycje i windows firewalla na 64bitoweg windowsa. Aktualizacje robie regularnie, skany nic nie pokazuja.

NET METER- nie pomaga. Ale odkrylem, ze na pustym pulpicie "cos" mi wysyla z predkoscia ok 30-50 kbs.

Jak mowilem. Jak chce cos szyblo sciagnac MUSZE uruchomic jakis .exe (odkrylem ze najlepiej chodzi przy Fallout 3 :) wtedy transfer siega troszke ponad 700kbs)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeskanuj jeszcze za pomoc ad-aware. darmowa wersje mozna latwo znalezc na google. sam tez mam avg, ale nie ufam mu zbytnio po tym jak widzialem co wyprawia z wirusami towarzysz kaspersky :)

edit: jesli uzywasz jakiegos klienta bittorrent, to po pobraniu kilku kilobajtow danej aplikacji/archiwum stajesz sie automatycznie seedem, od ktorego moga pobierac kolejne peer`y, to co do tej pory udalo Ci sie pobrac. czyli stajesz sie jednym ze zrodel, a wiec to moze byc przyczyna "wysylki". warunkiem jest wlaczony klient torrent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje screeny. Random download, wypadlo na demo Battlefield z jakiegos polskiego serwisu.

1. Chwila po rozpoczeciu sciagania. Transfer trzyma sie na poziomie 170kbs.

http://img136.imageshack.us/img136/3973/battlefield1.jpg

2. Chwila po uruchomieniu pasjansa (przy net-meterze tez to dziala, ale nie podoba mi sie ten program, i nie rozwiazuje mojego problemu :) Transfer ponad 700kbs i sie trzyma.

http://img219.imageshack.us/img219/9120/battlefield3.jpg

3. wylaczam pasjansa i transfer wraca do normy, czyli okolo 170.

http://img369.imageshack.us/img369/1011/battle2.jpg

Akurat tutaj jest 170kbs, ale to jest rozne. Raz lepiej raz gorzej. To samo przy torrentach czy czegos innego.

Dlaczego mi to tak bardzo przeszkadza? Mam taka chorobe albo fobie, musze miec porzadek na kompie. Nienawidze kiedy w tle cos mi niepotrzebnie chodzi i mi zasmieca pamiec. Zwlaszcza ze na viscie i tak prawie nic nie chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam AVG darmowa edycje i windows firewalla na 64bitoweg windowsa. Aktualizacje robie regularnie, skany nic nie pokazuja.

Aaa! znaczy nie masz antywirusa ani firewalla. Dla mnie sprawa jasna, robactwo sie zalęgło i tyle.

Zrób skan a-sqared Free (po skanie możesz odinstalować, ale to niekonfliktowy program mało obciążający kompa).

Zamiast AVG ktory ostatnio dziwnie mało wykrywa zainstaluj np. COMODO Internet Security - nie jest to najskuteczniejszy antywirus (ale moim zdaniem lepszy od AVG), ale za to chyba najlepszy firewall do domowego użytku. Tylko uprzedzam - w "fazie uczenia" potrafi być wysoce upierdliwy, za to na bank zidentyfikuje sprawcę wysyłania danych "bez powodu".

Gdyby nie pomogło (rotkity bywają trudne do wykrycia i usunięcia) pozostaje skan Combofix - z tym że to ostateczność, bo ten program naprawdę głęboko grzebie w systemie, i usuwa bez pytania wszystko co mu się nie spodoba (czyli w niektórych przypadkach skan kończy się reinstalacją sytemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochote napisać, że jak słabo ciągnie to zabierz do jakiejś restauracji ale tak nie napisze bo to raczej nie o to chodzi:)

COMODO Internet Security - nie jest to najskuteczniejszy antywirus (ale moim zdaniem lepszy od AVG),

Po za tym, że Comodo to firewall a anty vir tam to.... dodatek ;)

Możesz przeskanować pc Spyware doctor.

Jezeli masz dynamiczne oszczędzanie energii to wyłącz i zobacz jak w tedy leci transfer:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, że Comodo to firewall a anty vir tam to.... dodatek ;)

W moich (całkowicie prywatnych i amatorskich ) testach pokonał:

Avasta

AVG

Norton IS (2009)

Microsoft Security Essential (błe ...)

testowałem na tym co mi klienci znoszą, czyli raczej nowości i rzeczy które aktualnie można załapać łażąc po internecie.

