Skocz do zawartości
Bronex

Czyszczenie klawiatury laptopowej po zalaniu

Polecane posty

Pacjent - Dell G3 zalany hehepiwerkiem. Nic się nie uszkodziło, klawisze działają ale część z nich pracuje dość tępo. Obstawiam, że są obklejone zaschniętą cieczą i teraz pytanie jak je z tego 'syropu' wyczyścić? Po konsultacji z google (KLIK) uznałem, że demontaż klawiatury przerasta moje możliwości, a w zasadzie nie jest też konieczne bo wszystko działa (nie tak jak powinno ale działa). Jest w ogóle możliwe wyczyszczenie klawiatury zainstalowanej w laptopie? Zastanawiałem się nad alkoholem izopropylowym i jakimś pędzelkiem/szczotką z miękkim włosiem ale nie wiem czy to ma sens i czy pomoże. Ma ktoś wiedzę lub doświadczenie z podobnym problemem? 

Edytowano przez Bronex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozbieraie nie wchodzi w grę to odradzam, chociaż też może paść z czasem od korozji. Nie wiem czy umiesz wyjąć pojedyncze klawisze z tych żabek, jeśli tak to pędzelkiem przemyj zatrzaski (to one raczej się lepią i ciężko chodzą) a same klawisze umyj w wodzie destylowanej i wysusz. Do zewnętrznej strony nie używaj alkoholu ani innych chemikaliów bo może czcionka zejść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bronex napisał:

Nie do końca wiem jak wyjąć klawisze, obawiam się, że jeśli raz je wyjmę to już ich potem nie wsadzę.

Podważasz śrubokrętem; zdejmujesz a później je wciskasz z powrotem (uważaj jedynie na spację zrób to dwoma śrubokrętami jednocześnie). Wszystkie klawisze są odczepiane i posiadają własne zaczepy (różne; np. zaciskowe lub na zawiasy). Czyść wyłącznie te które są problematyczne. Lepiej nawilżoną szmatką (z wodą) lub patyczkiem do uszu umoczonym wodą lub alkoholem izopropylowym ( w tym wypadku żeby lepiej wyczyścić klejące ciecze). Same klawisze są wyłącznie kawałkiem plastiku jak ich przełączniki.

 

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemycie klawiszy wodą destylowaną a potem alkoholem izopropylowym pomogło. Przy kilku klawiszach i tak delikatnie czuję, że nie wszystko się dokładnie umyło i nie obędzie się bez zdjęcia klawiszy ale to już powinna być formalność. Dzięki za pomoc i temat można zamknąć. :ok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...