Skocz do zawartości
Skunstar

Stream pytanie

Polecane posty

 

Witam!

Od paru dni probuje swoich sil w streamowaniu. Kiedy odpalam stream gra -r6 siege i lol - strasznie się scinaja, dzialaja bardzo nieplynnie. Co ciekawe fpsy sa zawsze w granicach 150+ max 250, temperatury gpu 60-70, cpu 60-70. Probowalem się bawic odswiezaniem ekranu, freesync - bezskutecznie.

Gdy się oglada ten stream to wyglada wszystko ladnie, plynnie, 0 lagow tylko u mnie laguje.

Nie mam pojecia co to moze byc. Prosze o pomoc.

 

Pc:

Corsair 16gb 3200mhz vengeance lpx black 2x8 cl 16

Adata 1tb m2 xpg Sx8200 pro

Radeon 5700xt mech oc 8gb

Silentiumpc fortis3 140mm

Bequiet purepower11 700w 80+ gold

Msi b450-a pro max

Amd ryzen 7 3700x

Sterowniki aktualne, bios aktualny, nic nie podkrecalem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Skunstar said:

dzieki posprawdzam jak to dziala

Jakiego programu używasz ?
Czy zapisujesz streamowany obraz na dysk ? W celu późniejszej obróbki video itp? Jeżeli tak to czy używasz tego samego programu do tego czy kolejnego?
W tym wypadku możesz spróbować wyłączyć nagrywanie streamowanego obrazu i zobaczyć jaki będzie efekt. 

I jakie ustawienia masz do streamowanego obrazu? Streamujesz 1:1 obraz czy w mniejszej rozdzielczości, ale go skalujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBS uzywam, czasem zapisuje czasem nie, jesli zapisuje to uzywam obsa.

Streamuje 1:1 ale nie jestem przekonany, jak to sprawdzic to Ci odpowiem ze 100% pewnoscia

Dzieki

 

Dzis sprawdzalem sobie w cpu-z i zauwazylem, ze pamieci Corsair Vengeance LPX 3200mhz cl16 2x8gb osiagaja tylko 1066

jak to naprawic i czym to jest spowodowane?

cpuz ram.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Skunstar said:

Dzis sprawdzalem sobie w cpu-z i zauwazylem, ze pamieci Corsair Vengeance LPX 3200mhz cl16 2x8gb osiagaja tylko 1066

jak to naprawic i czym to jest spowodowane?

Pamięć prawdopodobnie ma związek z ustawieniami w BIOSie XMP Profile.

Natomiast w OBSie na dolnym pasku są informacje dot. zużycia poszczególnych podzespołów jak i prędkość wysyłania / odbierania ilość FPS nagrywanych / streamowanych itp. 
Często w momencie nagrywania i streamowania OBS potrafi od 80-100% zużycia procesora pokazywać przy złych ustawieniach i wtedy są problemy typu ścinanie itp.

A co do RAMu to tylko tyle co wyżej wspomniałem wiem, żeby ustawić z XMP profile AUTO na odpowiednią wartość manualną, ale nie znam się więcej więc tylko poradzę doczytać w tym temacie, albo poczekać, aż ktoś się tutaj wypowie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...