Jest mniej skuteczny od programów AV z "pierwszej ligi" (Esset NOD32, KAV - ale nie KIS), nawet darmowa Avira trochę więcej potrafi jako antywirus. Ale firewall ma bardzo dobry, i dzięki temu pozwala uniknąć wielu zagrożeń.

Wydaje mi się że jak zrobią heurystykę "na poważnie" (na razie słabo działa ... ale działa) to COMODO będzie bardzo dobrym rozwiązaniem do domowego użytku, dużo lepszym niż kombajny od twórców programów antywirusowych - bo z tego co widzę fierwalle w tych kombajnach są słabiutkie (przepuszczają nawet znane od dawna ataki, albo są zbyt restrykcyjne - co też jest wadą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wczoraj tego COMODO i avira. Natychmiast po instalacji intenet przestal dzialac. Laczy sie elegancko, nawiazuje polaczenie i nawet taka ikonka sie wyswietla jak zwykle, ze internet jest. Ale go nie ma. 3 godziny wczoraj ustawialem firewalla i antywirusa, ale nic nie znalazlem. Probowalem na roznych ustawieniach, nawet go wylaczalem. System wykrywa polaczenie ale cos blokuje dostep. Musialem cofnac system w czasie, zeby chodzilo normalnie. Za glupi jestem na takie skomplikowane programy widocznie. Albo moj stary firewall cos popsul...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz.

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 20:37:17, on 2009-07-06

Platform: Windows Vista SP1 (WinNT 6.00.1905)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6001.18000)

Boot mode: Normal

Running processes:

C:\Program Files (x86)\MagicDisc\MagicDisc.exe

C:\Windows\SysWOW64\Ctxfihlp.exe

C:\Program Files (x86)\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe

C:\Windows\SysWOW64\CTXFISPI.EXE

C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\jusched.exe

C:\Program Files (x86)\Avira\AntiVir Desktop\avgnt.exe

C:\Program Files (x86)\iTunes\iTunesHelper.exe

C:\Program Files (x86)\ArcorOnline\AOButler.exe

C:\Program Files (x86)\Nowe Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files (x86)\Nowe Gadu-Gadu\spellchecker_gg.exe

C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe

C:\Program Files (x86)\Lavasoft\Ad-Aware\AAWTray.exe

C:\Windows\SysWOW64\conime.exe

C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files (x86)\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.arcor.de

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.arcor.de

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.arcor.de

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://www.arcor.de

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.arcor.de

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.arcor.de

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,First Home Page = http://www.arcor.de

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Arcor AG & Co. KG

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =

F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exe

O1 - Hosts: ::1 localhost

O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll

O2 - BHO: WormRadar.com IESiteBlocker.NavFilter - {3CA2F312-6F6E-4B53-A66E-4E65E497C8C0} - C:\Program Files (x86)\AVG\AVG8\avgssie.dll

O2 - BHO: Java Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll

O4 - HKLM\..\Run: [CTxfiHlp] CTXFIHLP.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [AVG8_TRAY] C:\PROGRA~2\AVG\AVG8\avgtray.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Turbine Download Manager Tray Icon] "C:\Program Files (x86)\Turbine\Turbine Download Manager\TurbineDownloadManagerIcon.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files (x86)\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot

O4 - HKLM\..\Run: [AdobeCS4ServiceManager] "C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\CS4ServiceManager\CS4ServiceManager.exe" -launchedbylogin

O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files (x86)\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [sunJavaUpdateSched] "C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\jusched.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [Ad-Watch] "C:\Program Files (x86)\Lavasoft\Ad-Aware\AAWTray.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [avgnt] "C:\Program Files (x86)\Avira\AntiVir Desktop\avgnt.exe" /min

O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files (x86)\QuickTime\QTTask.exe" -atboottime

O4 - HKLM\..\Run: [iTunesHelper] "C:\Program Files (x86)\iTunes\iTunesHelper.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [ALLUpdate] "C:\Program Files (x86)\ALLPlayer\ALLUpdate.exe" "sleep"

O4 - HKCU\..\Run: [WMPNSCFG] C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\WMPNSCFG.exe

O4 - HKCU\..\Run: [NCsoft Launcher] C:\Program Files (x86)\NCSoft\Launcher\NCLauncher.exe /Minimized

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /detectMem (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [WindowsWelcomeCenter] rundll32.exe oobefldr.dll,ShowWelcomeCenter (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /detectMem (User 'USŁUGA SIECIOWA')

