Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Evunio

Rozwiązany: RESETY kompa

Polecane posty

Witam.Otóż mam problem z nagłym restartem kompa podczas grania.Temperatury są w porządku.Nie wiem co mam robić.Kompa kupiłem w styczniu.

Procesor:Intel Core 2 DUO E8400 3.0Ghz LGA 775

Płyta główna:Asus P5Q Pro Intel P45 Socket 775

Dysk twardy:HDD Caviar 500GB WD5000AAKS SATAII 16MG

Karta Graficzna:Asus ATI Radeon HD4850 512MG DDR3/256 bit

Napęd Optyczny:Nagrywarka DVDRW LG

Obudowa:Asus TA-861

Monitor:Samsung SyncMaster T190

Zasilacz:Amacrox Warrior 500W BOX

Posiadam jeszcze listwę ARMAC o napięciu znamieniowym 230V/50Hz

Proszę o szybką pomoc.Nie jest to żadna awaria systemu,gdyż po wyłączeniu resetowania kompa w panelu ster. komp nadal sie resetował i nie było żadnego niebieskiego ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcia podczas obciążenia. Jesli będą zbyt odbiegały od norm (3.3v, 5v, 12v) może to być wina zasilacza. Z programów do tego to SpeedFan jest calkiem niezly. Proponował bym też sprawdzić listwę bo to ona może być spalona i to może powodować resety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcia podczas obciążenia. Jesli będą zbyt odbiegały od norm (3.3v, 5v, 12v) może to być wina zasilacza. Z programów do tego to SpeedFan jest calkiem niezly. Proponował bym też sprawdzić listwę bo to ona może być spalona i to może powodować resety.

a jak listwę sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem calkiem niedawno ten sam problem. Myslalem ze to wina zasilacza, ale sprawdzilem u znajomego i o dziwo u niego dzialal calkiem w porzadku, pozyczyl mi swoj i problem wystepowal nadal. Podczas ciaglego przenoszenia kompa, musiala sie poluzowac karta graficzna i to ona powodowala problemy- a to nagle resety kompa, a to znikanie zasilania. Wetknalem mocniej styki i dokrecilem srubki i teraz wszystko smiga jak nalezy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yilmaz może to i przez obluzowanie. Fakt komp był wieziony w jedno i spowrotem.Więc tak jak mi poradziłeś dokręciłem srubkę i styki tez mocniej wetknąłem.Mam nadzieję że już będzie dobrze.Proszę żeby tego tematu nie zamykać bo może znowu tak być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miales moze tak, ze komputer samoczynnie przechodzil w stan " uspienia"? Tzn. nagle zgasl, dzialaly wentylatorki, ale na monitorze przestalo sie cokolwiek wyswietlac, tylko czarny ekran? ( pomagala wtedy jedynie wylaczenie kompa z sieci i po pol minucie wlaczenie go z powrotem).

Przyczyn moze byc wiele, tak jak wczesniej wspomniana zle zamocowana karta, plyta glowna, zasilacz. Jestem ciekaw czy to co powiedzialem rozwiaze problem, w razie czego daj znac.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miales moze tak, ze komputer samoczynnie przechodzil w stan " uspienia"? Tzn. nagle zgasl, dzialaly wentylatorki, ale na monitorze przestalo sie cokolwiek wyswietlac, tylko czarny ekran? ( pomagala wtedy jedynie wylaczenie kompa z sieci i po pol minucie wlaczenie go z powrotem).

Tak nie miałem.Teraz wszystko narazie działa dobrze.Jeszcze raz dzięki Yilmaz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektorych plytach glownych masz takie ustawienia, ze po przekroczeniu pewnej temperatury karty graficznej badz innych podzespolow komputer samoczynnie moze sie resetowac. Jesli np. podkrecales cokolwiek, postaraj sie wrocic do poprzednich ustawien. Ktos chyba nawet wspominal w tym temacie, ze gdzies tam gleboko w biosiejest opcja ze zmiana ustawien dot. przekroczenie pewnej temperatury.

Przyczyn moze byc serio bardzo wiele, ja sam nie jestem wielkim znawca sprzetu, ale staram sie w miare pomagac tym, ktorzy mieli podobne problemy co ja i ewentualnie podac solucja jak ja sobie poradzilem z danym problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze on po prostu pokrecil cos w BIOSIE i teraz nie chce sie przyznac :D

Mozna tez ewentualnie przywrocic fabrycznie ustawienia BIOSU poprzez wyjecie takiej malej okraglej baterii z plyty glownej i po kilku minutach wlozyc ja z powrotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez treści komunikatu niestety pewności nie ma, ale obstawiałbym, że zadziałało zabezpieczenie przed spaleniem podzespołów. Tzn. płyty ASUS-a mają ustawione temperatury, po przekroczeniu których komp się automatycznie resetuje i proponuje reset BIOS-u. Jeśli komunikat miał w sobie słowo "overclocking", to na pewno to, jeśli nie, to niekoniecznie. Zaczyna się robić ciepło i chłodzenie może nie wyrabiać, ewentualnie temperatury krytyczne są ustawione na zbyt niskim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się to właśnie zmienić jakoś.Na początku gdy tylko kompa kupiłem to też mi się BIOS zresetował a brat cioteczny,który pracuje w Asusie przyjechał do mnie i mi to ustawił i było dobrze póki znowu BIOS nie zresetował się.

EDIT:A to nie było żadnego komunikatu tylko poprostu gra się zacieła ,wziełąłem reset i komp zaskoczyć nie chciał więc odłączyłem zasilanie.Gdy go włączyłem BIOS sie zrestartował

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Odciąć zasilanie od kompa wtedy kiedy jest włączony to jedna z głupszych rzeczy.i twardy reset się nie zawsze opłaca ctrl+alt+del zawsze na początek lepiej i trochę cierpliwości.i proponuję przesiadkę na wina 7.kup bateryjkę taka jak masz na mobo drogi to nie jest.i jeszcze coś mi po głowie chodzi jak sobie przypomnę to napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...