Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CzesiekPodlaski

Rozwiązany: Seria Gothic restart przy wyjściu z gry

Polecane posty

Witam. Mam taki problem od lat. Na starym komputerze (Windows 2000, Radeon 8500, Intel Pentium IV itp.) przy wychodzeniu z Gothica, Gothica II, Nocy Kruka, restartował mi się system. Znajomi mieli Windows XP i wszystko było w porządku. Dodam że zainstalowałem te gry na komputerze nowym z Vistą 32bit, GF 8800 GTS, Intel Core 2Quad i jest to samo. Mam nadzieję że po ponad 3 latach ktoś pomoże rozwiązać problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Jakby to ująć... Windows 2000 :nuke: i Vista :down: to nie są dobre systemy operacyjne do gier. Tak w ogóle to... są kiepskie we wszystkim (ok Vista przynajmniej ładnie wygląda :thumbsup: ).

Może jest to wina plików instalatorów z płyty (czytaj : zrąbane pliki przy instalacji)?

W sumie mi to by nie przeszkadzało, ale każdy ma inny gust... :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Trudna sytuacja... Sprawdź płytkę na innych kompach.

Jak działa to źle, jak nie działa to... też źle :)

Pierwsza sytuacja : sprawdź kompa pod kątem wirusów i trojanów (do trojanów osobny program, antywirus sobie kiepsko radzi)

czymś naprawdę dobrym np. Avira (wirusy) czy Trojan Remover (trojany).

Druga sytuacja : wymień płytkę w sklepie który kupiłeś, okazując potwierdzenie zakupu.

P.S. : na innych kompach z Vista też działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę sprawdzałem u innych - wszystko gitara. Co do Visty to spośród znajomych tylko ja mam :cool: A wirusów chyba nie może być na kompie z Windows 2000 z listopada 2002 roku nie podłączonego do internetu, sprawdzanego co i rusz pod kątem wirusów. A na kompie z Vistą na pewno nie ma wirusów (skanuje co tydzień). A płytka/i :

1. Sklepowa Gothic II

2. CD- Actionowa Gothic I

3. CD- Actionowa Gothic II Noc Kruka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Na jakim dysku jest zainstalowana gra? Zrób formata, jeżeli nie pomoże zmień dysk i tam zrób formata.

No i właśnie tu jest problem (tylko ty masz Viste). Gdyby istniała możliwość sprawdzenia płytki na innym kompie z Vistą, byłoby o wiele łatwiej.

Jak dokładnie wyglądał restart? Pokazywał ci się jakiś błąd? Opisz (chronologicznie) co robiłeś gdy chciałeś wyjść z gry.

Sprawdź ustawienia w grze, w szczególności zaawansowane (jeżeli są, w Gothica grałem hohoho... Kupę lat temu :)), i wszystko ustaw na domyślne.

Zrób kopię zapasową save-ów i na wszelki wypadek punkt przywracania systemu, zanim zrobisz formata (Vista przy formacie czasami potrafi nieźle namieszać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak Gothic-i działają na kompie z Vistą, to mnie niezbyt martwi. Bardziej jak to działa z Windą 2000. Daję wyjdź z gry i czarny ekran, restart i ekran powitalny (żadnego bluescreena !) Reinstalacji próbowałem (nic nie dała). A opcje były na domyślne. Format raczej nie pomoże. Może jest łatka na taki błąd ? Gra była instalowana (na kompie z 2000) na dysku C potem F innych nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...