Skocz do zawartości
OlexisPL

Problem z nowo zakupioną pamięcią RAM

Polecane posty

Witajcie! :)

Jak w tytule, w piątek doszła do mnie nowo zakupiona pamięć RAM, a konkretnie Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 2400MHz. Problem polega na tym, że po włożeniu obu kości, komputer niby się włącza, wiatraki kręcą, ale na tym się kończy - na ekranie wyświetla się informacja o braku sygnału, a peryferia się nie świecą, speaker nie wydaje żadnych dzięków, lecz na płycie głównej (MSI H110M PRO-VD) zapala stale świecącą się na czerwono dioda DRAM, a prócz niej, jakoś co dwie sekundy, aby mignie, dosłownie na chwileczkę dioda od procesora. I tyle...

Jak doszedłem do tego, że tylko z jedną kością jest coś nie tak? Otóż pozamieniałem kości miejscami w slotach, nic to nie dało, ale wyjęcie jednej (tej uszkodzonej) dopiero dało, komputer uruchomił się do systemu, peryferia zaczęły świecić, a czerwona dioda na płycie przestała. Testując dalej sprawną kość, wsadziłem ją do innego slotu na płycie i też - wszystko super działało, a z samą uszkodzoną w znowu te same problemy, więc to raczej nie wina płyty głownej, czy tam uszkodzonego slotu. Sprawna działa nawet ze starą kością (Ballistix Gaming 4GB DDR4 2400MHz) i na takim configu póki co działam, także teraz w sumie mam 12GB.

Można więc zadać pytanie dlaczego proszę Was o pomoc, skoro w zasadzie wszystko sam sobie ogarnąłem? No własnie mam takie męczące myśli, ze na przykład nie wiem, w jakiś sposób te nowe kości nie działają ze sobą w dualu na tym modelu mobo...chociaż właściwie czemu miałyby nie działać? Czy tak jak napisałem, kość walnięta i na reklamację?

Edit: Sygnaturką proszę się nie sugerować, problem dotyczy innego komputera;)

Pozdrawiam :)

 

Edytowano przez OlexisPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 13:58, OlexisPL napisał:

a z samą uszkodzoną w znowu te same problemy

To wyjaśnia że pamięć jest uszkodzona, jeżeli wsadzona tylko jedna pamięć (wadliwa) powoduje problemy dla całego komputera i uniemożliwia jego uruchomienie. Ewidentnie na reklamację, nie ma nic wspólnego z kompatybilnością. Niekompatybilne pamięci z płytą główną w trybie dwukanałowym z reguły działają osobno ale pojedynczo wsadzone.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2019 o 17:45, cali napisał:

To wyjaśnia że pamięć jest uszkodzona, jeżeli wsadzona tylko jedna pamięć (wadliwa) powoduje problemy dla całego komputera i uniemożliwia jego uruchomienie. Ewidentnie na reklamację, nie ma nic wspólnego z kompatybilnością. Niekompatybilne pamięci z płytą główną w trybie dwukanałowym z reguły działają osobno ale pojedynczo wsadzone.

No właśnie wczoraj zdążyły przyjść nowe, które już jak najbardziej działają i wszystko w porządku. Przepraszam, mogłem dać znać, że tak czy siak odesłałem w ramach reklamacji, ale przez brak odzewu w sumie całkiem zapomniałem, że zakładałem temat. Tak czy inaczej, wszystko działa i temat można zamknąć, kość była po prostu uszkodzona.

Mimo to dziękuje Ci za pomoc:) 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...