Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Michal512

Czyszczenie folderu Windows...

Polecane posty

Robiłem porządki na dysku twardym. Okazało się, ze sporą cześć miejsca zajmuje folder systemowy - 'Windows'. Opróżniłem folder temp jednak niewiele to pomogło. Folder 'Windows' zajmuje nadal 5 GB.

Które pliki mogę ręcznie wyczyścić? Może użyć jakiegoś programu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żadne.. jeśli nie chcesz mieć kłopotów z systemem. Folder Windows jest folderem systemowym, tam są zgromadzone wszystkie ważne pliki. U mnie folder Windows ma... uwaga (!!) 21GB. Oczywiście ja mam Vistę - a Ty zapewne Xp, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że lepiej po prostu pobrać CCleaner lub coś podobnego i wyczyścić zbędny syf za pomocą programu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania -> dodaj/usun programy -> składniki systemu windows[czy jakoś tak się to nazywa, ale sens zachowany]

Tutaj możesz sobie pokasować zbędne elementy systemu. Nie będzie tego jakoś specjalnie dużo, no ale zawsze coś. Dodatkowo pobierz program CCleaner i uruchom w nim czyszczenie. Skasuje trochę śmieci, on ale kokosów bym się nie spodziewał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej usunąć windę będzie miał o 5 gb więcej u mnie ten folderek zabiera tylko 19GB.

A tak na serio zrób tak jak pisali koledzy ccleaner-usunie zbędny szmelc i raz na jakiś czas defrag dysku można by zrobić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyje ccleaner, bo ręczne czyszczenie mało dało tak samo jak dodaj/usuń programy. A i jeszcze jedno pytanko, czytałem, że po aktualizacjach do Windowsa zostają pliki (save), które pozwalają na przywrócenie systemu sprzed aktualizacji na wypadek, gdyby się nie powiodła lub były do kitu, i przy okazji (te pliki) zaśmiecają system, wie ktoś może które to pliki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu windows są foldery ukryte o nazwach $NtUninstallKB... (... = numerki). To są właśnie backupy po łatkach, można je wywalić.

W windows\system32 jest katalog dllcache - jego zawartość też można opróżnić, ale polecam to zrobić tylko, jeśli jest wielka potrzeba na "disk spejs".

Na upartego można wywalić trochę fontów, pliki helpów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...