Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dawid1992

Chieftec 450W do wymiany ?

Polecane posty

Witam!

Jakieś 2 miesiące temu zakupiłem komputer.Od początku miałem problemy z wydajnością i ciągle myślałem że coś jest nie tak.W grach miałem straszne skoki fpsów i ogólną słabą wydajność.Ostatnio chciałem sprawdzić napięcia i okazało się że napięcia na lini 12V są bardzo niskie.

Spoczynek:

Molex

+5V=4,99V

+12V=11,63V

24 pin

3,3V=3,29V

4 pin

+12V=11,60V

STRESS(3dmark06)

Molex

+5V=4,99V

+12V=11,56V

24pin

+3,3V=3,28V

4pin

+12V=11,48V

Czy takie napięcia mogą powodować to co opisałem wyżej?

Jak nie to czy takie napięcia są groźne dla komputera i czy warto zmieniać zasilacz?

Komputer i zasilacz jak z sygnaturki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem sprawdzić napięcia i okazało się że napięcia na lini 12V są bardzo niskie.

Miernik sprawny?

Przy 11,48v na złączce ESP12V (8 pin) komputer ma prawo sie zawieszać, ale płyta AOD790GX/128M ma bardzo ładnie zrobioną sekcję zasilania procesora i pewnie dlatego w ogóle działa ;-)

Jeśli te napięcia są dobrze zmierzone, to zasilacz do wymiany. Na inny model, bo ten nie wytrzymuje obciążenia (masz "trochę" prądożerny konfig).

Czy takie napięcia mogą powodować to co opisałem wyżej?

Możliwe, ale mało prawdopodobne. Raczej "zwiechy" i niebieskie ekrany.

Jak nie to czy takie napięcia są groźne dla komputera i czy warto zmieniać zasilacz?

Należy go wymienić, o ile pomiary się potwierdzą.

Komputer i zasilacz jak z sygnaturki

Brak modelu zasilacza, "Chieftec 450W" to mogą być co najmniej 2(3?) różne zasilacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go 2-3 lata temu więc też już swoje przeżył :P jest to model GPS ( podać dokładnie jaki czy to już nie ma znaczenia?) Miernikiem sprawdzałem najpierw jakimś starym , potem dla pewności kupiłem nowy porządny miernik= to samo ... :I Wezmę miernik + komputer i pójdę do kumpla który ma be quiet 550 wat. I na nim sprawdzę napięcia i wydajność.

Mi już się kończą pomysły co może być nie tak :I Ale gdzie się nie spytam zawsze komputer wypada o niebo gorzej od innych zestawów na tym samym poziomie...

Najdziwniejsze jest to że nie mam zwiech ani bluescreenów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to model GPS ( podać dokładnie jaki czy to już nie ma znaczenia?)

Wystarczy, już wiem o który chodzi. Sorry, do wymiany na "mocniejszy". To dobre zasilacze, ale mają problemy z trzymaniem napięcia +12V pod obciązeniem >80% znamionowego (a linie +12V są w nich średnio wydajne jak na "450W")

Mi już się kończą pomysły co może być nie tak :I Ale gdzie się nie spytam zawsze komputer wypada o niebo gorzej od innych zestawów na tym samym poziomie...

Szczerze? ja też zawsze miałem problemy z wydajnością zestawów zbudowanych na chipsecie AMD 790GX z kartami ATI/AMD. To jest chyba jakiś zonk ze sterownikami, bo czasem zdarza się że taki komputer pracuje normalnie, a za chwile znów zacinki.

Chipset AMD + grafika NV = OK; chipset NV i grafika ATI = OK (w obu przypadkach są czasem DROBNE problemy, ale "czasem" i "drobne"). AMD + ATI(AMD) = ? raz działa normalnie, raz ... no właśnie tak jakoś "za wolno". Nie szukałem po internecie rozwiązania problemu, dla mnie komputer który działa stabilnie to sprawny komputer ;-) Ale że coś jest "nie tak" widzę.

Ja bym sie pobawił w szukanie po forach, może ktoś już znalazł właściwą kombinację ustawień BIOS i sterowników dla takiego połączenia (AMD 790GX + ATI HD48xx). Ale sobie to bym takiego kompa nie składał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No postaram się coś poszukać...:I Jaki zasilacz proponujecie?

Chciał bym zasilacz bardziej przyszłościowy, komputer mam zamiar mocno kręcić(karta,pamięci,proc) i w przyszłości modernizować.

Chciał bym zasilacz w miare cichy z bardzo dobrą sprawnością.

Kwota? Myślę ze tak 400 zł to max chyba że warto dać więcej. To proponujcie :D

Oczywiście jak nie trzeba tyle wydać na zasiłkę to może być coś tańszego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę miernik + komputer i pójdę do kumpla który ma be quiet 550 wat. I na nim sprawdzę napięcia i wydajność.

Sprawdziłeś?

i co??

No tego jeszcze nie zrobiłem :P Postaram się to zrobić w najbliższych dniach...Ale już powoli próbuję się zorientować jaki zasilacz w razie czego będę potrzebował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u kumpla sprawdzić komputer na jego zasilaczu(jakiś bq 550wat).Jego napięcia trzymał wzorowo, ale co z tego jak na moim komputer może napięcia nie ma zbyt dobre ale chodzi identyko jak na jego.Testowaliśmy w 3dmarkach , w grach, itp itd. Żaden przyrost na wydajności , nic :P Więc jednak sobie odpuszczę zmiane zasilacza jak te jakoś jeszcze żyje .Najwyżej dozbieram kasy i kupie jakiegoś potffora :D

Problem z kompem pozostaje nadal, ale to już trochę nie ten dział.