O4 - Startup: MagicDisc.lnk = C:\Program Files (x86)\MagicDisc\MagicDisc.exe

O13 - Gopher Prefix:

O16 - DPF: {1E54D648-B804-468d-BC78-4AFFED8E262E} (System Requirements Lab) - http://www.nvidia.com/content/DriverDownlo.../sysreqlab3.cab

O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) - http://fpdownload2.macromedia.com/get/flas...ent/swflash.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{48B095F2-AE5C-4D1E-B2EE-550D40AF26AD}: NameServer = 195.50.140.114 195.50.140.252

O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\..\{A9D9C899-69A3-488F-8D95-F65CF55F41FB}: NameServer = 195.50.140.114 195.50.140.252

O17 - HKLM\System\CS2\Services\Tcpip\..\{48B095F2-AE5C-4D1E-B2EE-550D40AF26AD}: NameServer = 195.50.140.114 195.50.140.252

O17 - HKLM\System\CS3\Services\Tcpip\..\{48B095F2-AE5C-4D1E-B2EE-550D40AF26AD}: NameServer = 195.50.140.114 195.50.140.252

O18 - Protocol: linkscanner - {F274614C-63F8-47D5-A4D1-FBDDE494F8D1} - C:\Program Files (x86)\AVG\AVG8\avgpp.dll

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing)

O23 - Service: Avira AntiVir Planer (AntiVirSchedulerService) - Avira GmbH - C:\Program Files (x86)\Avira\AntiVir Desktop\sched.exe

O23 - Service: Avira AntiVir Guard (AntiVirService) - Avira GmbH - C:\Program Files (x86)\Avira\AntiVir Desktop\avguard.exe

O23 - Service: Apple Mobile Device - Apple Inc. - C:\Program Files (x86)\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin\AppleMobileDeviceService.exe

O23 - Service: Usuga stanu ASP.NET (aspnet_state) - Unknown owner - C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\aspnet_state.exe (file missing)

O23 - Service: AVG Free8 E-mail Scanner (avg8emc) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\PROGRA~2\AVG\AVG8\avgemc.exe

O23 - Service: AVG Free8 WatchDog (avg8wd) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\PROGRA~2\AVG\AVG8\avgwdsvc.exe

O23 - Service: Bonjour Service - Apple Inc. - C:\Program Files (x86)\Bonjour\mDNSResponder.exe

O23 - Service: COMODO Internet Security Helper Service (cmdAgent) - COMODO - C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cmdagent.exe

O23 - Service: Creative Audio Engine Licensing Service - Creative Labs - C:\Program Files (x86)\Common Files\Creative Labs Shared\Service\CTAELicensing.exe

O23 - Service: Creative Audio Service (CTAudSvcService) - Creative Technology Ltd - C:\Program Files (x86)\Creative\Shared Files\CTAudSvc.exe

O23 - Service: @dfsrres.dll,-101 (DFSR) - Unknown owner - C:\Windows\system32\DFSR.exe (file missing)

O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Acresso Software Inc. - C:\Program Files (x86)\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe

O23 - Service: FLEXnet Licensing Service 64 - Acresso Software Inc. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService64.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files (x86)\Common Files\InstallShield\Driver\1050\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: Usługa iPod (iPod Service) - Apple Inc. - C:\Program Files (x86)\iPod\bin\iPodService.exe

O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: Lavasoft Ad-Aware Service - Lavasoft - C:\Program Files (x86)\Lavasoft\Ad-Aware\AAWService.exe

O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: nProtect GameGuard Service (npggsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\GameMon.des.exe (file missing)

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (nvsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\nvvsvc.exe (file missing)

O23 - Service: PnkBstrA - Unknown owner - C:\Windows\system32\PnkBstrA.exe

O23 - Service: PnkBstrB - Unknown owner - C:\Windows\system32\PnkBstrB.exe

O23 - Service: @%systemroot%\system32\psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\SLsvc.exe,-101 (slsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\SLsvc.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing)

O23 - Service: NVIDIA Stereoscopic 3D Driver Service (Stereo Service) - NVIDIA Corporation - C:\Windows\SysWOW64\nvSCPAPISvr.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)

O23 - Service: VistaFirewallService - Sphinx Software - C:\Program Files\VistaFirewallControl\VistaFirewallService.exe

O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)

O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)

O23 - Service: @%ProgramFiles%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

--

End of file - 9824 bytes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...