Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RAFAELLOS

Komputer się wiesza.

Polecane posty

Witam. Mam spory problem,który pojawił się bardzo dawno, i jest coraz gorzej, otóż mój komputer strasznie się wiesza. Nie wiem co może to powodować, więc postanowiłem zwrócić do was, z prośbą o pomoc. Podczas grania, przeglądania internetu, nagle, wszystko staje w miejscu, chwilę póżniej pojawja się czarny ekran, dioda na monitorze, powinna świecić się na zielono, a świeci się na pomarańczowo. Podczas zakładania tego tematu, też kilka razy mi się zawiesiło :(

Mój komputer to:

procesor: Intel Pentium Dual CPU E2180 2x 2 Ghz

płyta główna: Asus P5VD2-VM SE

zasilacz: Modecom FEEL III-350W

ram: 2x 1 Gb

karta graficzna: ATI Radeon HD 2600 XT 256 Mb

dysk twardy: Western Digital WD3200AVJS 320 Gb

system operacyjny: Windows XP Professional Service Pack 2

Byłbym wdzięczny, za każdą, realną, propozycję.

Pozdrawiam RAFAELLOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury i napięcia zaraz po awarii (na początek możesz sprawdzić w BIOS-ie, ale te wyniki mogą być niestety niedokładne, więc lepiej użyć mierników).

Wyłącz automatyczny reset po awarii i jeśli występuje BSOD, to podaj co jest na nim napisane. Tzn. interesujące są symbole po słowie STOP oraz ewentualnie nazwy plików, jeśli jakieś występują.

Sądząc po konfiguracji to masz za słaby zasilacz, co prawda Twój komp jakimś potworem nie jest, ale zasilacze z serii Feel są jakie są, więc proponowałbym sprawdzić co się będzie działo na czymś lepszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura CPU (35) i SYS (30) się nie zmienia, a MPU (50) wzrasta o 15 (wdłg. miernika (podana temperaturajest podana w przybliżeniu +/- 5), BSOD też się nie pokazuje, czyli zostaje jeszcze zasilacz, sprobuję do kumpla zagadać, to może przyjdzie ze swoim (komputer ma lepszy niż mój, a mu wszystko ładnie chodzi). Co do czyszczenia, czyszcze co jakiś czas :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś problem z mocowaniem chłodzenia na procesorze?

Kiedyś miałem problem (zawieszający się nagle bez powodów komputer lub spowalniający do nienormalnego tempa) i winnym okazał się wyłamany zaczep mocujący radiator i cooler na procesorze. Ale to tylko sugestia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj: Formatuje, średnio, co 2 miesiące, i zawsze się wieszał. Teraz mam wersję trial Kaspersky-ego, skanowałem kilka razy, a jak coś znalazło to usuwałem.

Hymir: Twoją opcję też mogę sprawdzić, np. podczas podłączania zasilacza, jeśli któryś kumpel porzyczy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...