Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Duffy

Świeżo postawiony XP Home SP2 nie wykrywa połączenia internetowego/routera ?

Polecane posty

Dzisiaj wróciłem z 7 na XP (Home SP2). Dyski zostały sformatowane, więc system został zainstalowany na czysty dysk. Moim problemem jest to, że nie mam internetu. Nie wiem jaka jest dokładnie przyczyna, ale postaram się opisać wszystkie objawy. Po instalacji systemu zainstalowałem wszystkie sterowniki (od karty graficznej, różnych urządzeń i płyty głównej), a mimo to w menedżerze urządzeń mam dwa urządzenia z żółtymi wykrzyknikami w kategorii "Inne urządzenia". Jest to inne urządzenia typu mostek PCI i Kontroler magistrali zarządzania systemem (podejrzewam, że ma to coś wspólnego z kontrolerem USB, który mi się spalił nie tak dawno). W połączeniach sieciowych XP nie wykrywa żadnych połączeń pomimo tego, że w routerze lampka kontrolna oznaczająca, że połączenie jest cały czas się świeci. W innym komputerze, który łączy się z internetem również przez ten router nie ma problemów, bo inaczej nie miałbym jak prosić was o pomoc :P Model routera to TP-Link TL-WR543G, płyta główna to Gigabyte GA-N650SLI-DS4L. Ciekawe jest również to, że gdy na XP'ku nie działał mi internet zainstalowałem z czystej ciekawości OpenSUSE 11.1 i internet działał bez problemu. Teraz ponownie zainstalowałem XP i proszę was o pomoc, bo lato jest, deszcz leje, książkę przed chwilą skończyłem (tak na marginesie polecam Sturmvogel - świetna książka), a ja pomysłów już nie mam.

-EDIT-

Tak mi się przypomniało, a może się przydać. Komputera, z którego pisałem jest również oparty na XP SP2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...