Skocz do zawartości
zaczyk99

Skaczący ping

Polecane posty

Witam

Od jakiegoś czasu (mniej więcej 3 tygodni) internet dziwnie się zachowuje. W speedtescie pobieranie/upload/ping wypadają dobrze, problem pojawia się gdy odpalam grę online (typu lol, cs, czy chociażby minecraft) postaci zaczynają pływać, teleportować się w tył, momentami cały obraz jest zamrożony. W przypadku lola wyświetlając ping pokazuje mi że w momentach spotkania innego gracza momentalnie ping skacze do wartości 1000,500,700,300 itp. Odpaliłem wiersz poleceń i wydałem komendę "ping -t google.pl" żeby zobaczyć jakie będą wyniki (screeny poniżej). Ping normalnie jest stabilny ale co kilka sekund bardzo zwiększa swoją wartość (nawet w momencie gdy nic nie obciąża sieci). Są okresy że ping jest o wiele bardziej niestabilny. Wcześniej z internetem było wszystko w porządku (okres jakiś 2 lat). Internet to radiówka, połączony kablem do komputera. Dodam że na laptopie (podłączonym za pomocą wifi) sytuacja w wierszu poleceń jest taka sama (a nawet gorsza). Rzeczy oczywiste typu resetowanie routera czy przepinanie kabli robiłem. Internet pochodzi z Intersieci. Router pochodzi z firmy Tenda. 

Widziałem już podobne tematy na różnych forach jednak żaden nie rozwiązał mojego problemu. Natknąłem się jednak na stwierdzenie że taki problem może leżeć po stronie dostawcy, jednakże nie wiem czy nie mogę się jakoś o tym upewnić, bądz upewnić się że po mojej stronie nic nie zawodzi. 

ps. Oczywiście podczas mierzenia pingu, grania itp internet nie był obciążony żadnymi programami typu torrenty, pobieranie ze steama/netflixa itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na laptopie i PC jest to samo, to jedynym wspólnym elementem jest kabel. Jeśli i tutaj się upewniłeś co do kabla, lub na WiFi miałeś to samo to zostaje ruter, antena, okablowanie tych urządzeń bądź szereg innych przyczyn bezpośrednio po stronie infrastruktury dostawcy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...