W grach występują u mnie skoki wydajności, np w gta 4 podczasy jazdy po mieście , najczęściej podczas wchodzenia w razkręt fpsy lecą na łeb na szyje ( momentami nawet do 20fpsow...) Gram na rozdziałce 1280x1024 z detalami średnio-maksymalnymi z wyłączonymi całkowicie cieniami ; p

Akurat jak byłem u kumpla to przy okazji do swojego kompa włożyłem jego karte(8800 gts 512mb) i powiem wam że na jego karcie chodziło o niebo lepiej te gta niż u mnie ... Karta niby taka stara a w 3dmarku06 różnica tylko 1,5k pkt oO.... Wychodzi że w kompie występuje jakiś konflikt sterowników lub mam robniętą kartę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś pewnie masz ze sterownikami albo samym sprzętem. Co jak co ale ten GTS 512MB jest jednak wolniejszy od 4890 i to zauważalnie. Widmo niedomagającego zasilacza raczej też to nie jest, innaczej by cała sprawa reagowała. Także skłaniałbym się ku dwóm pierwszym sugestiom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może jeszcze raz wszystko dokładnie odinstalować, uporządkować a potem znów zainstalować. Czasem w tym właśnie tkwi problem. Kiedyś podobną sytuację przeżywałem i tak właśnie sprawę załatwiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w któryś dzień zrobię formata... chociaż już mi się średnio chce ;I To jest moja 2 karta ati i oczywiście obie był jakie padnięte i przez cały czas problematyczne : I To chyba na prawdę będzie moja ostatnia karta od ati...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to zrób właśnie tak. Potem wgraj wszystko od nowa i powinno być ok. Nie ma co się zrażać do ATI a tym bardziej do tej karty która jest bardzo dobra. Zrobienie porządku ze sterami i systemem powinno problem rozwiązać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie był jakie padnięte i przez cały czas problematyczne

Każda karta graficzna ATI/AMD jest "padnięta" & "problematyczna" jak sie ją wtyka do płyty na chipsecie AMD 790GX (lub podobnym). W wyjątkowych (nielicznych) przypadkach działa TYLKO o kilka % wolniej niż na innych płytach głównych, przeważnie różnice są większe. Płyta OK (z kartami NV chodzi "jak burza"), karta OK (testowana na płycie Intel/Intel ma osiągi zbliżone do podobnych konfigów z ORB-a). A razem - zonk.

Piszę o swoich doświadczeniach, nie "walczyłem" z tym zjawiskiem bo płacą mi za działający komputer a nie za jego "osiągi".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

SwisteK ja mam takie połączenie(komp kumpla składany prze mnie) jak opisałeś i jak ma dawid1992 i żadnych problemów nie ma a komp już podkręcany i grafa i wszystko jest OK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może jest to kwestia sterowników ? Albo czegoś innego...?

Powiedzmy że taki konflikt u co niektórych występuje, co zatem proponujecie zrobić?Sprzedać kartę i kupić coś od gf?

Najbardziej mnie dziwi to że nigdy nie mogę nic znaleść w internecie o tego typu problemie:I Jak u większości osób coś takiego się dzieje to powinno być o tym raczej głośno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

za nim kupisz jakiegoś gf to pożycz od jakiegoś kumpla grafę i sprawdź to gtx275 wskazany.ale przed tym format instalacja w7 i wszystkich sterów odpowiednich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troszkę dziwne, że karta od ATI/AMD nie lubi chipsetów właśnie od AMD. Kiedyś sam miałem taki przypadek ale tam się chipset VIA nie kochał się z GF. Zainstaluj wszystko od nowa, zobacz co będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie dziwi to że nigdy nie mogę nic znaleść w internecie o tego typu problemie. I Jak u większości osób coś takiego się dzieje to powinno być o tym raczej głośno?

Wbrew pozorom to nie jest dziwne. Płyty ze zintegrowaną grafiką na chipsecie AMD przeważnie nie są tak "wypaśne" jak AsRock AOD790GX/128M, dlatego idą do niskobudżetowych komputerów. Nawet jeśli użytkownik potem dokłada grafikę, to:

- jest 50% szans że włoży kartę NV

- a nawet jak zainstaluje ATI/AMD, to i tak różnica w osiągach w porównaniu do integry będzie widoczna

- tylko 1-2% użytkowników testuje swoje kompy benchmarkami i porównuje wyniki z czymś (ORB, koledzy itepe)

To troszkę dziwne, że karta od ATI/AMD nie lubi chipsetów właśnie od AMD.

Może dziwne, ale nie aż tak. Jak pamiętam, to chipsety AMD od początku (czasy Athlona Slot A) miały różne problemy z kompatybilnością: a to niektórych dysków "nie lubiły" (i nie była to wina BIOS-a), albo strzelały focha na grafiki jednego lub drugiego producenta ... bywało ciekawie. Przeważnie błędy były mało dokuczliwe i/lub udawało im się wypuścić sterowniki likwidujące "focha" chipsetu. Podobną wpadkę zaliczyła nVidia przy dwóch czy trzech swoich chipsetach, i mieli spore problemy z softwarowym załataniem błędów sprzętowych.

Problem z wydajnością jest mniej widoczny przy współpracy z kartami generacji 3xxx lub 46xx, dopiero z 48xx daje się odczuć (nawet bez specjalnego testowania, wystarczy pograć w "ambitniejszą" grę). To nie jest "50%", ale parenaście FPS idzie sie paść (zależnie od tytułu od paru do ponad 20). Ja nie mam jak tego dokładnie (porównawczo) przetestować, bo albo brakuje części albo czasu na testy. A w necie nie bardzo znajduję testy procesorów / kart gaficznych które by się do takiego porównania nadawały.

Masz rację że to może być tylko kwestia sterowników. Postaram się jakoś potestować, nie wiem kiedy i na czym ale spróbuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...