Skocz do zawartości
vector46s

Problem z kartą graficzną Autodesk AutoCAD

Polecane posty

Witam

Problem występuje zarówno w AutoCAD 2020 i 2021: gdy program jest uruchomiony na dedykowanej karcie graficznej, po najechaniu kursorem na obszar roboczy ten znika, oprócz tego nie widać siatki, rysunku, zupełnie nic, jednolite ciemne pole, jedynie białe okienka dialogowe po kliknięciu w punkt (wydaje się że mogę rysować tyle że nie widzę co robię). Gdy wyjadę myszką poza obszar roboczy, np. na górną belkę, kursor znów staje się widoczny. Uniemożliwia mi to całkowicie korzystania z programu niezbędnego na studia w tej konfiguracji. Gdy program uruchomię na zintegrowanej karcie lub wyłączę przyspieszenie sprzętowe ten wyświetlany jest poprawie, niestety jednak praca w ten sposób to udręka, ze względu na glitche i zacięcia, spowodowane ograniczeniem mocy komputera najpewniej. Nie pomaga reinstall programu, uruchamianie jako administrator czy też "z procesorem graficznym xyz".

Widziałem kilka pytań o takie sytuacje w internecie, jednak nigdzie nie natknąłem się na potencjalne rozwiązanie problemu. Obszar roboczy wygląda jak u kolegi tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3624046.html. Testowane najpierw na AutoCAD 2020, potem postawiony od zera system i w AutoCAD 2021 problem jest identyczny. Co ciekawe, ponad rok temu na tym samym komputerze AutoCAD 2020 działał bez zarzutów z automatu...

Acer Aspire VX15 *  i7-7700HQ * GTX 1050 4GB (445.75) * HD Graphics 630 * RAM 8GB DDR4 * Windows 10 Home 1909 

Będę niesamowicie wdzięczny za każdą próbę pomocy! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...