Skocz do zawartości
srola

WIN 10 - legalność [automatyczna aktywacja a 2 komputery]

Polecane posty

Witam,

Prosiłbym o dość pilną pomoc/poradę jak rozwiązać poniższy problem :)

A więc mam 2 komputery: 1wszy "STARY" i 2gi "NOWY" 

STARY:

Jest to jednostka, którą użytkuję od lat. Pracował na niej na początku oryginalny WIN 7 OEM (mam wszelakie paragony, nośnik w postaci płyty CD i naklejkę).  Następnie po kilku latach Microsoft zaoferował możliwość migracji na WIN 10, a ja z tego kroku skorzystałem i użytkowałem WIN 10 przez kilka lat :)

A teraz przechodząc do sedna, wyczytałem w internecie, że klucze WIN10 można swobodnie przenosić na inne urządzenia, gdyż przypisane są do konta Microsoft, a więc owszem korzystałem z takiej opcji co potwierdzała sekcja Aktywacja w ustawieniach systemu, w której była adnotacja o tym, że System został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej połączonej z Twoim kontem Microsoft. I chciałem go przenieść na nową jednostkę komputerową.

W tym celu usunąłem urządzenie z konta Microsoft.

Kolejnym moim krokiem było usunięcie systemu, w tym celu zainstalowałem czysty system z pominięciem wpisywania klucza, lecz tu pojawia się problem, że system za każdym razem po podłączeniu do internetu aktywował się z automatu i w sekcji Aktywacja pojawiał się komunikat System został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej. 

Spróbowałem innej opcji czyli użycia komend w wierszu poleń:

slmgr.vbs / upk - usunięcie klucza

slmgr.vbs / cpky - usunięcia klucza z rejestru

Po części to działa i aktywacja miała status nieudanej, lecz gdy ktoś zainstaluje po raz kolejny system to on z automatu się aktywuje z Licencją cyfrową (wiem, bo próbowałem)

Czy istnieje jakiś sposób by usunąć ten klucz czy on tak w przypadku sprzedaży komputera bez naklejek licencyjnych od WIN 7 nie będzie legalny do użycia i nowy właściciel będzie miał na głowie kupna legalnego Windowsa?

NOWY:

Kupiłem niedawno nową jednostkę, po części z używanych podzespołów Obudowa i płyta główna kupiona na Allegro od prywatnej osoby, dysk SSD (mój prywatny na którym jest system obecnie, wcześniej pracował w laptopie) oraz mój prywatny HDD, który był używany w starym komputerze. Oprócz tego nowy RAM,Procesor, Zasilacz i kolejny SSD.

A więc zaniosłem te wszystkie części do lokalnego serwisu, gdzie dokonano złożenia tego wszystkiego do kupy oraz instalacji WIN 10 bez podawania klucza. 

I tu pojawia się ta sama historia po podłączeniu do internetu system z automatu się aktywował i również na tym komputerze pojawia się adnotacja System został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej. Czy to oznacza, że system został zaszysty w biosie płyty kupionej z allegro?

Kluczowe pytanie jest teraz takie, jak rozwiązać tą sprawę?

1. Czy mam wpisać te komendy usuwające klucze na STARYM komputerze przy jednoczesnej nowej  instalacji na NOWYM komputerze z podaniem klucza z WIN 7 jako klucza WIN 10

2. Odinstalować system na STARYM KOMPUTERZE (który potem się tak aktywuje), a na NOWYM nic nie ruszać lub zainstalować od nowa i zostawiać sobie fakturę i naklejkę od WIN 7

3. Kupić nowy WIN 10

Czy może widzicie jakieś inne rozwiązanie, będę wdzięczny za każdą sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbować ze zmianą klucza produktu: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

"Jeśli nie masz licencji cyfrowej, wprowadź klucz produktu.

Jeśli system Windows 10 nie był wstępnie zainstalowany na urządzeniu podczas zakupu i do uaktualnienia do systemu Windows 10 został użyty klucz produktu, musisz użyć tego samego klucza produktu po zmianie sprzętowej.

Naciśnij przycisk Start , wybierz kolejno opcje Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia   > Aktywacja  > Zmień klucz produktu, a następnie wprowadź klucz produktu. "

 

 

Nie zaszkodzi też zapytać na stronie MS, jak to wygląda z używaną płytą główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@srola Sam przenosilem OEM na inny komputer (plyte glowna m.in. ) pol roku temu. Aktywacja Windowsa polegala na uworzeniu konta Windows (czy Microsoft, nie pamietam) i wybraniu Ustawieniach Windowsa (nie konta) opcji Polacz Windowsa z licencja cyfrowa. Usuwalo to zwiazek z plyta glowna i przenosilo go na utworzone konto. Po zalogowaniu sie na konto, masz wykaz urzadzen przypisanych do tego Windowsa. Dodajesz tam obecny, usuwasz stary. Przez chwile mialem tam oba komputery. Dotyczylo to jednak Windowsa 10 OEM, ale nie wiem, czy ma to jakies znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...