Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maciekan

Problem z Biosem

Polecane posty

Więc zaczynając od początku :

Kupiłem sobie nowy komputer wszystko pięknie ,ładnie lecz zaczoł się resetować.

Gdzieś przeczytałem ,że pomogły nowe sterowniki do płyty głównej .

Więc zrobiłem aktualizaję.

I tu sie pojawił problem :(

Nagle bios nie widzi dysku :(

I nie moge zainstalować systemu od nowa.

Chciałem zainstalować stare sterowniki żeby spowrotem czytał

Lecz przy instalacjii napisał ,że mam włożyć (chyba) Czystą dyskietkę.

I tu problem nr 2 Nie mam stacjii dyskietek :(

Prosze o pomoc bo nic nie moge zrobic :(

Płyta główna : ASRock ALiveXFire-eSATA2

Dysk Twardy : Seagate 250 GB Baraccuda 7200,10 (ATA II)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczę "na nasze", a Ty potwierdź że dobrze zrozumiałem.

Kupiłem sobie nowy komputer który na początku działał poprawnie. (jak długo?)

Potem zaczął się resetować.

Gdzieś przeczytałem, że pomaga nowy BIOS do płyty głównej .

Więc zrobiłem aktualizację.

I tu sie pojawił problem :(

Nagle bios nie widzi dysku :(

(w sensie że co? przy uruchomieniu komunikat "no HDD detected"?)

I nie moge zainstalować systemu od nowa.

(to normalne, bez dysku sie nie da)_

Chciałem zainstalować stary BIOS żeby znów widział dysk.

Lecz przy instalacjii napisał ,że mam włożyć (chyba) Czystą dyskietkę.

I tu problem nr 2 Nie mam stacji dyskietek

(nie jest potrzebna jeśli nie masz zamieru zapisywać aktualnej wersji BIOS-a. Ten komunikat można pominąć.)

Prosze o pomoc bo nic nie moge zrobić.

Płyta główna : ASRock ALiveXFire-eSATA2

Dysk Twardy : Seagate 250 GB Baraccuda 7200,10 (ATA II)

Reszta sprzętu?

w tym zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie nowy komputer który na początku działał poprawnie. <-- OK 3h

Potem zaczął się resetować.

Gdzieś przeczytałem, że pomaga nowy BIOS do płyty głównej .

Więc zrobiłem aktualizację.

I tu sie pojawił problem :(

Nagle bios nie widzi dysku :(

(Jak próbuje instalować system windows jest napis ,ze nie znalazl Dysku lub nie jest zainstalowany)

I nie moge zainstalować systemu od nowa.

(Mam dysk , ale jest napis ,że nie mam dysku twardego)

Chciałem zainstalować stary BIOS żeby znów widział dysk.

Lecz przy instalacjii napisał ,że mam włożyć (chyba) Czystą dyskietkę.

I tu problem nr 2 Nie mam stacji dyskietek

(Tylko jest zapytanie czy am dyskietke jak napisze N to jest Reboot i nic nie robi.)

Prosze o pomoc bo nic nie moge zrobić.

Zasilacz 400W

Grafika 9600GT 512MB (DDR2)

Procek AMD X2 7750 BE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idz do jakiegoś kumpla, pobierz poprzedni bios, zrzuć na dyskietkę i zrób flash. Najlepiej podaj jaka to płyta, żebyśmy mogli odczytać jaki bios będzie najlepszy, bo nie zawsze tym najlepszym jest ten najnowszy.

P.S nie doczytałem że nie masz stacji dyskietek. Możesz też zaktualizowac biosa za pomocą pendriva, tylko to jest trudniejsze, ponieważ na początek należy zrobić bootowalnego pendriva, zrzucić na niego program do flashowania, i bios. Samo flashowanie nie jest trudne, ale robienie bootowalnego penciaka już tak, i tutaj musiałbym podać Ci już konkretną instrukcję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 mam dysk SATA II

Po 2 Windowsa nagrałem.

Po 3 nie piszcie ,że mam cos zrobić z dyskietką bo jak jest wyżej napisane to Ja nie mam stacjii dyskietek.

Po 4 Powód dla którego zmieniałem Biosa nadal pozostaje :(

Nadal resety co jakis czas (5-10minut jak gram ;/)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od nowa.

Podaj dokładny model zasilacza, bo 400W to trochę za mało informacji. Druga rzecz, to podaj dokładny model twardego dysku.

