Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bajaczek

Jak zorbić OC procesora intel e8400=3ghz @ 4ghz?

Polecane posty

Tak jak w temacie. Proszę o fachową instrukcję krok po kroku, bo ja jestem zielony. Płytę mam Asusa p5q WS, więc powinno się OC udać. Mili koledzy, moja konfig. prezentuje sie tak: asus p5q ws, cooler scythe mugen 2, obudowa ta co jest w gamerach (coolermaster cm 690 bodajże tak sie zwie) 4gb ramu, zasilacz 600w OCZ modxsteram pro. No to wszystko z mojej strony. Resztę tego tematu oddaje w wasze ręce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... podkręcanie tego procka jest mało problemowe... ale, trzeba sobie postawic pytanie : "po co go kręcić?" - przeciez ten procek ma power, zbyt duzej roznicy nie odczujesz... ale jak chcesz.

Na początek powiem że, na boxowym chłodzeniu mozesz nie dać rady tyle wyciągnąć. spokojnie wyciągniesz 3,5 - 3,7 ale mozesz miec problem z 4,0 :)

a poza tym to J/W, co tam masz w bebechach ? ;>

Jak odpowiesz to zaczniemy zabawe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sobie postawic pytanie : "po co go kręcić?"

To moze ja spróbuje odpowiedzieć ;) - Bo jest to teraz modne, cool, trendy, glamour, jeezy itp. Mozna się pochwalić na podwórku, szkole itp że się podkręciło. Niewazne, że się nie ma o tym wogóle pojecia, różnic się nie widzi - ale jest się wtedy kimś ;) Kiedyś (teraz też) starym/tańszym sprzętem próbowano dogonić nowy podkręcając. Teraz kręci sie dlatego, że wszyscy to robią i nie wypada tego nie robić :)

Zeby nie było, sam kręce :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sobie postawic pytanie : "po co go kręcić?"

To moze ja spróbuje odpowiedzieć ;) - Bo jest to teraz modne, cool, trendy, glamour, jeezy itp. Mozna się pochwalić na podwórku, szkole itp że się podkręciło. Niewazne, że się nie ma o tym wogóle pojecia, różnic się nie widzi - ale jest się wtedy kimś ;) Kiedyś (teraz też) starym/tańszym sprzętem próbowano dogonić nowy podkręcając. Teraz kręci sie dlatego, że wszyscy to robią i nie wypada tego nie robić :)

Zeby nie było, sam kręce :laugh:

W moim przypadku jest inaczej, poprostu chce sie dowiedziec na czym to mniej wiecej polega i jak to zrobic. Nie zamierzam go podkrecac bo nie mam takiej potrzeby ale moze w przyszlosci sie przydac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mam Logic 500W a obudowa eeee jakas taka starsza :P z taka jakby kropla z przodu na dole w ktora naciskasz to wlaczasz kompa : P hahahah wiem ze perfekcyjnie sie okreslilem ale ciezko mi znalezc ja w necie :E a swojego czasu byla bardzo popularna i wiele komputerow ja mialo ;) a chłodzenia nie zmieniałem :P radiator i wiatrak wiadomo ;) bez udziwnien ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię musze zmartwić WYMIEŃ ZASIALACZ. do oc ptrzebna jet zmiana chłodzenia na procu dobra przewiewna buda,pożądna zasilka i dobre mobo bez tego sie nniema co za to brać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ;) 500 mowisz, że za mało? ;p ja tam nie zamierzam narazie go zmieniac ;P kiedys przyjdzie na to czas ^^

wiec ogolnie to: BEZ ODBIORU :)

Mu nie chodzi o to, ze 500W to za malo jak na ten zestaw. Tylko o to, ze ten zasilacz to taka cykajaca bomba, ktora nie wiadomo kiedy wybuchnie. Z powodu takiego, ze jest to lichy zasilacz. Gdyby to bylo 500W marki OCZ czy innej dobrej firmy nie bylo by problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jednak ROGER jeszcze bo pomogles mi ;P moj nowy komputer jest niestabilny!! myslalem ze to wina ram i juz chcialem je wymienic ;p jednak teraz mam wrazenie ze to moze byc faktycznie wina zasilacza.. sory za offtop juz nie bede :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to tego ze krecenie jest cool itp to bym sie spreczal :P

