Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

articuno369

Dziwne komunikaty po włączeniu systemu, ale wszystko działa ok

Polecane posty

chciałbym was forumowiczów prosić o pomoc gdyż nie wiem co się dzieje z moim kompem otóż po włączeniu mojego komputera wyskakują dwa komunikaty jeden w rogu drugi na środku pulpitu ,,w sieci istnieje duplikat nazwy'' i nie wiem o co tutaj może chodzić po za tym z komputerem nic się nie dzieje wszystko działa w porządku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..Jeśli podałbyś ss'a tego problemu może udało by się go rozwiązać. :sweat: Posiadasz oryginalnego Windowsa? ( Jeśli masz windowsa :D)

//edit

Dobra, nieważne

Google nie boli ;)

Wygląda na to, że w sieci jest drugi komputer o takiej nazwie jak Twój. Naprawisz to zmieniając nazwę swojego...

Dokładnie tak jak opisał Pawek. Jak to naprawić?? Jeżeli masz system z rodziny windows odszukaj ikonkę Otoczenie sieciowe lub moje miejsca w sieci (zależnie od systemu i powinna być na pulpicie) jeżeli jej nie ma poszukaj ikony sieć lub podobnej w panelu sterowania.

Klikasz w nią prawym przyciskiem myszy i ze menu kontekstowego wybierasz właściwości. W otwartym oknie wybierasz zakładkę Identyfikacja w pole nazwa komputera wpisujesz jakąś dowolną unikalną nazwę i ok. System może poprosić o restart klikasz ok i po restercie systemu komunikat powinien nie pojawić się. Chyba że masz jakiegoś Linucha to ci nie pomogę bo nie znam tego systemu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...