Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Beniamins9

Problemy z płynnością CoJ i GRID na Phenom 8450 i Radeonie 4850 i 4GB ram

Polecane posty

Gość Beniamins9

Witam

Mam:

Procesor: AMD Phenom 8450 2100 Ghz

Karta graficzna: Radeon 4850 1GB (z pasywnym chłodzeniem)

Pamięci: Kingston 800 Mhz 2x2GB

Zasilacz: ModeCom Feel III 500 wat

Płyta główna: Gigabyte MA770-UD3

Monitor: Samsung SyncMaster 753dfx 17''

System: Windows XP SP2

Otóż właśnie zainstalowałem pełniaka z CDA - Call of Juarez. I musiałem obniżyć detale. A chyba taki sprzęt powinien uciągnąć tą grę. Podobne problemy mam w Dircie. Ogólnie gry chodzą wolniej niż powinny (tak mi sie zadaje).

Sterowniki do karty to Catalyst 8.5. Może to jest przyczyną tych zwolnień ? A może procesor ograniczna kartę ? Co myślicię ? Proszę o pomoc.

Zapoznaj się z zasadami zakładania nowych tematów - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna jest ograniczana przez procesor, ale możesz przeprowadzić O/C procka i będzie jak znalazł. Najgorszym elementem twojego komputera jest zasilacz, który koniecznie wymień. W taki zestawie powinien się znaleźć np:Corsair 450W. Wiem, że jest to kolejny wydatek ,ale lepiej zainwestować w porządny zasilacz niż potem żałować zniszczonych części które mógłby zabrać ze sobą podczas awarii ModeCom. Kolejna sprawa to sterowniki. Masz starą wersje. Pobierz najnowsze sterownii Catalyst 9.6 ze strony AMD i napisz czy jest jakaś różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ta gra ma wbrew pozorom wysokie wymagania, lubi dużo ROP-ow i wysokie zegary shaderow

2proc za wolny trochę ale nie słuchaj tego ze sie nie nadaje podkręć i będzie git majonez

3 jw sterowniki

4 4850 może być za słaba na COJ ale powinna na 17' wystarczyć sprawdź w necie jej testy na COJ-u

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz starożytnych sterowników i wolniutkiego procesora (nawiasem mówiąc Phenomy I bardzo słabo się kręcą, więc niewiele na tym zyskasz) problemem może też być pasywne chłodzenie na Radku. Jeśli trzymasz go w taniej, nieprzewiewnej budzie to pewnie się w niej smaży, i może mu się załączać thermal throttling - zmniejszanie zegarów z powodu zbyt wysokiej temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beniamins9

No to tak ;

Wirusów nie mam (system dzień po postawieniu - był ogólny format). Zainstalowałem nowe stery (9.6) jest poprawa wydajności (ale nie jakaś ogromna) I tak mam tanią nieprzewiewną bude :/ +- 108 stopni mam na radku. :/

Jak kupie wentylator nad karte to wtedy podkręce procka (już go próbowałem podkręcać ale tylko testowu - doszedłem do 2,6 spokojnie)

Czy te 108 stopni to dużo za dużo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoL 100st?

Mój radek ma 60 st w stresie maksymalnie. Wymień to pasywne chłodzenie na jakieś sensowne, i zamontuj jakiś wiatrak u dołu obudowy żeby wdmuchiwał chłodne powietrze, i jakiś porządny u góry żeby gorące wyciągał. Zakładam że grasz na zamkniętej budzie, i w dodatku pewnie w środku zero cyrkulacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz do wymiany nic nie poradzisz ,że ktoś wcisnął Ci złom.a jaką masz tą obudowę ??bo temp masz zbyt wysokie i jak mówią inni wymień chłodzenie na karcie.

proponuje takie http://www.cooling.pl/arctic-cooling-accel...ukt,550927.html powinno skutecznie ostudzić twoją kartę albo przytwierdzasz do k.graficznej wentyla 120 chociażby taki http://www.cooling.pl/acutake-fan-120,produkt,507158.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beniamins9

Ponawiam moje pytanie - czy można zdjąć z kary chłodzenie pasywne (Gigabyte Multi-Core czy coś takiego) i zamontować chłodzenie AKTYWNE ? Można ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beniamins9

Dziękuje za odpowiedź. Tylko gdzie można kupić takie chłodzenie i ile kosztuje ? (montażem się nie przejmuje - mam starszego brata od takich rzeczy xD)

Edit// W COJ'u jednak jest duża różnica po tych sterach ! Teraz dałem na full i chodzi elgancko !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beniamins9

No jakby to powiedzieć aktualnie na tuning kompa nie mam nic (on ma jakiś miesiąć :/) A 2 dni temu zamówiłem monitor 22 '' (jeszcze nie przyszedł):/ Także z kasą może być ciężko. Ale nie ma rzeczy nie do zrealizowania :) Tylko proszę jak najtaniej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może będę wredny ale wtopiłeś z tym kompem.

więc ja bym to widział tak:

http://www.cooling.pl/zasilacz-ocz-stealth...ukt,423590.html

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-accel...ukt,550927.html

http://www.cooling.pl/scythe-kama-bay-525-...odukt,1705.html

http://www.cooling.pl/revoltec-airguard-92...odukt,1182.html chyba taki rozmiar

jeszcze jakieś trafne spostrzeżenia kogoś do mojej propozycji schłodzenia tego pieca??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, ja mam pewne spostrzeżenia;) Pół komputera, nieomal, każesz mu kupować. A powinny wystarczyć 3 wentylatory:

1. Z tyłu obudowy, 9 cm, tak żeby wypychał powietrze na zewnątrz.

2. Umocuj na radiatorze karty, największy jaki się da, 6 - 8 cm.

3. Przyklej z boku budy na tych otworkach, na wysokości grafiki, ale tak, żeby wsysał powietrze do środka.

Ten trzeci możesz przykleić choćby Kropelką, tylko przy otwieraniu obudowy trzeba będzie ostrożnie odłączać jego kabelek zasilający. To powinno obniżyć temperaturę karty do bezpiecznego poziomu. Jeśli osiągniesz 80 stopni, w stresie, to możesz spać spokojnie:) Nie ma sensu od razu wymieniać całego chłodzenia i wydawać na to tyle kasy. Producent zaprojektował ten radiator tak, że przy dobrej cyrkulacji powietrza poradzi sobie z odprowadzaniem ciepła.

Z zestawu michi'ego zostawiłbym tylko zasilacz. A w dalszej perspektywie procek jest do wymiany, ten Phenom naprawdę nie nadaje się do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.a po co tyle kleić;p

możesz zrobić tak jak radzi Lomelindi przymocować jakiś wentyl do grafy,zasilacz wymienić ale ja bym został przy tej 120 z przodu 92 z tyłu i już powinien być ruch powietrza w budzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beniamins9

Z tym chłodzeniem to zostane chyba przy propozycji Lomelindi, bo jest o wiele tańsza :) Ale ten 120 z przodu też chyba później kupie :)

A co do procka - a jakbym go podkręcił do powiedzmy 2,6-2,7 GHZ (kupie jakis lepszy wiatrak do niego) to zwiększyło by zauważalnie wydajność ? (jak już mówiłem podkręcałem próbnie do 2,6 ale zrezygnowałem bo za gorąco było :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie opcje są dobre tylko ja zaproponowałem droższą^^ ale na pierwszy ogień powinien iść zasilacz.jak będziesz kręcił proca dość wysoko czego już próbowałeś to musisz zmienić chłodzenie(pewnie się niektórzy nie zgodzą ze mną)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...