Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marchalt

Gothic 3: Zmierzch Bogów "Wypasiona" broń zadaje mniej obrażeń, niż początkowa.

Polecane posty

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że G: ZB bardzo mi się podoba, natknąłem się na kilka bugów, gra chodzi mi bardzo płynnie na maksymalnych detalach, w dużych miastach typu Geldern lubi sobie chrupnąć, ale da się z tym żyć, fabuła wydaje się być ciekawym zwieńczeniem serii, a zwariowany bohater jest bardzo sympatyczny. Kompletnie nie rozumiem tych słabych ocen. Owszem, można się przyczepić kilku bugów, ze dwa razy postać wtopiła mi się w tekstury, ze trzy razy (ale tylko podczas wczytywania) wyrzuciło mnie do Windowsa, ale to nie powód, żeby wystawiać jej ocenę rzędu 4/10 i mieszać z błotem... Na pewno jest wyraźnie słabsza od jedynki, czy dwójki, ale IMO jest na poziomie części trzeciej. Na "bugowym" poziomie też.

Ale do rzeczy, zauważyłem w grze coś bardzo dziwnego. Na początku, z broni, którą znalazłem na łóżku Anoga (zardzewiały miecz, o ile mnie pamięć nie myli), dało się zabić wilka na 3-4 uderzenia. Ścierwojady "odpadały" już po dwóch. W tej chwili mam broń ze 160 ataku (nazwy nie pamiętam), zbroję Paladyna, kupę punktów wytrzymałości i życia, a w wilka muszę strasznie dużo tłuc. To samo z innymi wrogami - pojedynek z orkiem to wymiana co najmniej 15 uderzeń. A w

Kana

to ze dwie minuty tłukłem. Czym to jest spowodowane, że im lepszą mam broń, tym słabszy DMG? Nie zainwestowałem w jakiś współczynnik, przez co mój atak się pogorszył, czy po prostu w ZB jest aż tak przesadzony level scalling?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Popatrz na współczynniki, podaj rodzaj broni (jednoręczna, dwu kostur itp.). A, to ostatnie też niestety. :P

Powiedz no mi, jak ty to zrobiłeś, że G:ZB chodzi ci płynnie na maks. detalach ? Ja mam GeForce 9600 GT i AMD 64 X2 4800, a tnie się, jak ruski traktor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj broni to jednoręczna+tarcza, mam coś koło 230 siły. Jak znajdę nauczyciela uczącego Zdolności Łowieckich, to przestawię się na walkę dwoma mieczami. Ogólnie to dodawałem punkty tylko do siły, punktów HP, i wytrzymałości.

Gf 9600, 4GB szybkiego RAMu, i C2d E8200. Procesor leciutko podkręcony, karta graficzna też. Zainstalowałem Gothica na w miarę czysty system (formatowałem niedawno, zainstalowane jest kilka gier, i programy niezbędne do korzystania z kompa, tzn. odtwarzacz multimediów, Google Chrome, sterowniki, Nero, i WinRar). Może to jest tajemnica sukcesu? ;)

PS: Tylko rozdzielczość nie jest HD, bo GF 9600 nie lubi dużych rozdzielczości. Wszystko inne ma maksa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jakieś jedno wielkie nieporozumienie... Zacina się na dowolnych ustawieniach, chyba że masz kompa z NASA (z tego co czytałem - masz;D)

Jeśli chodzi o parametry broni/walke, to mam wrażenie, ze gra ma je w głębokim poważaniu...

Czasami ścierwojada zabić się da 4 ciosami, kiedy indziej są nieśmiertelne, a innym razem trzeba się namachać jak na żniwach... Po prostu zależy od szczęścia... Za takie spaszczenie gry powinno się płacić CO NAJMNIEJ grzywną..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer wcale taki z NASA nie jest :P. Za 2000 zł. można mieć nieco gorszego kompa od Marchalta. Co do problemu to jest prawdopodobnie jeden z bugów i nic na to nie poradzisz. Swoją drogą to jesteś szczęściarzem :biggrin: . Żeby Gothic 3 ZB działał płynnie oraz żeby natrafić na takie bugi to trzeba mieć niezłego "fuksa" :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jakieś jedno wielkie nieporozumienie... Zacina się na dowolnych ustawieniach, chyba że masz kompa z NASA (z tego co czytałem - masz;D)

Jeśli chodzi o parametry broni/walke, to mam wrażenie, ze gra ma je w głębokim poważaniu...

Czasami ścierwojada zabić się da 4 ciosami, kiedy indziej są nieśmiertelne, a innym razem trzeba się namachać jak na żniwach... Po prostu zależy od szczęścia... Za takie spaszczenie gry powinno się płacić CO NAJMNIEJ grzywną..

Masz rację dziwię się tylko dlaczego ludzie w to grają.Ja grałem w zmierzch bogów 5 minut i zakończyłem przygodę z tą grą. :down:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

To jest bug. I już.

Ja kompa mam takiego : GeForce 9600 GT, 2 giga ramu, AMD Athlon 64 X2 4800 +, a G:ZB tnie się jak... (brak określenia). Grunt, że nie da się grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...