Zawsze moge isc do szkoly i powiedziec,

ej ja mam porcesor który ma 3,0 ale wykreciłem go na stabile np. 3,8 :D ale po co mi taka maoc ? zmniejszyłem na standart, bedzie potrzebna wieksza moc to sobie podkrece ponownie :P

a co do ciebie wilku

to najpierw podstawy podstaw :)

wchodzisz sobie w Biosa

tam bedziesz miał menu "CPU Frequency" - lub cos podobnego. Tam muisz podwyzszyc fsb:) standardowo jest 266 (dla C2D). Ja za pierwszym razem dałem 300, i wszystko chulało az miło. na razie nie musz kombinowac wiecej. sprawdz to co mowie i zobacz czy wszystko jest stabilne, jak bedzie ok to zaczniemy sie za porzadniejsze OC :)

Ale musisz pamietac ze masz Boxowe chłodzenie, wiec nie wyciagniesz wiecej jak 3,7... no i zasilacz, nie jestem pewny co do niego, ale popwinno byc ok.

Na razie zrob to co mowie i nie proboj dalej :) napisz po wszystkim czy jest OK

EDIT

jak to pisałem nnie wiedziałem ze masz niestabilny zestaw... NIE ROB OC!!!! zmien zasilke...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wymienisz zasilacz to się dowiesz więcej żeby Cię nie kusiło i odrazy by zmienił budę żeby byłą bardziej przewiewna np. na tą http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=12124

i zamontował takie wentyle : http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7957 sam takie mam a 140 zostawił taką jak dają z budą chłodzenie na procka miniumu pentGRAM FREEZONE KARAKORUM 120

taki zasilacz http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=15181

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili koledzy, moja konfig. prezentuje sie tak: asus p5q ws, cooler scythe mugen 2, obudowa ta co jest w gamerach (coolermaster cm 690 bodajże tak sie zwie) 4gb ramu, zasilacz 600w OCZ modxsteram pro. No to wszystko z mojej strony. Resztę tego tematu oddaje w wasze ręce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zasilacz?

Mili koledzy, moja konfig. prezentuje sie tak: asus p5q ws, cooler scythe mugen 2, obudowa ta co jest w gamerach (coolermaster cm 690 bodajże tak sie zwie) 4gb ramu, zasilacz 600w OCZ modxsteram pro. No to wszystko z mojej strony. Resztę tego tematu oddaje w wasze ręce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o najpierw podstawy podstaw :)

wchodzisz sobie w Biosa

tam bedziesz miał menu "CPU Frequency" - lub cos podobnego. Tam muisz podwyzszyc fsb:) standardowo jest 266 (dla C2D). Ja za pierwszym razem dałem 300, i wszystko chulało az miło. na razie nie musz kombinowac wiecej. sprawdz to co mowie i zobacz czy wszystko jest stabilne, jak bedzie ok to zaczniemy sie za porzadniejsze OC :)

Na razie zrob to co mowie i nie proboj dalej :) napisz po wszystkim czy jest OK

To tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się wam..

Podkręcanie to nie tylko FSB, ale wy pewnie i tak nie wiecie, gdzie to FSB się znajduje i po co ono jest...

Ja na waszym miejscu bym popytał na google o "overclocking" ;]

PS- chyba ziomek jest bardzo zmęczony, bo non stop kopiuje konfig, zaczynając od: "Mili koledzy,moja (lol?) konfig..." ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja konfig jest dobra, Twoja konfig wystarczy do grania, zostaw Swoja konfig w spokoju :dry:

Nie znasz się, nie bierz się za to i tyle. Moja wcześniejsza odpowiedź jest jak najbardziej aktualna. Jak będziesz chciał naprawdę podkręcić to poczytasz na necie, a jak nie będziesz czegoś rozumiał to zapytasz i pewnie ktoś Ci chętnie odpowie. Ale nie, Ty masz taaaaka konfig i trzeba Ci powiedzieć co i jak zmienić :confused: a zdajesz sobie sprawe, że każdy proc, płyta jest inny/e i nie da się określić ile pójdzie?

żeby nie było (pisze w ciemno) zmień fsb na 400 ustaw ram na 1:1 i podnieś napięcie na procku. I kombinuj, nie wstanie to reset, zmiana i znowu aż będzie tyle i tak jak chcesz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się wam..

Podkręcanie to nie tylko FSB, ale wy pewnie i tak nie wiecie, gdzie to FSB się znajduje i po co ono jest...

Ja na waszym miejscu bym popytał na google o "overclocking" ;]

PS- chyba ziomek jest bardzo zmęczony, bo non stop kopiuje konfig, zaczynając od: "Mili koledzy,moja (lol?) konfig..." ;D

Owszem, ale to jesli chodzi na sam poczatek, pozniej zajmiemy sie powarzniejszym OC... Zwróć uwagę ze napisałem "podstawy podstaw"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...