I podaj w końcu jakie masz zakładki w BIOS-ie, to naprawdę ułatwi pomoc Tobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz miałem razem z obudową 400W Logic

Dysk Twardy Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II,zapis prostopadły)

A jakie zakładki dokładnie ?

Dobra tam oddałem do serwisu.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niestabilności, to przeczytaj: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;mode=threaded.

Jeśli w serwisie nie zaproponują Ci wymiany zasilacza na coś porządnego, to sam to zrób, oszczędzisz sobie naprawdę poważnych pytań.

Na temat dysku nie będę się rozpisywał, skoro już oddałeś kompa do serwisu, ale prawdopodobnie wystarczyło przełączyć jedną rzecz w BIOS-ie i po kłopotach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz na tej sacie rraida i jesli jest to nowy komputer to w biosie mozna wylaczyc sate i bedzie ci wykrywac dysk i w biosie i w instalatorze xp ;p niepotrzebnie oddawales do serwisu ;)

Wpadłem już na to ale nadal się resetował dlatego oddałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy mieli taki sam problem :

Po oddaniu do serwisu powiedzieli mi ,że 400W to stanowczo za malo jak na ten sprzęt i dali mi 520W :D

Wzystko smiga jak oszalałe :D w pozytywnym znaczeniu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400W to nie jest za mało jak na taki sprzęt, pod warunkiem, że jest to uczciwe 400W. Skoro facet w serwisie walnął Ci taki tekst, to radziłbym zmienić serwis. Sprawdź na co Ci zmienili ten zasilacz jak tylko dostaniesz kompa i podaj dokładny model, bo jak znam tego typu serwisy, to wymienili Ci g***o na g***o o większej mocy na tabliczce znamionowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisu zmienić niemogę.

Kompa mam z Komputronika . . .

Dopisze jutro co i jak.

Jak nie bedzie działał to mam 100zl na nowy.

Da rade za tą cenę (z komputronika tylko moge kupic gdyz mam gwarancje na reszte) jakiś dobry zasilacz ktory utzyma reszte podzespołów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz gwarancji na poszczególne elementy? Obecnie naprawdę mało kiedy spotyka się gwarancję na cały zestaw. Komputronik jednak jest drogi, aczkolwiek do tej pory uważałem, że jednak pracują tam ludzie, którzy choć trochę znają się na rzeczy, a tu taki zawód. Na razie pozostaje mieć nadzieję, że włożą Ci coś porządnego, choć szczerze mówiąc kojarzę tylko 2 porządne zasilacze o mocy 520W (jakiś Corsair i Tracens jakby ktoś pytał).

Strona Komputronika chwilowo nie działa, jak to się zmieni, to przejrzę co oferują i w jakich cenach.

[edit]

Strona komputronika się podniosła, z tego co znalazłem są tam 3 zasilacze o mocy 520W, z czego dwa porządne (Corsair i Coolermaster), a trzeci to Logic. Co do zasilaczy do stu złotych to niestety, ale nie ma nic wartego polecenia, za około 150 coś by się znalazło, ale to nie na stronie Komputronika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie musi być najgorszy ten zasilacz . . .

Czytałem "black" listy zasilaczy i jest tam ,ze no name jest najgorszy . .

A ja na no name jade 5 rok wiec nie wiem czy ufac .

Wazne zeby dalo sie grac a firma mnie zbytnio nie interesuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać się niby da, tylko po co ryzykować? Zasilacze z czarnej listy mają to do siebie, że mogą się spalić w dowolnej chwili, bez żadnego ostrzeżenia, a jako, że działających zabezpieczeń one nie mają, to często biorą ze sobą do piachu coś jeszcze. Druga rzecz to to, że są słabe tzn. o mocy z tabliczki znamionowej możesz sobie pomarzyć oraz często nie trzymają napięć. To wszystko sprawia, że komp staje się niestabilny, a jego żywotność się zmniejsza.

A teraz cytat: "Tracer to snajper, który czai się, aby rozwalić Twój sprzęt.", przy czym nazwę Tracer możesz zamienić na większość innych nazw z czarnej listy, w tym na Logic.

Co zaś do no name, to wcale nie są najgorsze, Codegenom pod względem zniszczeń mało co potrafi dorównać.

Rób jak uważasz, jeśli zamierzasz ryzykować, to ryzykuj, ale nie miej potem do nas pretensji, że nie ostrzegaliśmy, w razie niestabilności, to nie zadawaj pytań dlaczego tak się dzieje, odpowiem Ci z góry na 90% zasilaczowi odbija, a na 9% zasilacz już coś uszkodził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...