Skocz do zawartości
MrFraxis

Brak obrazu z karty graficznej

Polecane posty

Witam,

Mam dziwny problem z moim komputerem. Tak jak w temacie, monitor od czasu do czasu nie dostaje żadnego sygnału z karty graficznej. Częściowo wiem co jest powodem ale nie potrafię znaleźć konkretnej przyczyny...

Przede wszystkim, problem pojawia się od czasu do czasu gdy zostawiam włączony komputer na dłuższą chwilę i usypia się w celu oszczędzania energii. Raczej rzadko go zostawiam na tyle długo, żeby się wygasił no ale zdarza się. Później wracam, włączam go i wszystko się uruchamia oprócz obrazu (wentylatory i podświetlenie na karcie graficznej działają). Po twardym wyłączeniu kompa i włączeniu nie pojawia się żaden obraz, nawet ładowania BIOSu, natomiast myszka, klawiatura działają prawidłowo (podświetlenie, klawiatura po zalogowaniu do systemu świeci różnymi kolorami a na oknie logowania świeci tylko jednym). Problem znika w sumie sam, odłączam czasami kompa od prądu, wyciągam grafikę i nic się nie dzieje po czym jak włączam go po jakimś czasie ( pół godziny, może więcej ) wszystko działa jak powinno. Nie pamiętam kiedy dokładnie problem pojawił się po raz pierwszy, ale podejrzewałem płytę główną/procesor więc starałem się nie zostawiać kompa włączonego dopóki nie wymienię podzespołów. Miesiąc temu kupiłem nowe: Płytę główną MSI B450 Gaming Plus Max, procesor AMD Ryzen 5 3600, pamięci ram G.Skill RipJaws V DDR4 3200MHz CL16 i niestety problem nie zniknął. Pozostałe podzespoły (kupione w 2016):

Karta graficzna MSI GTX 1070 Gaming X 8gb

Zasilacz Corsair RM550X 550W

Cooler SilentiumPC Grandis XE1436

Dyski: HDD WD CaviarBlue 1TB, SSD Adata XPG SX8200 Pro 

Obawiam się, że problem może leżeć po stronie karty graficznej ale nie wiem jak to sprawdzić, podczas grania nie mam żadnych problemów ( ostatnio gram głównie w RDR2, czasami Don't Starve Together), zasilacz raczej jest sprawny, sprawdzałem multimetrem napięcia i wszystko było ok. Nie jestem w stanie teraz powiedzieć czy pojawiał się obraz z integry, nigdy nie pomyślałem, żeby to sprawdzić :/ 

 

Z góry dzięki za pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2019 o 15:35, MrFraxis napisał:

Obawiam się, że problem może leżeć po stronie karty graficznej

Nie jest to problem GPU. Odpowiedzialność za uśpienie i wybudzanie komputera zależne jest od MOBO.

1) Zaktualizuj BIOS do najnowszej wersji (2019-11-07) dostępny na stronie MSI.

2) Zaktualizuj AMD Chipset dostępny na stronie MSI.

3) Zaktualizuj AMD SATA Driver dostępny na stronie MSI.

4) Zaktualizuj Realtek Driver dostępny na stronie MSI.

5) Ustaw schemat zasilania na zrównoważony (w panelu windows).

Ewentualnie ustaw w UEFI: BIOS PSP Support – Disabled.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2019 o 18:48, MrFraxis napisał:

Mam wszystko najnowsze, poza tym problem teoretycznie nie powinien występować skoro wymieniłem płytę i procesor?

W trybie uśpienia występuje niskie zużycie energetyczne na kilku poziomach. Jest kilka trybów uśpienia do wyboru dostępnych w BIOS. Druga sprawa to poziom oszczędzania energii windows niski może powodować nawet zwieszanie systemu, więc lepiej ustawić wtedy na zrównoważony. Po trzecie to tryb oszczędzania energii procesora (wstrzymania w trybie bezczynności) również można wybrać w BIOS. Po czwarte to brak zgodności (konflikt sterowników) pomiędzy MOBO a OS lub brak zainstalowanych łatek dla windows jakościowych dla CPU.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...