Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gejm

Cykliczny wzrost obciążenia procesora

Polecane posty

Obrazek wyjaśni wiele :P

276167Clipboard02.png

Od razu mówię, że to na 100% nie jest wina jakiegoś softu, nie musicie mnie prosić o logi z HJT etc., bo z tego typu problemami sam sobie radzę, żaden konkretny proces nie powoduje mi tego obciążenia, fizycznie próbowałem też zmienić np slot z RAMem, poprawiałem kable, przeczyściłem itd., procesor się NIE przegrzewa...

Moja konfiguracja:

Procesor Intel Celeron 2.0GHz socket 478, ram 1x512MB DDR, MB Albatron PX845, system WinXP Pro SP2, karta Radeon 9600SE 128MB @ AGP 4x T.T

Jakieś pomysły? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam że ciekawa sprawa, na prawdę ciekawa, musze chwile pomyśleć...

[głośno myśli] 478 kiedy to było... a stare dobre czasy IC7-G i Pentiumow 3GHz to był sprzęt... ale do rzeczy, to może być wina softu ale nie systemu a np. biosa, przeglądnij dokładnie może ominąłeś jakaś śmieszną niepotrzebną funkcje, a i podaj jaki czas i jakie obciążenie? bo nie ma na ch-ce podpisanych wartości, na prawdę ciekawa sprawa[/głośno myśli]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios też nie - przecież samo nic mi się nie zmieniło, poza tym mam rozładowaną bateryjkę, i jadę prawie na domyślnych XD Tylko parę rzeczy zmieniam, poza tym bios przecież aż takiej ciężkiej sprawy by nie zrobił raczej :<

Obciążenie.. No jak masz na samej górze to jest 100% :P Jeden 'cykl' normalnego działania trwa ~30s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że żaden proces nie powoduje tego obciążenia? Na przykład, dobrze ukrytego rootkita nie pokarze ci ani Menedżer zadań ani HJT. A może on powodować właśnie takie skoki. Kiedyś miałem uszkodzoną empetrójkę, po podłączeniu do USB Windows w regularnych odstępach czasu próbował ją wykryć. Trwało to w nieskończoność i przypominało twój przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbować nie zaszkodzi, skoro jest jak mówisz że IDLE trwa 30s to load patrząc na wykres jakieś 5-8s miało by to sens... może coś się w systemie pomieszało i próbuje on uzyskać dostęp do urządzeń jakiegoś które wcale nie musi być Podłączne =@ jak pisał Lomelindi

może jakaś sieć W-Fi? Stare połączenie? cokolwiek

bateryjka rozładowana? w większości przypadków kom również ma problemy z działaniem, nie tylko "jedzie na domyślnych"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek odłącz wszystko co niepotrzebne, tylko mysz i klawiatura.

1. Włącz ściąganie jakiegoś sporego pliku, jednak znajdz serwer z max. dla ciebie downloadem. Dodaj do tego upload jakiegoś pliku.

2. Comboscan i HJT, warto zobaczyć jakie masz procesy.

3.Użyj spyware doctora, back doory często potrafią dawać cpu na ~100%.

4. Czy zawsze tak jest, dopiero po chwili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, niby dlaczego miałby mieć problemy z działaniem przez bateryjkę? Jest rozładowana od roku...

Nie, to nie jest nic z siecią ani sprzętem, przecież zauważyłbym, że po konkretnej zmianie to się stało...

Odłączyłem wszystko, co niepotrzebne, nawet sieciówkę, napęd i dodatkowy dysk... Macie mnie za lamę ;_;

Ściągnie sporego pliku? Mam gprs...

HJT, ComboFix, Avenger nie pomagają, procesy? Sam sobie radzę z syfami z nazwami "podobnymi do windowsowych" pokroju ntde1ect, zostały już tylko i wyłącznie moje, wyłączyłem nawet WU, MSN itd.

Spyware doctor? Ok, obczaję, bo nie znam :P

Od razu, po zapaleniu systemu. Z ciekawości odpalę w awaryjnym (bo zapomniałem) i zobaczę, czy też będę miał ten problem (skoro to niby soft, no ale gdyby awaryjny miał pomóc, to proces raczej byłby widoczny).

EDIT: Powinienem sprawdzić wcześniej - w trybie awaryjnym nie mam tego problemu O.o

Teraz będę zamykał wszystkie procesy po kolei (od modemu etc.) i zaraz dam znać :P

EDIT: Omg O.o Teraz mi nie wzrasta cyklicznie, ale nadal 'zmula'... Tj, jak np odpalam FF to zanim się odpali to się obciąża na 100%, chwile tak zmula, że kursor nie reaguje na ruchy myszą, bardzo wolno chodzi... No, tak jakby w tle coś mocno go obciążało... Nie mam już do niego siły :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnie sporego pliku? Mam gprs...

Wróżka nie jestem, nie wiem co masz nie wiem co robisz. Ciesze sie, że sobie radzisz z HJT ale nie jesteś encyklopedią, jest cos co mozesz przeoczyć.

Patrząc na to jak postępujesz^^ moge napisaćwięc jedno: Radź sobie sab bo wiesz lepiej.

EDIT: Omg O.o Teraz mi nie wzrasta cyklicznie, ale nadal 'zmula'... Tj, jak np odpalam FF to zanim się odpali to się obciąża na 100%, chwile tak zmula, że kursor nie reaguje na ruchy myszą, bardzo wolno chodzi... No, tak jakby w tle coś mocno go obciążało... Nie mam już do niego siły :(

Przed włączeniem FF włącz managera zadań. I zobacz, jak tylko firefox jedzie na 100% to jego wina i już, scągnij google chrome lepszy do słabych PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie wiesz co mam, dlatego Ci powiedziałem.

Ok, dam Ci loga z HJT.

Specjalnie podkreśliłem, że NA PRZYKŁAD jak odpalam FF. Jak odpalam chociażby foobara, albo okno z większą ilością plików mam to samo. GCh może i jest lepszy, ale skoro FF działa dobrze na PIII 1GHz 128MB RAM, to dlaczego miałby nie mieć działać dobrze u mnie, tym bardziej, że 3 lata chodził dobrze? No właśnie.

http://wklej.org/id/112825/

EDIT: Jezu, wybacz, miałeś rację, że mogłem coś przeoczyć, już chyba mam... csrss.exe...

EDIT: Jednak nie, bez tego system nie zapala...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...